Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zbiorniki wodne – Gmina Zator

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zbiorniki wodne – Gmina Zator"— Zapis prezentacji:

1 Zbiorniki wodne – Gmina Zator
Wody- Zator Zbiorniki wodne – Gmina Zator

2 Łowisko Podlipki Łowisko Podlipki
Łowisko  znajduję się w Zatorze  przy  drodze krajowej  Oświęcim - Kraków, Wadowice - Oświęcim. Powierzchnia łowiska wynosi 2,5 h wody. Zarybiane jest przez Zootechniczny Zakład Doświadczalny  w Zatorze. Średnia głębokość wynosi 1,80 m. Rybami dominującymi jest Karp Zatorski, szczupak, amur, karaś pospolity. Od 1 kwietnia do końca roku  łowisko czynne od godz.6.00 do dla wędkarzy. W ciągłej sprzedaży polecamy wszystkie gatunki ryb, będących ofertą łowiska. W weekendy  zapraszamy na karpia wędzonego po Zatorsku. Łowisko Podlipki Łowisko Podlipki

3

4 Łowisko Podolsze Łowisko Podolsze
Łowisko Podolsze jest łowiskiem komercyjnym. Składa się z czterech zbiorników wodnych o łącznej powierzchni 14ha lustra wody. Rybą dominującą jest: karp, karaś, lin, płoć, węgorz , sandacz, sum, szczupak. Każde stanowisko wędkarskie wyposażone jest w podest do wędkowania. Na terenie łowiska znajdują się szałasy drewniane i parasole, chroniące przed słońcem lub deszczem. Na łowisku są dwa stanowiska wędkarskie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest to łowisko dla każdego, tzn. dla zaawansowanych wędkarzy jak i dla osób początkujących. Łowisko Podolsze

5

6 Zakole „A’’ Łowisko licencyjne Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego  i klubu „ Karaś”. Łowisko znajduje się na terenie  dwóch miejscowości Smolice i Rozkochów. Dojazd do łowiska z trasy Zator - Chrzanów  wzdłuż Wisły.  Średnia głębokość 4m. Powierzchnia 52 h. Rybami dominującymi są: karpie, leszcze, karasie, szczupaki, sandacze, sumy, płocie. Sprzedaż licencji  się przy łowisku.  

7 Zbiornik Tęczak Zbiornik Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego z możliwością łowu na trzech stanowiskach metodą „no kill”. Dwa razy do roku odbywają się „Zawody karpiowe”. Średnia głębokość 2,5 m. Powierzchnia 17h. Rybostan: Karp Zatorski, szczupak, sandacz, płoć. leszcz, okoń. Łowisko znajduje się w Rudzach k/ Zatora. Dojazd do stawu z drogi krajowej Oświęcim – Wadowice. Pierwszy zbiornik ZTW, od którego wszystko się zaczęło. Jest on zarybiany przez ZTW od 30 lat dużą ilością karpia i amura z których wyrosły już wspaniałe okazy. Zbiornik znajduję się w dorzeczu Skawy, z dala od drogi, co zapewnia ciszę i spokój dla przebywających nad nim.

8 Zbiorniki w Graboszycach
Łowisko Trzy Stawy Zbiornik Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego. Dojazd do łowiska drogą Zator - Wadowice, w Graboszycach zjazd na miejscowość Grodzisko. Powierzchnia całkowita łowisk wynosi 25ha, w tym trzech zbiorników pożwirowych 18ha. Pozostała cześć to zarośla i zagajniki. Rybą dominującą na łowisku jest Karp Zatorski, sandacz, szczupak, sum, leszcz, płoć a także ukleja. Szczególnie duża ilość uklejki, płoci czy leszcza sprzyja wędkowaniu sportowemu oraz organizowaniu zawodów wędkarskich. Łowisko Trzy Stawy Zbiornik Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego. Dojazd do łowiska drogą Zator - Wadowice, w Graboszycach zjazd na miejscowość Grodzisko. Powierzchnia całkowita łowisk wynosi 25ha, w tym trzech zbiorników pożwirowych 18ha. Pozostała cześć to zarośla i zagajniki. Rybą dominującą na łowisku jest Karp Zatorski, sandacz, szczupak, sum, leszcz, płoć a także ukleja. Szczególnie duża ilość uklejki, płoci czy leszcza sprzyja wędkowaniu sportowemu oraz organizowaniu zawodów wędkarskich.

9 Zbiornik „Z wyspą” - powierzchnia około 5ha, średnia głębokość 2,5m
Zbiornik „Z wyspą” - powierzchnia około 5ha, średnia głębokość 2,5m. Rybostan: karp, karaś, sum, sandacz szczupak oraz płoć, leszcz, jaź, ukleja.

10 Zbiornik „Otoczony zagajnikiem” o drzewostanie mieszanym, dodatkową atrakcją jest para bobrów oraz wiele gatunków ptactwa wodnego

11 Zbiornik „Zarośnięty” jest zbiornikiem najmniejszej o powierzchni (około 3ha) częściowo porośnięty roślinnością wodną, co sprzyja dominacji ryb drapieżnych, takich jak: okoń czy szczupak. Karp Zatorski, leszcz, płoć, ukleja występują rzadziej, ale najczęściej są to sztuki o większych wymiarach. W okresie jesiennym planowane jest zarybienie pstrągiem tęczowym. Wokół zbiorników znajdują się ławeczki i stoły oraz wyznaczone miejsca do grillowania, co sprzyja spędzaniu wolnych chwil w otoczeniu rodziny i na wędkowaniu.

12 Skawa (w górnym biegu Wsiowy Potok) – rzeka, prawy dopływ Wisły
Skawa (w górnym biegu Wsiowy Potok) – rzeka, prawy dopływ Wisły. Płynie na obszarze Beskidów Zachodnich: przez Beskid Żywiecki, dalej przez Beskid Makowski, między pogórzami Śląskim i Wielickim oraz Doliną Wisły. Jej bieg w całości znajduje się na terytorium województwa małopolskiego.

13

14

15 Dziękuje


Pobierz ppt "Zbiorniki wodne – Gmina Zator"

Podobne prezentacje


Reklamy Google