Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miejscowość powstała w połowie XVI wieku. Prawa miejskie miasto otrzymało w roku 1967.Pierwotna nazwa miejscowości brzmiała Wola Ząbkowska. Od XIX wieku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miejscowość powstała w połowie XVI wieku. Prawa miejskie miasto otrzymało w roku 1967.Pierwotna nazwa miejscowości brzmiała Wola Ząbkowska. Od XIX wieku."— Zapis prezentacji:

1

2 Miejscowość powstała w połowie XVI wieku. Prawa miejskie miasto otrzymało w roku 1967.Pierwotna nazwa miejscowości brzmiała Wola Ząbkowska. Od XIX wieku Ząbki były własnością rodziny hrabiowskiej Ronikierów. Wtedy też przypada energiczny rozwój Ząbek. Powstają cegielnie, w roku 1862 zostaje uruchomiona kolej żelazna i powstała szkoła. W roku 1903 powstała Szpital Psychiatryczny. W 1912 roku został rozstrzygnięty konkurs na Miasto Ogród Ząbki. Część zabudowy z tego projektu możemy oglądać do dzisiaj. W roku 1927 powstał klub sportowy,,Ząbkovia, w roku 1925 powstała też straż pożarna. W roku 1950 powstał Ośrodek Zdrowia.

3 Willa,,Alina wybudowana w roku Była własnością gen. Władysława Sikorskiego.

4 Zabytkowe kamieniczki.

5 Willa inż. Tołłoczki zbudowana w roku 1923.

6 Willa Ronikierów właścicieli osady Ząbki

7 Willa Wiceprezydenta Warszawy Mieczysława Jankowskiego.

8 Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki, który był wikariuszem w parafii św. Trójcy w latach

9 Pomnik na cześć bohaterów poległym w walce przeciwko faszystowskim niemcom.

10 Historia współczesna nowo wybudowana Szkoła Podstawowa Nr.3 im. Małego Powstańca przy ul.Kościelnej 2.

11 Budowa nowego kościoła przy ul.Powstańców

12


Pobierz ppt "Miejscowość powstała w połowie XVI wieku. Prawa miejskie miasto otrzymało w roku 1967.Pierwotna nazwa miejscowości brzmiała Wola Ząbkowska. Od XIX wieku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google