Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POKONAJMY BEZDOMNOŚĆ DZIĘKI PIŁCE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POKONAJMY BEZDOMNOŚĆ DZIĘKI PIŁCE"— Zapis prezentacji:

1 POKONAJMY BEZDOMNOŚĆ DZIĘKI PIŁCE

2 BEZDOMNOŚĆ Bezdomność może zmusić ludzi do izolacji, co wpływa na brak zdolności do dzielenia się, komunikowania swoich myśli i współpracowania z innymi. Z dnia na dzień potrzeby przeżycia mają pierwszeństwo nad planowaniem życia, co często prowadzi do chaotycznego stylu życia. Kiedy bezdomny angażuje się w futbol, musi nauczyć się komunikować i budować relacje z innymi ludźmi, współpracować z kolegami z drużyny, uczy się ufać… Ma obowiązek uczestniczyć w sesjach treningowych i grach, tak by na czas być przygotowanym do współuczestnictwa, czuje się częścią czegoś… Te umiejętności i atrybuty są przenoszone do codziennego życia i tym samym możemy pomóc bezdomnym zobaczyć, że może zmienić swoje życie.

3 MAGIA FUTBOLU "Każdy musi budzić się rano mając jakiś cel. Mistrzostwa Świata Bezdomnych dają tą możliwość, że trzeba iść na trening, aby zmienić swoje życie" - Eric Cantona Global Ambasador „Bezdomny zawodnik drużyny Kambodży z HWC Melbourne 2008 Sam Yi podpisał 2 letni kontrakt z klubem piłkarskim i stał się zawodowym graczem pierwszej ligi w swoim kraju.” „Anne i Bengt byli razem na odwyku, w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień w 2007 roku. Oboje zdecydowali się reprezentować Finlandię w Melbourne 2008 podczas Homeless World Cup. Anne otrzymał nagrodę Fair Play. Dziś są cały czas razem, mają pracę w pełnym wymiarze godzin, przenieśli się do nowego mieszkania, mają dziecko - syna. Oboje są nadal zaangażowani w piłce nożnej, Anne gra w Dywizji 2 w Helsinkach, a także prowadzi treningi dla młodych dziewcząt. Bengt gra Division 3 lidze futsalu.”

4 MAGIA FUTBOLU " Mistrzostwa Świata Bezdomnych były jak lina, która ​​pozwoliła mi wyciągnąć się z bardzo ciemnej dziury. To mi pomogło, i teraz mogę i chcę pomóc innym. Kiedy bezdomni ludzie mówią do mnie - nie mogę nic zmienić, mówię mi się udało, więc można!!" - David Duke  grał w Szkocji w 2004 roku w Göteborgu  „Leszek, przed Mistrzostwami Polski we Wrocławiu w 2008 roku kilka razy trafiał do ośrodków MONAR, był bezdomnym. Walczył z uzależnieniem od twardych narkotyków. Na mistrzostwach ze swoją drużyną zajął wysokie 5 miejsce. Dostał powołanie do Reprezentacji Polski. Przed wylotem na Mistrzostwa Świata w Australii powiedział: „Ja już jestem mistrzem świata”. Dzisiaj życie Leszka wygląda inaczej. Pracuje, ma rodzinę i ukochanego syna Aleksa. Cały czas gra w piłkę uliczną, która jak twierdzi w znacznym stopniu przyczyniła się do jego zwycięskiej walki z nałogiem.” Program o MP Poznań wywiad z Leszkiem

5 COROCZNE ŚWIĘTO FUTBOLU
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Ulicznej Ludzi Bezdomnych corocznie odbywają się w centrum dużego miasta, tak aby pokazać opinii publicznej, politykom, mieszkańcom i turystom zupełnie inny widok ludzi bezdomnych. Bardzo wyraźnie widać wpływ, jaki został osiągnięty poprzez zaangażowanie w piłkę nożną uliczną jako narzędzie się walki z bezdomnością - ok. 70% widzów powiedziało, że patrząc na Mistrzostwa Świata Bezdomnych pozytywnie zmienia swoje poglądy na temat osób bezdomnych i samej bezdomności. Mistrzostwa Świata Bezdomnych coroczna impreza pierwszy raz odbyła się w 2003 w Grazu i z roku na rok jest coraz większą imprezą. W zeszłorocznych Mistrzostwa Świata Bezdomnych Paryż 2011 wzięło udział 64 drużyn, 512 zawodników i rozegrano 392 meczy. Około zawodników uczestniczyło w światowych badaniach selekcyjnych. Udział wzięły znaczące międzynarodowe media oraz wsparli przedstawiciele globalnych marek i sponsorów, w tym: Nike, UEFA i inni. Udział wzięło wielu wysokich rangą polityków, biznesmenów i sportowych osobowości.

6 HWC MEKSYK 2012 W tym roku odbędą się X jubileuszowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Ulicznej Ludzi Bezdomnych. W dniach 6-14 października 2012 rok w Meksyku na Plaza de la Constitution do walki o tytuł Mistrza Świata stanie 56 męskich i 16 żeńskich drużyn z całego świata.

7 REPREZENTACJA POLSKI Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Ulicznej dwukrotnie zdobywała srebrny i dwukrotnie brązowy medal na Mistrzostwach Świata. Corocznie nasza drużyna stawiana jest w gronie głównych faworytów do zdobycia tytułu Mistrza Świata. Aktualny oficjalny ranking Państw w piłce ulicznej: Brazylia Irlandia Meksyk Portugalia Szkocja Polska Ukraina Kenia Chile Rosja

8 GRAJMY RAZEM!!! Co roku wyjazd Reprezentacji Polski Bezdomnych na Mistrzostwa Świata możliwy jest dzięki wsparciu ludzi dobrego serca, ludzi którym los osób bezdomnych i uzależnionych nie jest obcy. Prosimy o wsparcie. Dzięki nam możecie pomóc ludziom, którzy poprzez piłkę, poprzez chęć tworzenia wspólnej drużyny narodowej, chcą odmienić swoje życie. Jesteśmy otwarci na każdą formę pomocy i wsparcia. Damy od siebie, tyle ile tylko możemy dać, by o Waszej pomocy dowiedziała się jak najszersza opinia publiczna. Zadzwoń, napisz, dowiedz się w jaki sposób możemy współpracować i w jaki sposób możemy zareklamować Ciebie jako naszego darczyńcę. Kontakt: Piotr Niedźwiedź - Sekretarz Stowarzyszenia Telefon kontaktowy: Stowarzyszenie „Reprezentacja Polski Bezdomnych” Poznań, ul. Grunwaldzka 150 KRS: , REGON: , NIP: Adres do korespondencji: Poznań ul. 28 czerwca 1956 roku nr 406 pokój 12 (piętro 1)

9 POLSKA BIAŁO-CZERWONI !!!


Pobierz ppt "POKONAJMY BEZDOMNOŚĆ DZIĘKI PIŁCE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google