Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Music: Nightengale Serenade SKAZANI NA CIERPIENIE? DZIEDZICTWO RODZINY POCHODZENIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Music: Nightengale Serenade SKAZANI NA CIERPIENIE? DZIEDZICTWO RODZINY POCHODZENIA."— Zapis prezentacji:

1

2 Music: Nightengale Serenade SKAZANI NA CIERPIENIE? DZIEDZICTWO RODZINY POCHODZENIA

3 JOHN BOWLBY Raz wykształcone przywiązanie charakteryzuje istotę ludzką od kołyski aż po grób

4 Mary Ainsworth STYLE PRZYWIĄZANIA BEZPIECZNY LĘKOWO-AMBIWALENTNY LĘKOWO-UNIKAJĄCY

5 Kim Bartholomew i Leonard Horowitz Wizerunek siebie – pozytywny Wizerunek innych – pozytywny Styl pewny, ufny Wizerunek siebie – pozytywny Wizerunek innych –negatywny Styl unikający

6 Wizerunek siebie – negatywny Wizerunek innych – pozytywny Styl zaabsorbowany innymi Wizerunek siebie – negatywny Wizerunek innych –negatywny Styl lękowy

7 CIERPIENIE OBNIŻONE POCZUCIE WARTOŚCI TRUDNOŚCI W BUDOWANIU RELACJI Z INNYMI NADLOJALNOŚĆ KAPITANOZA PROKRASTYNACJA

8 CZŁOWIEK NIE JEST SKAZANY NA NOSZENIE W SOBIE BÓLU ZRANIENIA POTRZEBA ODKRYCIA WŁASNEJ WARTOŚCI PORZUCENIE OBAW W RELACJACH Z INNYMI ASERTYWNOŚĆ ROZWIJANIE INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ

9 POTRZEBA TWORZENIA WIĘZI Z INNYMI W krajach wschodu znana jest historia o wielkim Abbasie, kt ó ry czasami przebierał się za służącego i wchodził pomiędzy swoich poddanych. Razu pewnego, ubrany w łachmany, zszedł o piwnic swojego pałacu, gdzie najlichszy z jego sług palił w piecu.

10 Abbas zakasał rękawy i wziął się do pracy, by pom ó c palaczowi, a ten z wdzięczności dał mu kromkę chleba i kubek wody. Odtąd Książe często odwiedzał palacza, by pomagać mu w pracy i gawędzić z nim o jego sprawach.

11 W końcu władca postanowił zdradzić palaczowi, kim jest, i hojnie go wynagrodzić za jego przyjaźń. Wielkie nastąpiło zdziwienie u władcy, gdy palacz o nic go nie prosił. Nie zrozumiałeś, co rzekłem? – zapytał – Mogę dać ci bogactwo i tytuł szlachecki. Mogę dać ci całe miasto i uczynić księciem. Naprawdę niczego ode mnie nie chcesz?

12 Wiele już dla mnie uczyniłeś - odrzekł palacz. – Opuściłeś swoje wspaniałe komnaty, by siedzieć ze mną w tym mrocznym miejscu, jeść nędzną strawę i słuchać opowieści o moich smutkach i radościach. Nie możesz dać mi nic cenniejszego. Innych obdarzyłeś hojnymi darami, lecz mnie dałeś samego siebie. Pragnę jedynie, abyś nigdy nie pozbawił mnie swojej przyjaźni.

13 DEDYKACJA DLA ZRANIONYCH Opowieść o świecach Płonęły cztery świece

14 Pierwsza powiedziała: Ja jestem POKÓJ. Niestety, ludzie nie potrafią mnie chronić. Myślę, że nie pozostaje mi nic innego jak tylko zgasnąć. I płomień tej świecy zgasł.

15 Druga powiedziała: JA JESTEM WIARA. Niestety nie jestem nikomu potrzebna. Ludzie nie chcą o mnie nic wiedzieć, nie ma sensu żebym dalej płonęła. Ledwie to powiedziała, lekki powiew wiatru zgasił ją.

16 Bardzo smutna trzecia świeca powiedziała: Ja jestem MIŁOŚĆ. Nie mam sił już dalej płonąć. Ludziom nie zależy na mnie i nie chcą mnie rozumieć. Nienawidzą najbardziej tych, którzy kochają ich najbardziej– swoich bliskich. I nie czekając długo I ta świeca zgasła

17 Nagle... do pokoju weszło dziecko i zobaczyło trzy zgasłe świece. Przestraszone zawołało: Co robicie! MUSICIE PŁONĄĆ - BOJĘ SIĘ CIEMNIOŚCI! I zapłakało.

18 Wzruszona Czwarta świeca powiedziała: NIE BÓJ SIĘ I NIE PŁACZ! DOPÓKI JA PŁONĘ, ZAWSZE MOŻEMY ZAPALIĆ TAMTE TRZY ŚWIECE: JA JESTEM NADZIEJA Wzruszona Czwarta świeca powiedziała: NIE BÓJ SIĘ I NIE PŁACZ! DOPÓKI JA PŁONĘ, ZAWSZE MOŻEMY ZAPALIĆ TAMTE TRZY ŚWIECE: JA JESTEM NADZIEJA


Pobierz ppt "Music: Nightengale Serenade SKAZANI NA CIERPIENIE? DZIEDZICTWO RODZINY POCHODZENIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google