Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zbiorniki wodne – Gmina Zator. Łowisko znajduję się w Zatorze przy drodze krajowej Oświęcim - Kraków, Wadowice - Oświęcim. Powierzchnia łowiska wynosi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zbiorniki wodne – Gmina Zator. Łowisko znajduję się w Zatorze przy drodze krajowej Oświęcim - Kraków, Wadowice - Oświęcim. Powierzchnia łowiska wynosi."— Zapis prezentacji:

1 Zbiorniki wodne – Gmina Zator

2 Łowisko znajduję się w Zatorze przy drodze krajowej Oświęcim - Kraków, Wadowice - Oświęcim. Powierzchnia łowiska wynosi 2,5 h wody. Zarybiane jest przez Zootechniczny Zakład Doświadczalny w Zatorze. Średnia głębokość wynosi 1,80 m. Rybami dominującymi jest Karp Zatorski, szczupak, amur, karaś pospolity. Od 1 kwietnia do końca roku łowisko czynne od godz.6.00 do 20.00 dla wędkarzy. W ciągłej sprzedaży polecamy wszystkie gatunki ryb, będących ofertą łowiska. W weekendy zapraszamy na karpia wędzonego po Zatorsku. Łowisko Podlipki

3

4 Łowisko Podolsze Łowisko Podolsze jest łowiskiem komercyjnym. Składa się z czterech zbiorników wodnych o łącznej powierzchni 14ha lustra wody. Rybą dominującą jest: karp, karaś, lin, płoć, węgorz, sandacz, sum, szczupak. Każde stanowisko wędkarskie wyposażone jest w podest do wędkowania. Na terenie łowiska znajdują się szałasy drewniane i parasole, chroniące przed słońcem lub deszczem. Na łowisku są dwa stanowiska wędkarskie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest to łowisko dla każdego, tzn. dla zaawansowanych wędkarzy jak i dla osób początkujących.

5

6 Łowisko licencyjne Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego i klubu Karaś. Łowisko znajduje się na terenie dwóch miejscowości Smolice i Rozkochów. Dojazd do łowiska z trasy Zator - Chrzanów wzdłuż Wisły. Średnia głębokość 4m. Powierzchnia 52 h. Rybami dominującymi są: karpie, leszcze, karasie, szczupaki, sandacze, sumy, płocie. Sprzedaż licencji się przy łowisku.

7 Zbiornik Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego z możliwością łowu na trzech stanowiskach metodą no kill. Dwa razy do roku odbywają się Zawody karpiowe. Średnia głębokość 2,5 m. Powierzchnia 17h. Rybostan: Karp Zatorski, szczupak, sandacz, płoć. leszcz, okoń. Łowisko znajduje się w Rudzach k/ Zatora. Dojazd do stawu z drogi krajowej Oświęcim – Wadowice. Pierwszy zbiornik ZTW, od którego wszystko się zaczęło. Jest on zarybiany przez ZTW od 30 lat dużą ilością karpia i amura z których wyrosły już wspaniałe okazy. Zbiornik znajduję się w dorzeczu Skawy, z dala od drogi, co zapewnia ciszę i spokój dla przebywających nad nim. Zbiornik Tęczak

8 Łowisko Trzy Stawy Zbiornik Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego. Dojazd do łowiska drogą Zator - Wadowice, w Graboszycach zjazd na miejscowość Grodzisko. Powierzchnia całkowita łowisk wynosi 25ha, w tym trzech zbiorników pożwirowych 18ha. Pozostała cześć to zarośla i zagajniki. Rybą dominującą na łowisku jest Karp Zatorski, sandacz, szczupak, sum, leszcz, płoć a także ukleja. Szczególnie duża ilość uklejki, płoci czy leszcza sprzyja wędkowaniu sportowemu oraz organizowaniu zawodów wędkarskich. Zbiorniki w Graboszycach Łowisko Trzy Stawy Zbiornik Zatorskiego Towarzystwa Wędkarskiego. Dojazd do łowiska drogą Zator - Wadowice, w Graboszycach zjazd na miejscowość Grodzisko. Powierzchnia całkowita łowisk wynosi 25ha, w tym trzech zbiorników pożwirowych 18ha. Pozostała cześć to zarośla i zagajniki. Rybą dominującą na łowisku jest Karp Zatorski, sandacz, szczupak, sum, leszcz, płoć a także ukleja. Szczególnie duża ilość uklejki, płoci czy leszcza sprzyja wędkowaniu sportowemu oraz organizowaniu zawodów wędkarskich.

9 Zbiornik Z wyspą - powierzchnia około 5ha, średnia głębokość 2,5m. Rybostan: karp, karaś, sum, sandacz szczupak oraz płoć, leszcz, jaź, ukleja.

10 Zbiornik Otoczony zagajnikiem o drzewostanie mieszanym, dodatkową atrakcją jest para bobrów oraz wiele gatunków ptactwa wodnego

11 Zbiornik Zarośnięty jest zbiornikiem najmniejszej o powierzchni (około 3ha) częściowo porośnięty roślinnością wodną, co sprzyja dominacji ryb drapieżnych, takich jak: okoń czy szczupak. Karp Zatorski, leszcz, płoć, ukleja występują rzadziej, ale najczęściej są to sztuki o większych wymiarach. W okresie jesiennym planowane jest zarybienie pstrągiem tęczowym. Wokół zbiorników znajdują się ławeczki i stoły oraz wyznaczone miejsca do grillowania, co sprzyja spędzaniu wolnych chwil w otoczeniu rodziny i na wędkowaniu.

12 Skawa (w górnym biegu Wsiowy Potok) – rzeka, prawy dopływ Wisły. Płynie na obszarze Beskidów Zachodnich: przez Beskid Żywiecki, dalej przez Beskid Makowski, między pogórzami Śląskim i Wielickim oraz Doliną Wisły. Jej bieg w całości znajduje się na terytorium województwa małopolskiego.

13

14

15 Dziękuje


Pobierz ppt "Zbiorniki wodne – Gmina Zator. Łowisko znajduję się w Zatorze przy drodze krajowej Oświęcim - Kraków, Wadowice - Oświęcim. Powierzchnia łowiska wynosi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google