Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AZBEST- morderca naszych marzeń.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AZBEST- morderca naszych marzeń."— Zapis prezentacji:

1 AZBEST- morderca naszych marzeń.

2 Żeby nam wesoło było to się wierszyk wymyśliło
Żeby nam wesoło było to się wierszyk wymyśliło. Ola nam go wymyślała, no i za to niech jej chwała !

3 Azbest cichym jest mordercą można rzec, że śmierciożercą
zagrożeniem jest dla zdrowia kłopotów przy nim jak mrowia przez twój układ oddechowy wejdzie do płuc i gotowy problem, silne zakażenie tu potrzebne jest leczenie i choć azbest jest pomocny i w bojlerach bardzo mocny i jako papa dachowa czy eternit się zachowa to wystrzegać się go trzeba jeśli jest taka potrzeba szybko biegnij do doktora

4 gdy część organizmu chora on ci szansę da na zdrowie
zapamiętaj to w swej głowie żeby jednak go unikać pomóż azbestowi znikać walcz tez z jego zagrożeniem niech to będzie twym marzeniem aby azbest nam nie szkodził by z naturą też się godził jeśli taka będzie droga na niej stanie twoja noga będziesz innych taż namawiał przeciw azbeście nastawiał to zagrożeń będzie mniej walczyć wciąż z azbestem chciej!

5 A teraz na poważnie…

6 Azbest w minionych latach znajdował powszechne zastosowanie w technologiach przemysłowych, budownictwie i energetyce. Na dachach i fasadach polskich budynków znajduje się obecnie ok. 1,5 mld m2 płyt azbestowo-cementowych, w chłodniach kominowych i wentylatorach - ponad 300 tys. ton płyt, a ponadto w ziemi i przewodach wentylacyjno-zsypowych budynków - prawie 1 mln ton rur azbestowo-cementowych.

7 STRZEŻ SIĘ !!!

8 ZASTOSOWANIE Włókna i wyroby odznaczają się znaczną odpornością na działanie czynników chemicznych, ścieranie i wysoką temperaturę. Ze względu na złe przewodnictwo ciepła i prądu jest stosowany jako materiał izolacyjny. Dzięki ogniotrwałości i izolacyjności termicznej stosowany jest do wyrobu tkanin ogniotrwałych i farb ogniotrwałych. Dawniej produkowano z niego okładziny ciernych szczęk hamulcowych i niepalne materiały budowlane (pokrycia dachowe, rury itp). Dzięki niskiej cenie i dobrym właściwościom mechanicznym stosowany był jako wzmocnienie w eternicie. Aktualnie ze względu na działanie rakotwórcze został wycofany, a np. pokrycia dachowe są wymieniane na inne. Ze względu na szkodliwość pyłu azbestowego (pylica), usuwanie wyrobów azbestowych z budynków wymaga zabezpieczeń pracowników, a odpady utylizacji. Jednym ze sposobów utylizacji azbestu jest jego składowanie na składowiskach odpadów niebezpiecznych. Ostatnio coraz większą popularność zyskuje technologia unieszkodliwiania azbestu - MTT (Microwave Thermal Treatment).

9 SZKODLIWOŚĆ AZBESTU Mimo istnienia normatywów higienicznych dla stężenia włókien azbestu w powietrzu nie można określić dawki progowej pyłu dla działania rakotwórczego azbestu. Narażenie zawodowe na pył azbestowy może być przyczyną następujących chorób układu oddechowego: – pylicy azbestowej (azbestozy - asbestosis mesothelioma), – łagodnych zmian opłucowych, – raka płuc (najpowszechniejszego nowotworu złośliwego, powodowanego przez azbest), – międzybłoniaków opłucnej i otrzewnej, nowotworów o wysokiej złośliwości.

10 Starajmy się unikać azbestu jak ognia!
Usuwajmy go, pamiętając przy tym o zachowaniu reguł BHP ! Przed podjęciem jakichkolwiek działań zapoznajmy się ze stroną Kliknij 

11 BARDZO WAŻNE BY USUWAJĄC AZBEST PAMIĘTAĆ O SPECJALNYM STROJU DO TEGO PRZEZNACZONYM

12 Dziękujemy za oglądnięcie naszej prezentacji.


Pobierz ppt "AZBEST- morderca naszych marzeń."

Podobne prezentacje


Reklamy Google