Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Świat z lotu ptaka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Świat z lotu ptaka."— Zapis prezentacji:

1 Świat z lotu ptaka

2 Wśród chmur…

3 Wśród chmur…

4 Ptaki w locie…

5 To warto wiedzieć… W czasie lotu ptaki poruszają skrzydłami, a także zmieniają ustawienie piór.

6 To warto wiedzieć… Gdy ptaki lecą w dół, krawędzie piór lekko nachodzą na siebie, tak aby nie przechodziło przez nie powietrze i aby ptaki mogły się od niego odpychać.

7 To warto wiedzieć… Gdy ptaki lecą w górę pióra rozchylają się, przepuszczając powietrze. Jednocześnie końce skrzydeł obracają się. Odepchnięcie w przód końcami skrzydeł podczas machnięcia w dół unosi ptaka w powietrze.

8 Marzenia człowieka o lataniu…
Mit o Dedalu i Ikarze…..

9 Transport powietrzny…
Środkami transportu powietrznego są samoloty i helikoptery. Samolotami przewozi się ludzi i towary na bardzo duże odległości. Helikoptery są używane do ratowania ludzi w trudno dostępnych miejscach.

10 Świat z lotu ptaka…

11 Świat z lotu ptaka…

12 Lecimy w podróż dookoła świata…
PAMIĘTAJ: Opowiadanie składa się z trzech części: wstępu rozwinięcia zakończenia

13 Fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić się na całego…

14 Piosenka “ Moja fantazja” …
Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (2), fantazja, lalalalalala lalalalala. To szkiełko wszystko potrafi, na każde pytanie odpowie, wystarczy wziąć je do ręki i wszystko będzie różowe, wystarczy wziąć je do ręki, usypać ziarnko fantazji i już za chwile można dolecieć aż do gwiazdy.

15 Literatura: „Mit o Dedalu I Ikarze” – płyta CD do podręcznika
„Już w szkole” podręcznik do kształcenia zintegrowanego, kl.3 - M.E. Piotrowska M.A. Szymańska „Mit o Dedalu I Ikarze” – płyta CD do podręcznika Piosenka pt. „Moja fantazja” Prezentacja została przygotowana do lekcji w klasie trzeciej. Temat dnia: Jak wygląda świat z lotu ptaka? Dorota Gondek. Nauczycielka nauczania zintegrowanego. Szkoła Podstawowa nr 18 w Krakowie. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam…..


Pobierz ppt "Świat z lotu ptaka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google