Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ostrzegawcze nakazu zakazu informacyjne Znaki ostrzegawcze Uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować Niebezpieczeństwo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ostrzegawcze nakazu zakazu informacyjne Znaki ostrzegawcze Uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować Niebezpieczeństwo."— Zapis prezentacji:

1

2 ostrzegawcze nakazu zakazu informacyjne

3 Znaki ostrzegawcze Uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować Niebezpieczeństwo. Zobowiązują one uczestników ruchu do zachowania szczególnej ostrożności.

4 Znaki nakazu Znaki te zobowiązują kierującego do ruchu w określonym kierunku (zgodnym ze strzałkami), nakazują pewne zachowania na drodze, a także zobowiązują pewnych uczestników ruchu drogowego do poruszania się po ściśle określonych drogach.

5 Znaki zakazu Znaki zakazu obowiązują na drodze, na której są umieszczone, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej. Zakaz wyrażony znakiem obowiązuje od miejsca jego ustawienia,chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.

6 Znaki informacyjne Dotyczą sposobu prowadzenia pojazdu, oznaczają obiekty znajdujące się przy drodze lub też informują o wjeździe do obszaru lub strefy, w których ruch regulowany jest przepisami szczegółowymi.

7 Niebezpieczny zakręt w prawo Znak ten ostrzega o niebezpiecznym zakręcie w kierunku wskazanym na znaku. Niebezpieczny zakręt w lewo Znak ten ostrzega o niebezpiecznym zakręcie w kierunku wskazanym na znaku. Dwa niebezpieczne zakręty Znak ten ostrzega o niebezpiecznych zakrętach, z których pierwszy jest w prawo. Dwa niebezpieczne zakręty Znak ten ostrzega o niebezpiecznych zakrętach, z których pierwszy jest w lewo. Znaki ostrzegawcze

8 Skrzyżowanie dróg Drogi na tym skrzyżowaniu są równorzędne pod względem pierwszeństwa przejazdu. Skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po obu stronach Skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po prawej stronie Skrzyżowanie z drogą podporządkowaną występującą po lewej stronie

9 Wlot drogi jednokierunkowej z prawej strony Wlot drogi jednokierunkowej z lewej strony Ustąp pierwszeństwa przejazdu Skrzyżowanie o ruchu okrężnym

10 Przejazd kolejowy z zaporami Przejazd kolejowy bez zapór Nierówna droga Próg zwalniający

11 Obustronne zwężenie jezdni Lewostronne zwężenie jezdni Prawostronne zwężenie jezdni Przejście dla pieszych

12 Dzieci Sygnały świetlne Rowerzyści Odcinek jezdni o ruchu dwukierunkowym Inne niebezpieczeństwo

13 Zakaz ruchu w obu kierunkach Zakaz wjazdu Oznacza zakaz wjazdu od strony jego usytuowania. Zakaz wjazdu rowerów Znak ten oznacza zakaz ruchu na jezdni i poboczu rowerów. Znaki zakazu

14 Stop Znak ten oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem oraz ustąpienie pierwszeństwa uczestnikom ruchu poruszającym się tą drogą. Zakaz skrętu w lewo Zabrania skręcania w lewo i zawracania. Zakaz skrętu w prawo Zabrania skręcania w prawo. Zakaz zawracania Zabrania zawracania od miejsca jego usytuowania do najbliższego skrzyżowania włącznie.

15 Pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka Zabrania wjazdu na zwężony odcinek drogi, gdy nadjeżdżają pojazdy z przeciwka. Zakaz postoju (ponad jedną minutę) Zakaz zatrzymywania się Zakaz ruchu pieszych Oznacza, że droga jest zamknięta dla ruchu pieszych.

16 Nakaz jazdy w prawo przed znakiem Nakaz jazdy w prawo za znakiem Nakaz jazdy w lewo przed znakiem Nakaz jazdy w lewo za znakiem Znaki nakazu

17 Nakaz jazdy prosto przez skrzyżowanie. Nakaz jazdy prosto lub w prawo. Nakaz jazdy prosto lub w lewo.

18 Nakaz jazdy z prawej strony znaku Nakaz jazdy z lewej strony znaku Nakaz jazdy w prawo lub w lewo (skręcanie za znakiem).

19 Ruch okrężny Oznacza ruch dookoła wysepki lub placu na skrzyżowaniu Nakaz jazdy z lewej lub prawej strony znaku. Droga dla rowerów.

20 Droga z pierwszeństwem przejazdu Koniec drogi z pierwszeństwem Droga jednokierunkowa Droga bez przejazdu Znaki informacyjne

21 Wjazd na drogę bez przejazdu Pierwszeństwo na zwężonym odcinku drogi Przejście dla pieszych Przejazd dla rowerzystów

22 Droga ekspresowa Autostrada Obszar zabudowany Koniec obszaru zabudowanego


Pobierz ppt "ostrzegawcze nakazu zakazu informacyjne Znaki ostrzegawcze Uprzedzają o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować Niebezpieczeństwo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google