Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gady żyjące w Polsce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gady żyjące w Polsce."— Zapis prezentacji:

1 Gady żyjące w Polsce

2 Przegląd polskich gadów

3 Żółw błotny Należy do reliktowych i wymierających gadów naszych ziem. Żyje nad dzikimi, niewielkimi zbiornikami wodnymi wśród bagien i torfowisk.

4 Jaszczurka zwinka Jest naszym najpospolitszym gadem. Żyje na silnie nasłonecznionych polankach leśnych, na skraju dróg i wrzosowisk.

5 Jaszczurka zielona Jest większa od zwinki ubarwiona we wszystkich odcieniach zieleni. Żyje na zboczach jarów, stokach wzgórz silnie nasłonecznionych i porosłych kolczastą, ciepłolubną roślinnością.

6 Jaszczurka żyworodna Zwana jest również żyworódką. Długość jej ciała nie przekracza cm.Ze snu zimowego budzi się w marcu W sierpniu rodzą się młode - od 3 do 11 w miocie.

7 Padalec zwyczajny Jest niewielką, beznogą jaszczurką. Ogon padalca, jak u większości jaszczurek, jest łamliwy i może być regenerowany.

8 Zaskroniec zwyczajny Jest popularnym, niejadowitym wężem. W tylnej części głowy ma dwie charakterystyczne, półksiężycowate żółte plamy.

9 Gniewosz plamisty Zwany jest również miedzianką. Jest ubarwiony brunatnie lub rdzawo. Pozorne podobieństwo do żmii powoduje że jest tępiony przez ludzi.

10 Wąż Eskulapa Największy i najrzadszy wąż w Polsce. Żyje w lasach liściastych, wśród skał i na silnie nasłonecznionych stokach.

11 Żmija zygzakowata Jedyny jadowity wąż żyjący w Polsce. Zęby jadowe mają specjalne kanaliki, przez które jad dostaje się do ciała ofiary. Lubi podmokłe lasy, stosy kamieni, polanki. Jest zwierzęciem nocnym W ciągu dnia często wygrzewa się na słońcu.

12 Pamiętaj, że wszystkie gady są w Polsce objęte prawną ochroną.
UWAGA !!! Pamiętaj, że wszystkie gady są w Polsce objęte prawną ochroną.


Pobierz ppt "Gady żyjące w Polsce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google