Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DOKTOR BRONISŁAW ORAWIEC.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DOKTOR BRONISŁAW ORAWIEC."— Zapis prezentacji:

1 DOKTOR BRONISŁAW ORAWIEC

2 Najmłodsze lata Bronisław Orawiec urodził się 17 czerwca 1947 roku w Poroninie. Do szkoły podstawowej uczęszczał w rodzinnej miejscowości - Poroninie. 

3 Młodość Szkołę średnią ukończył w 1965 w Państwowym Liceum im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

4 Studia Dyplom lekarza uzyskał na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1972 roku. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1980 roku w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Drugi stopień specjalizacji oraz tytuł specjalisty otrzymał w Warszawie w 1981 roku. W roku 2008 otrzymał Medal „Gloria Medicinae”-najwyższe odznaczenie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

5 Życie w USA W 1982 roku przeniósł się z rodziną do Rochester w stanie Nowy Jork i podjął pracę technika w szpitalu Genesee, pogłębiając jednocześnie znajomość języka angielskiego. W roku 1983, po egzaminach, otrzymał dyplom nostryfikacyjny od Komisji Edukacji dla Lekarzy Obcokrajowców (Educational Commission for Foreign Medical Graduates). Jest dyplomowanym specjalistą w USA w dziedzinie Chorób Wewnętrznych oraz Kardiologii (Diplomate American Board of Internal Medicine and Cardiovascular Disease).

6 Praca W 1989 roku, pomimo propozycji pozostania na uniwersytecie na stanowisku profesora kardiologii, postanowił, ze względu na środowisko polonijne, zamieszkać w Chicago. Zajął się tworzeniem swojej praktyki lekarskiej i włączył się czynnie w życie społeczne Polonii chicagowskiej. Dziś jest jednym z najbardziej cenionych lekarzy-kardiologów w całych Stanach Zjednoczonych. W Chicago ma on dwie kliniki wyspecjalizowane w zakresie kardiologii i chorób układu krążenia.

7 Osiągnięcia W maju 2000 roku otrzymał dyplom uznania od burmistrza miasta Chicago Richarda M. Daileya, a w sierpniu 2000 od burmistrza Zakopanego Adama Bachledy-Curusia. W dniu 11 listopada 2000 został odznaczony przez prezydenta Rzeczpospolitej Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W październiku 2001 roku otrzymał Złotą Odznakę Zasłużony działacz Kultury Fizycznej nadaną przez Urząd Kultury Fizycznej i Sportu. W marcu 2001 roku został uhonorowany najbardziej prestiżowym tytułem i dyplomem partii republikańskiej, Republikanin Roku. W roku 2002 otrzymał dyplom Zasłużony dla Kultury Podhalańskiej od ZG ZP w Polsce. W roku 2010 otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji „Ambasador Spraw Polskich.”

8 Sport W 1992 założył Klub Sportowy "Bronek" przy Związku Lekarzy Polskich w Chicago, dzięki któremu ZLP jest popularyzowany w świecie. Zorganizował do tej pory 80 imprez sportowych dla lekarzy, ich rodzin oraz Klubu Tatry w Chicago, Kolorado i Alpach.

9 Ciekawostki Podczas XXXV Sabałowych Bajań w Bukowinie Tatrzańskiej (2001) został pasowany na Zbójnika Roku. Jest wydawcą 8 książek, w tym 3 tomów pt.: „Góralskie Posiady Doktora Orawca.”

10 Wykonali uczniowie klasy III G korzystając z : http://www. drorawiec
Wykonali uczniowie klasy III G korzystając z : oraz


Pobierz ppt "DOKTOR BRONISŁAW ORAWIEC."

Podobne prezentacje


Reklamy Google