Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POKONAJMY BEZDOMNOŚĆ DZIĘKI PIŁCE. BEZDOMNOŚĆ Bezdomność może zmusić ludzi do izolacji, co wpływa na brak zdolności do dzielenia się, komunikowania swoich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POKONAJMY BEZDOMNOŚĆ DZIĘKI PIŁCE. BEZDOMNOŚĆ Bezdomność może zmusić ludzi do izolacji, co wpływa na brak zdolności do dzielenia się, komunikowania swoich."— Zapis prezentacji:

1 POKONAJMY BEZDOMNOŚĆ DZIĘKI PIŁCE

2 BEZDOMNOŚĆ Bezdomność może zmusić ludzi do izolacji, co wpływa na brak zdolności do dzielenia się, komunikowania swoich myśli i współpracowania z innymi. Z dnia na dzień potrzeby przeżycia mają pierwszeństwo nad planowaniem życia, co często prowadzi do chaotycznego stylu życia. Kiedy bezdomny angażuje się w futbol, musi nauczyć się komunikować i budować relacje z innymi ludźmi, współpracować z kolegami z drużyny, uczy się ufać… Ma obowiązek uczestniczyć w sesjach treningowych i grach, tak by na czas być przygotowanym do współuczestnictwa, czuje się częścią czegoś… Te umiejętności i atrybuty są przenoszone do codziennego życia i tym samym możemy pomóc bezdomnym zobaczyć, że może zmienić swoje życie.

3 MAGIA FUTBOLU "Każdy musi budzić się rano mając jakiś cel. Mistrzostwa Świata Bezdomnych dają tą możliwość, że trzeba iść na trening, aby zmienić swoje życie" - Eric Cantona Global Ambasador Bezdomny zawodnik drużyny Kambodży z HWC Melbourne 2008 Sam Yi podpisał 2 letni kontrakt z klubem piłkarskim i stał się zawodowym graczem pierwszej ligi w swoim kraju. Anne i Bengt byli razem na odwyku, w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień w 2007 roku. Oboje zdecydowali się reprezentować Finlandię w Melbourne 2008 podczas Homeless World Cup. Anne otrzymał nagrodę Fair Play. Dziś są cały czas razem, mają pracę w pełnym wymiarze godzin, przenieśli się do nowego mieszkania, mają dziecko - syna. Oboje są nadal zaangażowani w piłce nożnej, Anne gra w Dywizji 2 w Helsinkach, a także prowadzi treningi dla młodych dziewcząt. Bengt gra Division 3 lidze futsalu.

4 MAGIA FUTBOLU " Mistrzostwa Świata Bezdomnych były jak lina, która pozwoliła mi wyciągnąć się z bardzo ciemnej dziury. To mi pomogło, i teraz mogę i chcę pomóc innym. Kiedy bezdomni ludzie mówią do mnie - nie mogę nic zmienić, mówię mi się udało, więc można!!" - David Duke grał w Szkocji w 2004 roku w Göteborgu Leszek, przed Mistrzostwami Polski we Wrocławiu w 2008 roku kilka razy trafiał do ośrodków MONAR, był bezdomnym. Walczył z uzależnieniem od twardych narkotyków. Na mistrzostwach ze swoją drużyną zajął wysokie 5 miejsce. Dostał powołanie do Reprezentacji Polski. Przed wylotem na Mistrzostwa Świata w Australii powiedział: Ja już jestem mistrzem świata. Dzisiaj życie Leszka wygląda inaczej. Pracuje, ma rodzinę i ukochanego syna Aleksa. Cały czas gra w piłkę uliczną, która jak twierdzi w znacznym stopniu przyczyniła się do jego zwycięskiej walki z nałogiem. Program o MP Poznań 2012 - wywiad z Leszkiem http://www.tvp.pl/poznan/spoleczenstwo/telekurier/wideo/07052012/7300390 http://www.tvp.pl/poznan/spoleczenstwo/telekurier/wideo/07052012/7300390

5 COROCZNE ŚWIĘTO FUTBOLU Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Ulicznej Ludzi Bezdomnych corocznie odbywają się w centrum dużego miasta, tak aby pokazać opinii publicznej, politykom, mieszkańcom i turystom zupełnie inny widok ludzi bezdomnych. Bardzo wyraźnie widać wpływ, jaki został osiągnięty poprzez zaangażowanie w piłkę nożną uliczną jako narzędzie się walki z bezdomnością - ok. 70% widzów powiedziało, że patrząc na Mistrzostwa Świata Bezdomnych pozytywnie zmienia swoje poglądy na temat osób bezdomnych i samej bezdomności. Mistrzostwa Świata Bezdomnych coroczna impreza pierwszy raz odbyła się w 2003 w Grazu i z roku na rok jest coraz większą imprezą. W zeszłorocznych Mistrzostwa Świata Bezdomnych Paryż 2011 wzięło udział 64 drużyn, 512 zawodników i rozegrano 392 meczy. Około 50.000 zawodników uczestniczyło w światowych badaniach selekcyjnych. Udział wzięły znaczące międzynarodowe media oraz wsparli przedstawiciele globalnych marek i sponsorów, w tym: Nike, UEFA i inni. Udział wzięło wielu wysokich rangą polityków, biznesmenów i sportowych osobowości.

6 HWC MEKSYK 2012 W tym roku odbędą się X jubileuszowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Ulicznej Ludzi Bezdomnych. W dniach 6-14 października 2012 rok w Meksyku na Plaza de la Constitution do walki o tytuł Mistrza Świata stanie 56 męskich i 16 żeńskich drużyn z całego świata.

7 REPREZENTACJA POLSKI Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Ulicznej dwukrotnie zdobywała srebrny i dwukrotnie brązowy medal na Mistrzostwach Świata. Corocznie nasza drużyna stawiana jest w gronie głównych faworytów do zdobycia tytułu Mistrza Świata. Aktualny oficjalny ranking Państw w piłce ulicznej: 1.Brazylia 2.Meksyk 3.Szkocja 4.Ukraina 5.Chile 6.Rosja 7.Irlandia 8.Portugalia 9.Polska 10.Kenia

8 GRAJMY RAZEM!!! Co roku wyjazd Reprezentacji Polski Bezdomnych na Mistrzostwa Świata możliwy jest dzięki wsparciu ludzi dobrego serca, ludzi którym los osób bezdomnych i uzależnionych nie jest obcy. Prosimy o wsparcie. Dzięki nam możecie pomóc ludziom, którzy poprzez piłkę, poprzez chęć tworzenia wspólnej drużyny narodowej, chcą odmienić swoje życie. Jesteśmy otwarci na każdą formę pomocy i wsparcia. Damy od siebie, tyle ile tylko możemy dać, by o Waszej pomocy dowiedziała się jak najszersza opinia publiczna. Zadzwoń, napisz, dowiedz się w jaki sposób możemy współpracować i w jaki sposób możemy zareklamować Ciebie jako naszego darczyńcę. Kontakt: Piotr Niedźwiedź - Sekretarz Stowarzyszenia Telefon kontaktowy: 607832071 Email: piotr.reprezentacja@gmail.com www.mp-pilkauliczna.pl www.mp-pilkauliczna.pl; http://www.facebook.com/Reprezentacjapnuhttp://www.facebook.com/Reprezentacjapnu Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych 60-309 Poznań, ul. Grunwaldzka 150 KRS: 0000304047, REGON:3009354035, NIP:7792358903 Adres do korespondencji: 61-441 Poznań ul. 28 czerwca 1956 roku nr 406 pokój 12 (piętro 1)

9 POLSKA BIAŁO-CZERWONI !!!


Pobierz ppt "POKONAJMY BEZDOMNOŚĆ DZIĘKI PIŁCE. BEZDOMNOŚĆ Bezdomność może zmusić ludzi do izolacji, co wpływa na brak zdolności do dzielenia się, komunikowania swoich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google