Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

4 piętro reż. A. Mercero Hiszpania 2003. Czym mogą się różnić dwie identyczne dziewczynki…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "4 piętro reż. A. Mercero Hiszpania 2003. Czym mogą się różnić dwie identyczne dziewczynki…"— Zapis prezentacji:

1 4 piętro reż. A. Mercero Hiszpania 2003

2 Czym mogą się różnić dwie identyczne dziewczynki…

3 Niepełnosprawność 4 piętro reż. A. Mercero, Best Film

4 Czym jest niepełnosprawność? Definicja niepełnosprawności jest bardzo płynna i nie daje się jasno sprecyzować. W życiu każdego człowieka pojawiają się momenty mniejszych lub większych możliwości czy też ograniczeń fizycznych. To, co obecnie jest dla nas łatwo dostępne, za kilka lat może być barierą nie do pokonania. Pomijając dysfunkcje z powodów nieszczęśliwych wypadków, jest wiele przyczyn pogłębiania się wraz z wiekiem niepełnosprawności i dysfunkcji. Wbrew obiegowym opiniom, niepełnosprawność jest brakiem przystosowania funkcji danego organizmu do warunków, w jakich się znajduje. Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/

5 WHO Światowa Organizacja Zdrowia Osoba niepełnosprawna to osoba, u której istotne uszkodzenia i obniżenie sprawności funkcjonowania organizmu powodują uniemożliwienie, utrudnienie lub ograniczenie sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie, biorąc pod uwagę takie czynniki jak płeć, wiek oraz czynniki zewnętrzne.

6 Inspiracje!

7

8

9

10 Olimpijczyk na protezach Oscar Pistorius Młody biegacz z RPA Urodził się bez kości strzałkowych w obydwu nogach, dlatego stracił je, gdy miał niespełna rok. Od dziecka intensywnie uprawiał sport – najpierw rugby, później grał w tenisa i piłkę wodną. Od kilku lat trenuje lekką atletykę, biegając na specjalnych protezach. Jego specjalnością jest bieg na 400 m.

11 Niepełnosprawny kolarz Arkadiusz Skrzypiński, Niepełnosprawny kolarz startujący w kategorii handbike'ów W Polsce wygrał już wszystko, bił rekordy. Startując za granicą osiągał wspaniałe wyniki i zajmował wysokie lokaty. Puchar Świata Sezonu 2006 - 1 miejsce w belgijskim Hannut, 1 miejsce w Londynie, 3 miejsce w zawodach 'Wild West' Hand Cycling Tour w Australi. To jego nie wszystkie największe sukcesy.

12 Niepełnosprawna sportsmenka Alicja Szuta, Gra w tenisa stołowego od 28 lat Pierwsze dziesięć lat grała na stojąco, potem postępujące zwyrodnienie kręgosłupa po przebytej w dzieciństwie chorobie Heine-Medina zmusiło ją do przesiadki na wózek inwalidzki. To nie załamało sportsmenki, gra do dziś, tyle że w polskiej kadrze osób niepełnosprawnych. Codziennie trenuje, od lat zdobywa złote i srebrne medale na mistrzostwach i turniejach w kraju i Europie.

13 DEZYDERATA - Max Ehrmann Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie, bądź na dobrej stopie ze wszystkimi. Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych - są udręką ducha. Porównując się z innymi możesz stać się próżny i zgorzkniały, bowiem zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Niech twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla Ciebie źródłem radości. Wykonaj swą pracę z sercem -jakakolwiek byłaby skromna, ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu. Bądź ostrożny w interesach, na świecie bowiem pełno oszustwa. Niech Ci to jednak nie zasłoni prawdziwej cnoty; wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

14 DEZYDERATA - Max Ehrmann Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie, bądź na dobrej stopie ze wszystkimi. Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych - są udręką ducha. Porównując się z innymi możesz stać się próżny i zgorzkniały, bowiem zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Niech twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla Ciebie źródłem radości. Wykonaj swą pracę z sercem -jakakolwiek byłaby skromna, ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu. Bądź ostrożny w interesach, na świecie bowiem pełno oszustwa.

15 DEZYDERATA - Max Ehrmann Niech Ci to jednak nie zasłoni prawdziwej cnoty; wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu. Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia. Ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa. Przyjmij spokojnie, co Ci lata doradzają z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości. Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny.

16 DEZYDERATA - Max Ehrmann Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj. I czy to jest dla ciebie jasne, czy nie -wszechświat bez wątpienia jest na dobrej drodze. Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek On ci się wydaje. Czymkolwiek się trudzisz i jakiekolwiek są twoje pragnienia, w zgiełkliwym pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą. Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat. Bądź pogodny. Dąż do szczęścia.

17 zapraszamy na film www.nhef.pl znajdź nas na facebooku!


Pobierz ppt "4 piętro reż. A. Mercero Hiszpania 2003. Czym mogą się różnić dwie identyczne dziewczynki…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google