Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zakład Doskonalenia Zawodowego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zakład Doskonalenia Zawodowego"— Zapis prezentacji:

1 Zakład Doskonalenia Zawodowego
w Zielonej Górze ul. Stary Rynek 17 zdjęcie zdz zg

2 SYLWETKA ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO
W ZIELONEJ GÓRZE Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze jest największą firmą szkoleniową w województwie lubuskim ZDZ szkoli około 11 tys. osób rocznie ZDZ zatrudnia ponad 150 osób na etatowych i współpracuje z ponad 450 trenerami ZDZ posiada 50 letnią tradycję w zakresie kształcenia ustawicznego dorosłych ZDZ jest założycielem Łużyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Żarach, która kształci na poziomie studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych

3 OŚRODKI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO
DZIAŁAJĄCE W RAMACH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE Zielona Góra, ul. Stary Rynek 17 Nowa Sól, ul. Kościuszki 33 Wolsztyn, ul. Przemysłowa 8 Świebodzin, oś. Łużyckie 39 Lubsko, ul. Dworcowa 2 Żary, ul. Żagańska 11 Żagań, ul. Keplera 3 Krosno Odrzańskie, ul. Parkowa 1

4 KURSY PROWADZONE PRZEZ ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO
W ZIELONEJ GÓRZE ABC przedsiębiorczości Komputerowe w tym ECDL Księgowe w tym dla głównych księgowych Językowe (wszystkie poziomy) Kierowca wózków jezdniowych (dla operatorów i konserwatorów) ADR (dla kierowców i doradców) Budowlane (murarz, tynkarz, płytkarz, glazurnik) Spawanie (wszystkie specjalności) Napełnianie zbiorników transportowych i obsługa stacji LPG Uprawnienia elektroenergetyczne (eksploatacyjne i dozorowe)

5 KURSY PROWADZONE PRZEZ ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO
W ZIELONEJ GÓRZE Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych Współpraca zakładów pracy z PIP, ZUS i US Logistyczna obsługa klienta Możliwości pozyskania środków zewnętrznych w tym z UE dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw Kursy dla pracowników administracyjno – biurowych Szkolenia BHP Audytor energetyczny Montaż instalacji na gaz ziemny i olej opałowy Obsługa sprzętu medycznego autoklawy oraz wiele innych na życzenie zleceniodawcy

6 REALIZACJA SZKOLEŃ PRZEZ ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO
W ZIELONEJ GÓRZE Dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze Dla Powiatowych Urzędów Pracy Dla Ośrodków Pomocy Społecznej Dla Jednostek Samorządu Terytorialnego Dla Pracowników Zakładów Pracy Dla Centrów Pomocy Rodzinie

7 SZKOŁY PROWADZONE PRZEZ ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO
W ZIELONEJ GÓRZE Szkoły Policealne Liceum Ogólnokształcące dla Informatyczne młodzieży Rachunkowości i Finansów Spedycyjne Dorosłych Technik „BHP” Technikum mechaniczne i elektryczne Ratownik medyczny Technik masażysta Zasadnicza Szkoła Zawodowa Gimnazjum dla młodzieży Gimnazjum dla dorosłych Szkoła Podstawowa

8 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze
PROJEKTY FINASOWANE I WSPÓŁFINASOWANE PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze obecnie realizuje 18 projektów dofinansowanych przez Unię Europejską

9 PROJEKTY DOFINANSOWANE
Z UNII EUROPEJSKIEJ FINANSE PROJEKTÓW BEZ TAJEMNIC Projekt polega na praktycznym szkoleniu w jaki sposób pozyskiwać środki na realizację projektów finansowanych z UE, jak realizować projekty i je rozliczać. Projekt skierowany dla osób pracujących w różnych instytucjach i zakładach pracy.

10 PROJEKTY DOFINANSOWANE Projekt dla mieszkańców gminy Dąbie.
Z UNII EUROPEJSKIEJ GOTOWAĆ KAŻDY MOŻE Projektu polega na podwyższeniu umiejętności profesjonalnego przygotowania przyjęć i potraw oraz zmotywowania uczestników do poszukiwania pracy poza sferą rolniczą. Projekt dla mieszkańców gminy Dąbie.

11 PROJEKTY DOFINANSOWANE
Z UNII EUROPEJSKIEJ CZAS NA NAS Projekt skierowany do mieszkańców gminy Kożuchów. Założenia projektu podobne jak w przypadku projektu „Gotować każdy może”

12 PROJEKTY DOFINANSOWANE Projekt realizowany jest dla osób bezrobotnych.
Z UNII EUROPEJSKIEJ FIRMA SYMULACYJNA Projekt przygotowuje do pracy biurowej na różnych stanowiskach. Uczestnik Firmy Symulacyjnej przechodzi przez wszystkie działy w firmie: kadry, księgowość, sekretariat, marketing, logistykę i zarząd. Projekt realizowany jest dla osób bezrobotnych.

13 NOWE SZANSE aktywizacja zawodowa i społeczna kobiet
PROJEKTY DOFINANSOWANE Z UNII EUROPEJSKIEJ NOWE SZANSE aktywizacja zawodowa i społeczna kobiet opiekujących się osobą zależną Projekt polega na przygotowaniu do wejścia na rynek pracy osób długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych oraz po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Projekt adresowany do osób nieaktywnych zawodowo.

14 NOWE KWALIFIKACJE NOWE MOŻLIWOŚCI PRACOWNIKÓW I PRACODAWCÓW
PROJEKTY DOFINANSOWANE Z UNII EUROPEJSKIEJ NOWE KWALIFIKACJE NOWE MOŻLIWOŚCI PRACOWNIKÓW I PRACODAWCÓW Projekt polega na realizacji szkoleń zawodowych i doskonalących dla osób pracujących. Obejmuje szkolenia takie jak: kadry i płace, język angielski i niemiecki, spawanie, kierowca wózków, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych oraz europejski certyfikat z zakresu informatyki (ECDL). Projekt adresowany jest dla osób pracujących.

15 PROJEKTY DOFINANSOWANE Projekt adresowany do uczniów szkół średnich.
Z UNII EUROPEJSKIEJ LUBUSKA SZKOŁA ZAWODÓW Projekt polega na wzbogaceniu procesu kształcenia w 10 szkołach województwa lubuskiego, a tym samym lepsze przygotowanie ich absolwentów do funkcjonowania na rynku pracy. Projekt zakłada przeprowadzenie kursów zawodowych takich jak: kierowca wózków jezdniowych, prawo jazdy kat. B, fryzjer, kosmetyczka, kelner, barman, spawacz. Projekt adresowany do uczniów szkół średnich.

16 ZINTEGROWANY PROGRAM SZKOLENIOWY DLA SEKTORA BUDOWLANEGO
PROJEKTY DOFINANSOWANE Z UNII EUROPEJSKIEJ ZINTEGROWANY PROGRAM SZKOLENIOWY DLA SEKTORA BUDOWLANEGO Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych. Polega na praktycznym przyuczeniu do zawodów dla budownictwa (murarz, tynkarz, posadzkarz, glazurnik)

17 PROJEKTY DOFINANSOWANE
Z UNII EUROPEJSKIEJ JA I MÓJ PRACODAWCA Projektu polega na zintegrowaniu uczniów szkół zawodowych z przyszłymi pracodawcami. W projekcie realizowanie są zajęcia wyrównawcze i pozalekcyjne oraz kursy i staże zawodowe.

18 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Zakład Doskonalenia Zawodowego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google