Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Integruje społeczność Lokalną. Gmina Szczawin Kościelny położona jest w centralnej części Polski, na północno- zachodnim Mazowszu, w odległości 110 km.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Integruje społeczność Lokalną. Gmina Szczawin Kościelny położona jest w centralnej części Polski, na północno- zachodnim Mazowszu, w odległości 110 km."— Zapis prezentacji:

1 Integruje społeczność Lokalną

2 Gmina Szczawin Kościelny położona jest w centralnej części Polski, na północno- zachodnim Mazowszu, w odległości 110 km od Warszawy, 75 km od Łodzi oraz 20 km od Wisły. Powierzchnia gminy wynosi 127,1 km², natomiast zamieszkuje ją ponad 5,5 tys. osób, co daje średnią gęstość zaludnienia około 45 osób na km².

3

4 Warty podkreślenia jest również wysoki jak na województwo mazowieckie wskaźnik lesistości gminy, który wynosi około 18%. Największe kompleksy leśne występują w zachodniej części gminy i obfitują w grzyby oraz inne owoce runa leśnego. Zamieszkują je takie zwierzęta, jak na przykład sarny, dziki, zające, lisy. Natomiast na rzece Osetnicy można spotkać żeremie bobrów. Lasy naszym bogactwem….

5

6

7 Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Suserzu Wnętrze kościoła pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Trębkach

8 Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Szczawinie Kościelnym Barokowo klasycystyczne wnętrze kościoła w Szczawinie Kościelnym

9 Dworek w Słupie- miejsce urodzin Marii Kownackiej Dworek w Trębkach - miejsce urodzin Andrzeja Małkowskiego

10 Maria Kownacka- pisarka znana z takich książek dla dzieci jak Plastusiowy Pamiętik, Rogaś z doliny roztoki urodziła się w Słupie Andrzej Małkowski- założyciel polskiego harcerstwa urodził się w Trębkach.

11

12 Wójt Gminy – Jerzy Kazimierz Sochacki Rada Gminy w Szczawinie Kościelnym

13

14

15 Małgorzata Łuszkiewicz- poprowadziła warsztaty mające na celu wypracowanie strategii Mirosław Warowicki- konsultant regionalny, który opiekuje się Gminą Szczawin Kościelny

16

17

18 Dzieci mogą korzystać z następujących zajęć: zajęcia opiekuńczo-edukacyjne zajęcia opiekuńczo-edukacyjne (Szczawin, Trębki) zajęcia tańca nowoczesnego zajęcia tańca nowoczesnego (Szczawin, Trębki) zajęcia tańca ludowego zajęcia tańca ludowego ( Szczawin) zajęcia z języka angielskiego zajęcia z języka angielskiego (Szczawin, Trębki) zajęcia na basenie połączone z nauką pływania zajęcia na basenie połączone z nauką pływania (Trębki)

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30


Pobierz ppt "Integruje społeczność Lokalną. Gmina Szczawin Kościelny położona jest w centralnej części Polski, na północno- zachodnim Mazowszu, w odległości 110 km."

Podobne prezentacje


Reklamy Google