Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy"— Zapis prezentacji:

1

2 Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy
TEST Znaki drogowe cz.2 mgr inż. Ludwik Olek

3 W tej sytuacji kierujący pojazdem ;
PYTANIE NUMER: 1 W tej sytuacji kierujący pojazdem ; A- powinien zatrzymać pojazd w miejscu wyznaczonym linią na jezdni. B- powinien zatrzymać pojazd przed znakiem pionowym. C- może wjechać na skrzyżowanie bez zatrzymania.

4 PYTANIE NUMER: 2 Znak ten:
A- oznacza drogę jednokierunkową. B- nakazuje jazdę na wprost przez skrzyżowanie. C- zabrania skrętu na skrzyżowaniu.

5 PYTANIE NUMER: 3 Znak ten:
A- wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, B- uprzedza o wjeździe na drogę podporządkowaną, C- nakazuje zawsze zatrzymanie pojazdu.

6 PYTANIE NUMER: 4 Widząc ten znak, kierujący pojazdem:
A- jest ostrzegany o zwężeniu jezdni na odcinku 100 m, B- jest ostrzegany o zwężeniu jezdni po lewej stronie, C- powinien spodziewać się zwężenia jezdni po przejechaniu 100 m.

7 PYTANIE NUMER: 5 Znak ten:
A-nakazuje skręt w prawo lub w lewo, B- nakazuje skręt najpierw w lewo, a potem w prawo, C- zobowiązuje do jazdy na wprost.

8 A- lewo za znakiem, B- lewo przed znakiem, C- prawo przed znakiem.
PYTANIE NUMER: 6 Znak ten zobowiązuje kierującego pojazdem do skręcenia w: A- lewo za znakiem, B- lewo przed znakiem, C- prawo przed znakiem.

9 A- dozwolone jest skręcanie w prawo,
PYTANIE NUMER: 7 Z pasa ruchu oznaczonego tym znakiem: A- dozwolone jest skręcanie w prawo, B- dozwolona jest jazda na wprost, C- zabronione jest skręcanie w lewo.

10 C- skręcającego w prawo.
PYTANIE NUMER: 8 Sygnał ten dotyczy kierującego pojazdem: A- skręcającego w lewo, B- jadącego na wprost, C- skręcającego w prawo.

11 A- po skręceniu w lewo - 30 km/h,
PYTANIE NUMER: 9 W tej sytuacji prędkość pojazdu holującego nie powinna przekraczać: A- po skręceniu w lewo - 30 km/h, B- po skręceniu w prawo - 60 km/h, C- po skręceniu w lewo - 60 km/h.

12 A- powinien zachować szczególną
PYTANIE NUMER: 10 Widząc ten znak kierujący pojazdem: A- powinien zachować szczególną ostrożność, B- powinien być przygotowany do zatrzymania pojazdu, C- powinien uważnie obserwować przejście i jego okolice.

13 PYTANIE NUMER: 11 Sygnał ten:
A- oznacza, że inni uczestnicy ruchu mają nadawany sygnał czerwony, B- dotyczy kierującego pojazdem skręcającego w prawo, C- umożliwia przejazd przez skrzyżowanie skręcającym w lewo.

14 PYTANIE NUMER: 12 W tej sytuacji, po skręceniu w lewo, dopuszczalna prędkość motocykla wynosi:
A- 20 km/h, B- 30 km/h, C- 40 km/h.

15 PYTANIE NUMER: 13 Znak ten (linia ciągła):
A- rozdziela pasy o tym samym kierunku ruchu, B- rozdziela pasy o przeciwnych kierunkach ruchu, C- zezwala na przejeżdżanie na sąsiedni pas ruchu.

16 A- mającą nastąpić zmianę dotychczas
PYTANIE NUMER: 14 Taka postawa kierującego ruchem na skrzyżowaniu oznacza: A- mającą nastąpić zmianę dotychczas nadawanego sygnału, B- zezwolenie na wjazd, C- zakaz wjazdu.

17 A- ustępuje pierwszeństwa pojazdowi 1,
PYTANIE NUMER: 15 Na tym skrzyżowaniu kierujący pojazdem 4: A- ustępuje pierwszeństwa pojazdowi 1, B- ustępuje pierwszeństwa pojazdowi 3, C- jest na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

18 A- drogi z pierwszeństwem przejazdu, B- drogi podporządkowanej,
PYTANIE NUMER: 16 Znak ten uprzedza o zbliżaniu się do: A- drogi z pierwszeństwem przejazdu, B- drogi podporządkowanej, C- do skrzyżowania, na którym pierwszeństwo przejazdu jest ustalone znakami.

19 A- zakaz wjazdu za sygnalizator,
PYTANIE NUMER: 17 Sygnał ten oznacza: A- zakaz wjazdu za sygnalizator, chyba że w chwili zapalenia się tego sygnału pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie może być zatrzymany bez gwałtownego hamowania, B- zezwolenie na wjazd za sygnalizator, C- że za chwilę zapali się sygnał zielony.

20 A- nie może zawrócić na odcinku od tego
PYTANIE NUMER: 18 Widząc ten znak kierujący pojazdem: A- nie może zawrócić na odcinku od tego znaku do skrzyżowania i na skrzyżowaniu, B- nie może skręcić w prawo na skrzyżowaniu, C- nie może skręcić w lewo na skrzyżowaniu.

21 To już koniec !


Pobierz ppt "Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google