Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputery dla uczniów w czytelni służą zaspokajaniu potrzeb edukacyjnych, informacyjnych oraz przygotowaniu do swobodnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputery dla uczniów w czytelni służą zaspokajaniu potrzeb edukacyjnych, informacyjnych oraz przygotowaniu do swobodnego funkcjonowania w społeczeństwie."— Zapis prezentacji:

1

2 Komputery dla uczniów w czytelni służą zaspokajaniu potrzeb edukacyjnych, informacyjnych oraz przygotowaniu do swobodnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji

3 Od września 2011 r. Multimedialne Centrum Informacyjne otrzymało sześć nowych, płaskich monitorów (terminali) do czytelni. Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji

4 MCI jest również wyposażone w telewizor, odtwarzacz DVD, wielofunkcyjne urządzenie sieciowe (skaner, drukarka i kopiarka laserowa), drukarkę atramentową, dwa radiomagnetofony oraz dwa laptopy, dwa projektory, dwa ekrany, tablicę interaktywną InterWrite Board 1077 do wypożyczania przez nauczycieli na lekcje przedmiotowe i edukację czytelniczo-medialną. Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji Samsung SCX-4x20 Series PCL6 – drukarka czarnobiała, atramentowa z możliwością xero, skanowania, fax. Lexmark C500 – drukarka kolorowa, laserowa.

5 Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji Laptop HP – system operacyjny Windows XP, pakiet Ms Office 2003, projektor Benq Laptop Dell – system operacyjny Windows Vista, pakiet Ms Office 2007, projektor Benq.

6 Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji InterWrite SchoolBoard 1077 to elektroniczna wersja zwykłej tablicy. Można ją wykorzystywać jako: - zwykłą tablicę suchościeralną - - ekran projekcyjny - - w pełni interaktywne narzędzie do kontroli i obsługi komputera z możliwością pracy na dowolnej aplikacji i nanoszenia na nich adnotacji i rysunków.

7 Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji Wykorzystanie MCI w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie polega na: umożliwieniu uczniom dostępu do oprogramowania edukacyjnego (pakietu Microsoft Office Professional 7) i zasobów edukacyjnych Internetu - sporządzono i umieszczono w czytelni wykaz stron edukacyjnych i źródeł darmowych e-booków w Internecie, pomocy uczniom w przygotowaniu materiałów do konkursów, zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, prezentacji multimedialnych, pracach nad projektami edukacyjnymi, kształtowaniu i rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań uczniów, zaspokajaniu potrzeb kulturalnych i rekreacyjnych uczniów (płyty CD i DVD z muzyką, filmy na płytach CD i DVD, muzyka i filmy w Internecie), umożliwieniu uczniom po lekcjach efektywnego spędzania wolnego czasu – logiczne i zręcznościowe gry komputerowe tylko w czasie, gdy komputery nie są wykorzystywane w celach edukacyjnych,

8 Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji wykorzystywaniu MCI do zajęć pozalekcyjnych oraz edukacji czytelniczej i medialnej (kółko przyrodnicze, projekty eTwinning), wydruku materiałów na życzenie użytkowników, gromadzeniu i udostępnianiu multimediów ( encyklopedii, słowników, programów komputerowych, prac nauczycieli i uczniów).

9 Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji

10 Dzięki programowi MOL Optivum firmy Vulcan zbiory biblioteki szkolnej uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą przeglądać za pomocą katalogu online: mol.sp21.lublin.pl. Dostęp do katalogów elektronicznych możliwy jest zarówno z komputerów szkolnych jak i domowych.

11 Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji Komputer w wypożyczalni służy do rejestrowania wypożyczeń oraz sporządzania statystyk.

12 Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji Trzy stanowiska komputerowe w pokoju opracowania zbiorów służą do komputerowego opracowania wszelkich materiałów dostępnych w centrum, aby służyły użytkownikom – tworzy się katalogi i bazy danych, tutaj przygotowuje się wystawki, gazetki.

13 Biblioteka jako Multimedialne Centrum Informacji MCI to miejsce w naszej szkole, gdzie każdy uczeń ma prawo skorzystać z komputerów i z Internetu. Komputery zaopatrzone są w oprogramowanie zabezpieczające Beniamin oraz NetSupport School. Nad czytelnią multimedialną czuwają przeszkoleni nauczyciele bibliotekarze.


Pobierz ppt "Komputery dla uczniów w czytelni służą zaspokajaniu potrzeb edukacyjnych, informacyjnych oraz przygotowaniu do swobodnego funkcjonowania w społeczeństwie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google