Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zbiorcza nazwa kilku kroków i tańców ludowych od wieków wykonywanych na Podhalu. Taniec góralski dzieli się na : zbójnicki, solowy, dwójki i czwórki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zbiorcza nazwa kilku kroków i tańców ludowych od wieków wykonywanych na Podhalu. Taniec góralski dzieli się na : zbójnicki, solowy, dwójki i czwórki."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Zbiorcza nazwa kilku kroków i tańców ludowych od wieków wykonywanych na Podhalu. Taniec góralski dzieli się na : zbójnicki, solowy, dwójki i czwórki.

4 Obecnie spopularyzowany taniec o tej nazwie, jest raczej jego estradową modyfikacją, odbiegającą od ludowego pierwowzoru. Zazwyczaj oparty jest na schemacie: wstęp, właściwy zbójnicki, zakończenie.

5 W tańcu zbójnickim tańczy grupa mężczyzn wykonująca te same układy taneczne. Jeden z mężczyzn wydaje polecenia. W zbójnickim tańczy się: zwykłą, bitkę, po dwa krzesane, popod nogę, hajduka, w pięty, klaskany i inne. W tańcu zbójnickim tańczy grupa mężczyzn wykonująca te same układy taneczne. Jeden z mężczyzn wydaje polecenia. W zbójnickim tańczy się: zwykłą, bitkę, po dwa krzesane, popod nogę, hajduka, w pięty, klaskany i inne.

6


Pobierz ppt "Zbiorcza nazwa kilku kroków i tańców ludowych od wieków wykonywanych na Podhalu. Taniec góralski dzieli się na : zbójnicki, solowy, dwójki i czwórki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google