Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Garść opowieści, szczypta ironii, drobina poezji

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Garść opowieści, szczypta ironii, drobina poezji"— Zapis prezentacji:

1 Garść opowieści, szczypta ironii, drobina poezji
w wykładzie dr Łukasza Zimnocha autora książki „Po przebudzeniu”

2 Od Wydawcy Dziecko wdrapuje się na kolana dziadka. Patrzy mu w oczy i domaga się opowieści. Chce usłyszeć jak wygląda świat, pragnie nauczyć się, czym jest to, co go otacza. Skrzat chłonie każdy ruch powieki, kiwnięcie głową, obniżenie głosu. Staje się człowiekiem. Książka, która trafił w ręce czytelników, to garść opowieści o tym, co ma znaczenie.

3 Błyskotliwie mówić o rzeczach trudnych
Grzeczność – definicja Rzucić ulicznemu gitarzyście grosz tak, by brzęk monet nie zakłócał płynącej muzyki. Moda to kobieca retoryka. Grzesznicy oceniają najszybciej, bo znają się na grzechu. Wolność nie jest szczepionką na głupotę. Największy problem współczesnych mediów: Jakie zaoferować igrzyska, kiedy jest nadmiar chleba?

4 Paradoks podróży Im szybciej się poruszamy tym łatwiej tracimy cel. *** Paradoks dziennikarza Im więcej wie, tym mniej rozumie. Uparcie tropiąc zło zadeptujemy ścieżki dobra. - Czy polityk musi kłamać? - Tak. - Kłamstwo i polityka mają doraźny charakter.

5 Oczarowana publiczność słucha opowieści

6 dr Łukasz Zimnoch Absolwent politologii Uniwersytetu Śląskiego. Doktorat poświęcił problemowi „Jednostki, państwa, władzy w perspektywie politologii postmodernistycznej.” Pracuje, jako rzecznik prasowy koncernu energetycznego. Wykładowca szkół wyższych. Autor licznych artykułów dotyczących Public Relations, autor podręcznika „Marketing dla inżyniera i naukowca”. Zaangażowany w wiele projektów międzynarodowych. Autor książki „Po przebudzeniu” – opowieści o tym co ma znaczenie.

7 Tematy wykładów Jak dowcipnie być mądrym?
Potęga słowa - jak skutecznie przekonywać Od Homera do Ojca Chrzestnego – czego uczy nas wielka literatura? Skąd płynie potęga kobiecości? Bajki uczą. Naucz się opowiadać bajki.

8 Kontakt z Wydawnictwem Petrus:
Jeśli potrzebujecie Państwo atrakcyjnego wykładu w formie spotkania autorskiego zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji. Kontakt z Wydawnictwem Petrus: Paweł Piotrowski


Pobierz ppt "Garść opowieści, szczypta ironii, drobina poezji"

Podobne prezentacje


Reklamy Google