Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Budowa i funkcja magazynu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Budowa i funkcja magazynu."— Zapis prezentacji:

1 Budowa i funkcja magazynu

2 Co to jest magazyn? Magazyn jest to obiekt budowlany przystosowany do składowania i przemieszczania zapasów na wyodrębnionej przestrzeni, która może zajmować plac nieosłonięty (składowisko), plac półosłonięty (wiata), część budowli, całą budowlę lub kilka budowli magazynowych.

3 Budowa i przeznaczenie magazynu
Wyroby lub towary odporne na czynniki atmosferyczne (wiatr, słońce, deszcz) przechowuje się na składowiskach. Dodatkowo niektóre składowiska posiadają wiaty, które chronią towary przed deszczem.

4 Magazyn (hala stalowa)

5 Jak przechowywane są towary wrażliwe na warunki atmosferyczne?
Przechowuje się je w pomieszczeniach zamkniętych (halach). Pomieszczenie znajduje się w budynku jednokondygnacyjnym, który może być wykonany z lekkich konstrukcji stalowych.

6 Budynek magazynu przypomina prostokąt o proporcji boków 3:5 lub 2:3

7 Magazyny handlowe W małych magazynach handlowych powierzchnia użytkowa wynosi minimum 500 m², a wysokość strefy składowej od 5,4 do 7,2 m. Natomiast w magazynach halowych wysokość nie przekracza 12 m. Zadaniem magazynów handlowych jest dostosowanie asortymentów do preferencji klientów.

8 Magazyny przemysłowe Nazywane są magazynami wysokiego składowania, które posiadają większą powierzchnię i wysokość użytkową. Wysokość konstrukcji może wynosić 45 m, a słupy regałów służą jako konstrukcję wsporczą budynku. Celem budowania tak dużych i wysokich magazynów jest zapewnienie rytmiczności realizacji zadań.

9 Jakie jest wyposażenie magazynu?
Podstawowym wyposażeniem – w zależności od przeznaczenia magazynu są: urządzenia do składowania, środki transportu magazynowego pomocnicze urządzenia magazynowe.

10 Urządzenia do składowania
Regały Stojaki Wieszaki Podkłady Urządzenia specjalizowane Drewniana paleta o wymiarach 1200 x 1000 mm

11 Środki transportu: wózki naładowne, wózki unoszące, wózki ciągnikowe,
wózki podnośnikowe, automatyczne wózki jezdniowe, układnice, żurawie, wciągniki, suwnice, przenośniki, manipulatory. suwnica bramowa

12 Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku
Dziękujemy za uwagę Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku

13 Źródło: http://pl.wikipedia.org


Pobierz ppt "Budowa i funkcja magazynu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google