Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LATO Lato jest wszędzie: w słodkim soku, w czerwonej róży i w obłoku, a także w żywicy, co po sośnie gęstymi kroplami spływa. Lecz serce lata bije najgłośniej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LATO Lato jest wszędzie: w słodkim soku, w czerwonej róży i w obłoku, a także w żywicy, co po sośnie gęstymi kroplami spływa. Lecz serce lata bije najgłośniej."— Zapis prezentacji:

1

2 LATO

3 Lato jest wszędzie: w słodkim soku, w czerwonej róży i w obłoku, a także w żywicy, co po sośnie gęstymi kroplami spływa. Lecz serce lata bije najgłośniej na żniwa!

4 LATO Słońce świeci wysoko i mocno grzeje. Na łąkach i w ogrodach zakwitają barwne kwiaty. Ptasie pisklęta opuszczają gniazda. Nadchodzą wakacje. Letnie miesiące to: Czerwiec, Lipiec, Sierpień. CZERWIE C 22 PIERWSZ Y DZIEŃ LATA CZERWIE C 22 PIERWSZ Y DZIEŃ LATA

5 LATEM: Słońce mocno przygrzewa i bywają burze Słońce Dojrzewają pierwsze owocepierwsze owoce Z pól płynie zapach zbóżzbóż Zaczynają się żniważniwa W lasach spotkać można różne owadyowady

6 SŁOŃCE MOCNO PRZYGRZEWA Latem często bywają burze. Grzmi i błyska, pada rzęsisty deszcz. Po burzy lub ulewnym deszczu, na niebie można zobaczyć tęczę.

7 PIERWSZE OWOCE truskawkaagrest czereśniaporzeczka

8 OWOCE LEŚNE jeżynamalina czarna jagodapoziomka

9 ZBOŻA Żyto na chleb Owies na płatki śniadaniowe Pszenica na bułki i ciastka Jęczmień na kaszę i pasze Latem w polu dojrzewają:

10 ŻNIWA Zboże dojrzało. Rozpoczynają się żniwa. Na polach pracują kombajny, żniwiarki i snopowiązałki.

11 OWADY Żuk gnojarekMrówka Biedronka Pszczoła miodna

12 KONIEC Opracowanie: Dorota Kapela


Pobierz ppt "LATO Lato jest wszędzie: w słodkim soku, w czerwonej róży i w obłoku, a także w żywicy, co po sośnie gęstymi kroplami spływa. Lecz serce lata bije najgłośniej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google