Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Testowanie łącza pod kątem działania UONET

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Testowanie łącza pod kątem działania UONET"— Zapis prezentacji:

1

2 Testowanie łącza pod kątem działania UONET

3 (nie poprawiaj literówki w adresie)
1.Pobierz program: Znajduje się pod adresem: \\sezam\Zasoby\Wspolne\Sprzedaz\Wzorce_produky_SZKOLA\UONET\testowanie_lacza Skopiuj go do siebie na dysk i uruchom (nie poprawiaj literówki w adresie)

4 2.Wpisz adres: Wpisujemy adres działającej usługi (np. Klikamy Wykonaj test i czekamy na wyniki

5 3.Wyniki: Po wykonaniu testu strona z wynikami otworzy się automatycznie w domyślnej przeglądarce internetowej Górny blok danych to szybkość połączenia z witryną, a dolny pokazuje przepustowość łącza przy pobieraniu plików (np. przy uruchamianiu dziennika)

6 4.Interpretacja wyników
Status OK. informuje o łączeniu z witryną UONET. Czasy do milisekund nie powinny niepokoić, choć optimum to kilkanaście ms.

7 4.Interpretacja wyników
Status OK. informuje o poprawnym pobieraniu danych. Jeśli ten blok zawiera błędy, sieć klienta może wymagać rekonfiguracji (firewall poblokowane porty). Należy zwrócić uwagę na wynik transferu w odniesieniu do deklarowanego – najważniejsze są wyniki 3. i 4. pliku. Transfer jest podany w kilobajtach na sekundę a w nawiasie w megabitach na sekundę

8 Jeśli: Podczas testów wynik pokazuje same błędy: Należy upewnić się co do poprawności adresu (częsta pomyłka to http zamiast https na serwerze hostowanym lub odwrotnie na serwerze kurserowym Vulcana) Należy od razu wykonać test pomocniczy na łączu niezależnym (np. modem komórkowy)

9


Pobierz ppt "Testowanie łącza pod kątem działania UONET"

Podobne prezentacje


Reklamy Google