Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powitanie Wiosny Ż egnaj Zimo – Witaj Wiosno! Uczniowie z klas: IIIa, IIIb, IIIc w dniu powitania wiosny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powitanie Wiosny Ż egnaj Zimo – Witaj Wiosno! Uczniowie z klas: IIIa, IIIb, IIIc w dniu powitania wiosny."— Zapis prezentacji:

1 Powitanie Wiosny Ż egnaj Zimo – Witaj Wiosno! Uczniowie z klas: IIIa, IIIb, IIIc w dniu powitania wiosny

2 Na spacer wyszłam nad strumień o wschodzie złotą twarz kaczeńców ujrzałam na wodzie Stare wierzby zielone rozplotły warkocze zdziwiły się, że na łące już bociek klekocze A kiedy twarze ukazały pierwsze nikłe kwiaty zimowe zmęczenie odeszło w zaświaty…

3 Starym, ludowym zwyczajem jest pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Już kilka dni uczniowie klas trzecich z wychowawcami Jolantą Pałys, Barbarą Kosztołowicz i Barbarą Koryto przygotowywali się do tego, aby pożegnać zimę. Wykonali Marzanny symbolizujące odchodzącą zimę oraz zielone gaiki świadczące o nadchodzącej wiośnie. Kapryśna pogoda oraz długa, mroźna i śnieżna zima sprawiły, że dopiero 27 marca poszliśmy korowodem utworzonym przez trzecioklasistów nad rzekę San, aby na rok pożegnać zimę. Towarzyszyły nam śpiewy i radosne okrzyki.

4 Przygotowanie Marzanny kl. III c

5 W trakcie prac… kl. III b

6

7 Ostatnie przygotowania kl. III a

8 Wyruszamy w drogę!

9 Marzec Pośród lasu kucharz Marzec Miesza łyżką w wielkim garze. Robi w nim wiosenną zupę. Smaczną? Zaraz się okaże... Dał do środka trochę błota I miauczenie nocne kota, Szczyptę śniegu, cztery deszcze. Już zjedzone? Kto chce jeszcze?

10 Jesteśmy nad Sanem. To tutaj pożegnamy zimę.

11 Zielone gaiki symbolizują nadejście wiosny.

12 Ostatnie chwile z Marzanną.

13 Zima już nas opuściła!

14

15 Z radością w wiosennych humorach wracamy do szkoły.

16 Wiosenne porządki Wiosna zbudziła się z rana, Wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana, Lecz zajrzała we wszystkie zakątki: Zaczynamy wiosenne porządki. Skoczył wietrzyk zamaszyście, Poodkurzał mchy i liście. Z bocznych dróżek, z polnych ścieżek Powymiatał brudny śnieżek. Krasnoludki wiadra niosą, Myją ziemię ranną rosą. Chmury płynąc po błękicie, Urządziły wielkie mycie, A obłoki miękką szmatką Polerują słońce gładko, Aż się dziwią wszystkie dzieci, Że tak w niebie ładnie świeci. Bocian w górę poszybował, Tęczę barwnie wymalował, A żurawie i skowronki Posypały kwieciem łąki, Posypały klomby, grządki I skończyły się porządki. ( Jan Brzechwa)

17 Na pamiątkę… Opracowała Małgorzata Kielar


Pobierz ppt "Powitanie Wiosny Ż egnaj Zimo – Witaj Wiosno! Uczniowie z klas: IIIa, IIIb, IIIc w dniu powitania wiosny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google