Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II Karol Wojtyła,,Lolek Papież Polak ur. 18 maja 1920 r. Zwykły chłopak, który w 1978 roku został Papieżem!!! Papieżem!!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II Karol Wojtyła,,Lolek Papież Polak ur. 18 maja 1920 r. Zwykły chłopak, który w 1978 roku został Papieżem!!! Papieżem!!!"— Zapis prezentacji:

1

2 Jan Paweł II Karol Wojtyła,,Lolek Papież Polak ur. 18 maja 1920 r. Zwykły chłopak, który w 1978 roku został Papieżem!!! Papieżem!!!

3 HERB JANA PAWŁA II

4 tiara papieska tiara papieska klucze św. Piotra klucze św. Piotrastuła Tarcza Heraldyczna krzyż łaciński krzyż łaciński M oznaczające Marię M oznaczające Marię

5 Pielgrzymki Jana Pawła II

6 Jan Paweł II w przeciwieństwie do jego poprzedników bardzo dużo podróżował. Kilkakrotnie był w Polsce. Nawet gdy panował w niej komunizm. Inni mu tego odradzali, ale on nie słuchał, bo chciał zobaczyć swoją ojczyznę! W Warszawie modlił się słowami: niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze Ziemi – Tej Ziemi

7 Jan Paweł II był autorem wielu modlitw i dodał do różańca drugą tajemnice światła. Napisał też wiele książek, encyklik, listów apostolskich i adhortacji. Dostał dużo odznaczeń, nagród i wyróżnień np.: Order Orła Białego i Order Uśmiechu Order Uśmiechu

8 Jan Paweł II zasiadał na Stolicy Piotrowej przez 26 lat. Był trzecim papieżem pod względem długości pontyfikatu. Dłużej od Niego swą posługę sprawowali tylko: Piotr Apostoł (37 lat) i Pius IX (31 lat)

9 Wybaw nas, Ojcze, od zła, które nasze uczynki rodzą na tak wiele sposobów, gdy są nieprzemyślane. Spraw, aby nasza praca była użyteczna dla rodziny ludzkiej, zgodnie z Twoją wolą! Niech odpowiada na potrzeby tej, ciągle się powiększającej, rodziny społeczeństw i narodów. Spraw, aby nasza praca przyczyniła się do budowania życia godnego człowieka w sprawiedliwości i pokoju!

10 O Panie, niech mą duszę przepełni Twoje światło, niech ma dusza poznaje Cię coraz głębiej! Panie, daj mi wiele miłości, miłości nieustannej, pogodnej i hojnej, która mnie złączy z Tobą na zawsze! Panie, pozwól, bym Ci służył, służył Ci dobrze, na drogach, które zechcesz otworzyć przede mną tutaj, na ziemi.

11 2 kwietnia 2005 o godzinie 21:37 Jan Paweł II odchodzi

12 Wykonała: Emilia Winter Kl. V c Szkoła podstawowa Nr 6 SosnowiecKatecheta: s. Jozuela


Pobierz ppt "Jan Paweł II Karol Wojtyła,,Lolek Papież Polak ur. 18 maja 1920 r. Zwykły chłopak, który w 1978 roku został Papieżem!!! Papieżem!!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google