Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."— Zapis prezentacji:

1 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 III etap edukacyjny CHEMIA

3 DIAGNOSTYKA MEDYCZNA izotopy 131I, 99Tc, 20K
Wykrywanie zmian chorobowych w narządach wewnętrznych - scyntygrafia.

4 OBRAZOWANIE Uzyskanie warstwowych obrazów mózgu i innych organów wewnętrznych (SPECT).

5 TERAPIA ONKOLOGICZNA izotopy 60Co, 99Tc, 226Ra
Niszczenie komórek nowotworowych poprzez naświetlanie.

6 BADANIE MATERIAŁÓW (DEFEKTOSKOPIA)
Badanie szczelności rur i przewodów, wykrywanie ukrytych wad w materiałach; określanie jakości materiałów budowlanych, gęstości cementu i ziemi.

7 DATOWANIE MATERIAŁÓW BIOLOGICZNYCH izotop 14C
Ustalanie wieku materiałów pochodzenia naturalnego (np. skóra, skała, kości) na podstawie liczby pierwiastków promieniotwórczych.

8 CZUJNIKI DYMU izotop 241Am
Wykorzystanie w instalacjach przeciwpożarowych jako czujniki dymu.

9 CZUJNIKI OBLODZENIA izotop 241Am
Wykorzystanie w czujnikach oblodzenia samolotów.

10 Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Materiał edukacyjny wytworzony w ramach projektu „Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google