Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tekst oryginalny: Max Ehrmann, 1927 rok

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tekst oryginalny: Max Ehrmann, 1927 rok"— Zapis prezentacji:

1 Tekst oryginalny: Max Ehrmann, 1927 rok
Dezyderata Tekst oryginalny: Max Ehrmann, 1927 rok

2 Podążaj spokojnie pośród hałasu i pośpiechu i pamiętaj, jaki spokój może istnieć w ciszy.

3 Tak dalece, jak to możliwe bez wyrzeczeń, bądź w dobrych stosunkach ze wszystkimi ludźmi. Wypowiadaj swoją prawdę spokojnie i jasno; słuchaj innych, nawet nierozgarniętych i niewykształconych, oni też mają swoją opowieść. Unikaj krzykliwych i agresywnych ludzi , są udręką duszy.

4 Jeśli porównujesz siebie z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, ponieważ zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie. Ciesz się swoimi osiągnięciami w równym stopniu co swoimi planami. Bądź zaangażowany w swoją pracę, niezależnie od tego, jak byłaby skromna; jest czymś, co naprawdę posiadasz w zmiennych kolejach losu.

5 Ćwicz roztropność w swoich interesach, gdyż świat pełen jest oszustwa
Ćwicz roztropność w swoich interesach, gdyż świat pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłoni istnienia cnoty, wiele osób dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu. Bądź sobą. W szczególności nie udawaj uczucia. Nie bądź też cyniczny wobec miłości, gdyż w obliczu całej oschłości i rozczarowania jest nieprzemijająca jak trawa. Przyjmuj z dobrocią rady mijających lat, z wdziękiem rezygnując ze spraw młodości.

6 Kształtuj siłę ducha, by broniła cię w nagłym nieszczęściu
Kształtuj siłę ducha, by broniła cię w nagłym nieszczęściu. Jednak nie zamartwiaj się mrocznymi wyobrażeniami. Wiele lęków jest zrodzonych ze zmęczenia i samotności. Poza zdrową dyscypliną bądź dla siebie łagodny. Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy; masz prawo tu być. I niezależnie od tego, czy to dla ciebie jest jasne czy nie, bez wątpienia wszechświat rozwija się tak, jak powinien.

7 Zatem bądź pogodzony z Bogiem, jakkolwiek byś Go nie pojmował
Zatem bądź pogodzony z Bogiem, jakkolwiek byś Go nie pojmował. I jakiekolwiek są twoje zadania i zamiary, w hałaśliwym zamieszaniu życia utrzymaj spokój w swojej duszy. Z całym swoim fałszem, znojem i zniszczonymi marzeniami, to nadal jest piękny świat. Bądź pogodny.

8 Dąż do bycia szczęśliwym.


Pobierz ppt "Tekst oryginalny: Max Ehrmann, 1927 rok"

Podobne prezentacje


Reklamy Google