Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Testowanie łącza pod kątem działania UONET 1.Pobierz program: Znajduje się pod adresem: \\sezam\Zasoby\Wspolne\Sprzedaz\Wzorce_prod uky_SZKOLA\UONET\testowanie_lacza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Testowanie łącza pod kątem działania UONET 1.Pobierz program: Znajduje się pod adresem: \\sezam\Zasoby\Wspolne\Sprzedaz\Wzorce_prod uky_SZKOLA\UONET\testowanie_lacza."— Zapis prezentacji:

1

2 Testowanie łącza pod kątem działania UONET

3 1.Pobierz program: Znajduje się pod adresem: \\sezam\Zasoby\Wspolne\Sprzedaz\Wzorce_prod uky_SZKOLA\UONET\testowanie_lacza Skopiuj go do siebie na dysk i uruchom (nie poprawiaj literówki w adresie)

4 Wpisujemy adres działającej usługi (np. https://uonet.vulcan.net.pl/022314): Klikamy Wykonaj test i czekamy na wyniki 2.Wpisz adres:

5 3.Wyniki: Po wykonaniu testu strona z wynikami otworzy się automatycznie w domyślnej przeglądarce internetowej Górny blok danych to szybkość połączenia z witryną, a dolny pokazuje przepustowość łącza przy pobieraniu plików (np. przy uruchamianiu dziennika)

6 4.Interpretacja wyników Status OK. informuje o łączeniu z witryną UONET. Czasy do 1000-2000 milisekund nie powinny niepokoić, choć optimum to kilkanaście ms.

7 4.Interpretacja wyników Status OK. informuje o poprawnym pobieraniu danych. Jeśli ten blok zawiera błędy, sieć klienta może wymagać rekonfiguracji (firewall poblokowane porty). Należy zwrócić uwagę na wynik transferu w odniesieniu do deklarowanego – najważniejsze są wyniki 3. i 4. pliku. Transfer jest podany w kilobajtach na sekundę a w nawiasie w megabitach na sekundę

8 Jeśli: Podczas testów wynik pokazuje same błędy: Należy upewnić się co do poprawności adresu (częsta pomyłka to http zamiast https na serwerze hostowanym lub odwrotnie na serwerze kurserowym Vulcana) Należy od razu wykonać test pomocniczy na łączu niezależnym (np. modem komórkowy)

9


Pobierz ppt "Testowanie łącza pod kątem działania UONET 1.Pobierz program: Znajduje się pod adresem: \\sezam\Zasoby\Wspolne\Sprzedaz\Wzorce_prod uky_SZKOLA\UONET\testowanie_lacza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google