Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gady żyjące w Polsce Przegląd polskich gadów Żółw błotny Należy do reliktowych i wymierających gadów naszych ziem. Żyje nad dzikimi, niewielkimi zbiornikami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gady żyjące w Polsce Przegląd polskich gadów Żółw błotny Należy do reliktowych i wymierających gadów naszych ziem. Żyje nad dzikimi, niewielkimi zbiornikami."— Zapis prezentacji:

1

2 Gady żyjące w Polsce

3 Przegląd polskich gadów

4 Żółw błotny Należy do reliktowych i wymierających gadów naszych ziem. Żyje nad dzikimi, niewielkimi zbiornikami wodnymi wśród bagien i torfowisk.

5 Jaszczurka zwinka Jest naszym najpospolitszym gadem. Żyje na silnie nasłonecznionych polankach leśnych, na skraju dróg i wrzosowisk.

6 Jaszczurka zielona Jest większa od zwinki ubarwiona we wszystkich odcieniach zieleni. Żyje na zboczach jarów, stokach wzgórz silnie nasłonecznionych i porosłych kolczastą, ciepłolubną roślinnością.

7 Jaszczurka żyworodna Zwana jest również żyworódką. Długość jej ciała nie przekracza 14 cm.Ze snu zimowego budzi się w marcu. W sierpniu rodzą się młode - od 3 do 11 w miocie.

8 Padalec zwyczajny Jest niewielką, beznogą jaszczurką. Ogon padalca, jak u większości jaszczurek, jest łamliwy i może być regenerowany.

9 Zaskroniec zwyczajny Jest popularnym, niejadowitym wężem. W tylnej części głowy ma dwie charakterystyczne, półksiężycowate żółte plamy.

10 Gniewosz plamisty Zwany jest również miedzianką. Jest ubarwiony brunatnie lub rdzawo. Pozorne podobieństwo do żmii powoduje że jest tępiony przez ludzi.

11 Wąż Eskulapa Największy i najrzadszy wąż w Polsce. Żyje w lasach liściastych, wśród skał i na silnie nasłonecznionych stokach.

12 Żmija zygzakowata Jedyny jadowity wąż żyjący w Polsce. Zęby jadowe mają specjalne kanaliki, przez które jad dostaje się do ciała ofiary. Lubi podmokłe lasy, stosy kamieni, polanki. Jest zwierzęciem nocnym. W ciągu dnia często wygrzewa się na słońcu.

13 UWAGA !!! Pamiętaj, że wszystkie gady są w Polsce objęte prawną ochroną.


Pobierz ppt "Gady żyjące w Polsce Przegląd polskich gadów Żółw błotny Należy do reliktowych i wymierających gadów naszych ziem. Żyje nad dzikimi, niewielkimi zbiornikami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google