Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TEST Znaki drogowe cz.2 Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy mgr inż. Ludwik Olek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TEST Znaki drogowe cz.2 Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy mgr inż. Ludwik Olek."— Zapis prezentacji:

1

2

3 TEST Znaki drogowe cz.2 Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy mgr inż. Ludwik Olek

4 PYTANIE NUMER: 1 W tej sytuacji kierujący pojazdem ; A - powinien zatrzymać pojazd w miejscu wyznaczonym linią na jezdni. B - powinien zatrzymać pojazd przed znakiem pionowym. C - może wjechać na skrzyżowanie bez zatrzymania.

5 A- oznacza drogę jednokierunkową. B - nakazuje jazdę na wprost przez skrzyżowanie. C - zabrania skrętu na skrzyżowaniu. PYTANIE NUMER: 2 Znak ten:

6 A - wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, B - uprzedza o wjeździe na drogę podporządkowaną, C - nakazuje zawsze zatrzymanie pojazdu. PYTANIE NUMER: 3 Znak ten:

7 A - jest ostrzegany o zwężeniu jezdni na odcinku 100 m, B - jest ostrzegany o zwężeniu jezdni po lewej stronie, C - powinien spodziewać się zwężenia jezdni po przejechaniu 100 m. PYTANIE NUMER: 4 Widząc ten znak, kierujący pojazdem:

8 A - nakazuje skręt w prawo lub w lewo, B - nakazuje skręt najpierw w lewo, a potem w prawo, C - zobowiązuje do jazdy na wprost. PYTANIE NUMER: 5 Znak ten:

9 A - lewo za znakiem, B - lewo przed znakiem, C - prawo przed znakiem. PYTANIE NUMER: 6 Znak ten zobowiązuje kierującego pojazdem do skręcenia w:

10 A - dozwolone jest skręcanie w prawo, B - dozwolona jest jazda na wprost, C - zabronione jest skręcanie w lewo. PYTANIE NUMER: 7 Z pasa ruchu oznaczonego tym znakiem:

11 A - skręcającego w lewo, B - jadącego na wprost, C - skręcającego w prawo. PYTANIE NUMER: 8 Sygnał ten dotyczy kierującego pojazdem:

12 A - po skręceniu w lewo - 30 km/h, B - po skręceniu w prawo - 60 km/h, C - po skręceniu w lewo - 60 km/h. PYTANIE NUMER: 9 W tej sytuacji prędkość pojazdu holującego nie powinna przekraczać:

13 A - powinien zachować szczególną ostrożność, B - powinien być przygotowany do zatrzymania pojazdu, C - powinien uważnie obserwować przejście i jego okolice. PYTANIE NUMER: 10 Widząc ten znak kierujący pojazdem:

14 A - oznacza, że inni uczestnicy ruchu mają nadawany sygnał czerwony, B - dotyczy kierującego pojazdem skręcającego w prawo, C - umożliwia przejazd przez skrzyżowanie skręcającym w lewo. PYTANIE NUMER: 11 Sygnał ten:

15 A- 20 km/h, B- 30 km/h, C- 40 km/h. PYTANIE NUMER: 12 W tej sytuacji, po skręceniu w lewo, dopuszczalna prędkość motocykla wynosi:

16 A - rozdziela pasy o tym samym kierunku ruchu, B - rozdziela pasy o przeciwnych kierunkach ruchu, C - zezwala na przejeżdżanie na sąsiedni pas ruchu. PYTANIE NUMER: 13 Znak ten (linia ciągła):

17 A - mającą nastąpić zmianę dotychczas nadawanego sygnału, B - zezwolenie na wjazd, C - zakaz wjazdu. PYTANIE NUMER: 14 Taka postawa kierującego ruchem na skrzyżowaniu oznacza:

18 A - ustępuje pierwszeństwa pojazdowi 1, B - ustępuje pierwszeństwa pojazdowi 3, C - jest na drodze z pierwszeństwem przejazdu. PYTANIE NUMER: 15 Na tym skrzyżowaniu kierujący pojazdem 4:

19 A - drogi z pierwszeństwem przejazdu, B - drogi podporządkowanej, C - do skrzyżowania, na którym pierwszeństwo przejazdu jest ustalone znakami. PYTANIE NUMER: 16 Znak ten uprzedza o zbliżaniu się do:

20 A - zakaz wjazdu za sygnalizator, chyba że w chwili zapalenia się tego sygnału pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie może być zatrzymany bez gwałtownego hamowania, B - zezwolenie na wjazd za sygnalizator, C - że za chwilę zapali się sygnał zielony. PYTANIE NUMER: 17 Sygnał ten oznacza:

21 A - nie może zawrócić na odcinku od tego znaku do skrzyżowania i na skrzyżowaniu, B - nie może skręcić w prawo na skrzyżowaniu, C - nie może skręcić w lewo na skrzyżowaniu. PYTANIE NUMER: 18 Widząc ten znak kierujący pojazdem:

22 To już koniec ! To już koniec !


Pobierz ppt "TEST Znaki drogowe cz.2 Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy mgr inż. Ludwik Olek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google