Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim

2 Historia szkoły Istnienie Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim odnotowano 1 września 1959 roku. Jej dyrektorem był Marian Pukielowski. Dokładnie rok później w obecnym budynku szkoły rozległ się po raz pierwszy dźwięk dzwonka, wzywającego uczniów na zajęcia. Dyrektorem w tym czasie była już Zofia Leśniowska. Do roku 1973, kiedy to utworzono Zbiorczą Szkołę Gminną, dyrektorami byli następnie: - Stefan Głoguś (1963 -1965); - Władysław Czarnecki (1965 – 1971); - Kazimiera Pietraszko (1971 -1973);

3 W roku 1973 dyrektorem szkoły został Edward Efinowicz. To właśnie on przyczynił się do nadania szkole imienia Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP. Wraz z imieniem otrzymaliśmy także sztandar, który do dziś jest bardzo ważną wizytówką szkoły. W roku 1980 kolejnym dyrektorem szkoły został Aleksander Rosik. Po nim placówka zarządzali: Henryk Czuj, Edward Bułkowski i Bogumiła Jaszkiewicz. W roku 1986 role dyrektora szkoły powierzono Dariuszowi Zatońskiemu. W roku 1987 Zbiorczą Szkołę Gminną przekształcono w Szkołę Podstawową nr 1.

4 W roku 1986 role dyrektora szkoły powierzono Dariuszowi Zatońskiemu. W roku 1987 Zbiorczą Szkołę Gminną przekształcono w Szkołę Podstawową nr 1. Rok 1999 był rokiem przełomowym, nie tylko dla naszej szkoły, ale dla wszystkich placówek oświatowych. W tym roku, bowiem weszła w życie reforma szkolnictwa, która zamieniła podstawowe szkoły ośmioklasowe na sześcioklasowe i wprowadziła gimnazja. W tym tez roku mury naszej szkoły opuścili ostatni ósmoklasiści. Na zdjęciach widać pasowanie na pierwszaka 2010

5 Występ grupy wokalnej,,Wesołe Nutki Szkoła nasza jest placówka nowoczesną. Posiadamy pracownię komputerową, multimedialne centrum edukacyjne w bibliotece szkolnej, skomputeryzowany system wypożyczania książek. Dzieci maja możliwość nauki jednego języka obcego– angielskiego. Dzięki staraniom dyrektora szkoły oraz nauczycieli maja tez możliwość rozwijać swe zainteresowania, poprzez udział w licznych kołach: ekologicznym, historycznym, językowym, matematycznym, kronikarskim, edytorskim, wokalnym, informatycznym, tanecznym, katechetycznym, plastycznym, dramatycznym i sportowym.

6 Hala sportowa otwarta 01.06.2010r

7 Efekty wspólnej pracy uczniów i nauczycieli widoczne są na różnego rodzaju konkursach, gdzie uczniowie zostają laureatami lub otrzymują wyróżnienia. A są to konkursy nie tylko o zasięgu gminnym, czy powiatowym, ale również wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. W roku 2002 z uwagi na szczególne rezultaty pracy z uczniami, naszej szkole przyznano certyfikat Szkoły Wspierania Uzdolnień.

8 Nowoczesność naszej szkoły to także szczególna troska o rozwój myślenia ekologicznego uczniów, dbanie o własne środowisko. Uczymy, jak segregować odpady, jak ratować drzewa, jak pomóc przyrodzie, by nie stała się tylko ilustracją w starej książce. Działania proekologiczne doczekały się w 2005 roku uznania Ministra Ochrony Środowiska. Naszej szkole nieobca jest też działalność kulturalna na rzecz środowiska. Wraz z Miejsko -– Gminnym Ośrodkiem Kultury i Urzędem Gminy i Miasta uczestniczymy w przygotowaniu różnych imprez środowiskowych: Festynu wielkanocnego tradycyjnych Kwisonaliów, bierzemy również udział w obchodach świąt państwowych.

9

10

11

12

13 Dane kontaktowe Szkoły Szkoła Podstawowa im.Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP 59-620 Gryfów Śląski, Uczniowska 1 7 Telefony: (75) 78 13 486, (75) 78 13 907 Dyrektor: Dariusz Zatoński Zastępca dyrektora: Jadwiga Hawryluk Strona www: www.spgryfow.internetdsl.pl Email: sp_gryfow@op.pl


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google