Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zimowe zwyczaje zwierząt MIGRACJA Łucja Gadomska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zimowe zwyczaje zwierząt MIGRACJA Łucja Gadomska."— Zapis prezentacji:

1 Zimowe zwyczaje zwierząt MIGRACJA Łucja Gadomska

2 Co to jest migracja? Migracja oznacza przemieszczanie się różnych zwierząt m.in ptaków. Lecą one do Egiptu, Syrii, Zimbawue i Afryki ponieważ w Polsce nie wytrzymały by mrozu. Ptasie odloty

3 Bocian GROMADA:PTAKI RODZAJ POKARMU:MIĘSOŻERNY TRYB ŻYCIA:DZIENNY Bocian to ptak o długich czerwonych nogach i długim również czerwonym dziobie.Pióra ma czarno-białe.Wstępuje w Europie Środkowej,Północno-Zachodniej Afryce.Zimuje najczęściej w Afryce równikowej.

4 GROMADA:PTAKI RODZAJ POKARMU:MIĘSOŻERNE TRYB ŻYCIA:DZIENNY Kukułka to średniej wielkości ptak o różnokolorowym upierzeniu. Kukułka słynie z tego, że podrzuca swoje jaja do innych gniazd. Odlatuje do Afryki Równikowej. KUKUŁKA

5 ŻURAW GROMADA:PTAKI RODZAJ POKARMU:WSZYSTKOŻERNE TRYB ŻYCIA:DZIENNY Żuraw to wysoki ptak o różnobarwnym upierzeniu z pomarańczową koroną na głowie. Żurawie przed odlotem zbierają się w duże grupy, a następnie śpiewają i tańczą.

6 CZAJKA GROMADA:PTAKI RODZAJ POKARMU:MIĘSOŻERNY TRYB ŻYCIA:DZIENNY Czajka to średniej wielkości ptak o czarno- biało-zielonym upierzeniu. Samce podczas godów wyprawiają powietrzne akrobacje.

7 JASKÓŁKA GROMADA:PTAKI RODZAJ POKARMU:MIĘSORZERNY TRYB ŻYCIA:DZIENNY Jaskółka to ptak o niebiesko- białym upierzeniu. Najczęściej odlatuje do Afryki.


Pobierz ppt "Zimowe zwyczaje zwierząt MIGRACJA Łucja Gadomska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google