Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WPŁYW ELEKTRYZOWANIA NA ORGANIZMY ŻYWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WPŁYW ELEKTRYZOWANIA NA ORGANIZMY ŻYWE"— Zapis prezentacji:

1 WPŁYW ELEKTRYZOWANIA NA ORGANIZMY ŻYWE
Wykonały: Karolina Kudryńska i Lena Kaszycka z 3GA

2 Na czym polega elektryzowanie?
Polega na gromadzeniu w danym ciele nadmiaru ładunków elektrycznych jednego znaku.

3 Sposoby elektryzowania
Tarcie Dotyk Poprzez indukcję

4 PROMIENIOWANIE Strumień cząstek lub fal wysyłanych przez ciało. Wytwarzanie promieniowania to emisja.

5 brak możliwości skupienia, pogorszenie wzroku, zmiana ciśnienia krwi,
Pole magnetyczne może źle wpływać na samopoczucie oraz doprowadzać do chorób lub zaburzenia gospodarki wewnętrznej naszego ciała, wywołując: zaburzenia snu, bóle głowy, brak możliwości skupienia, pogorszenie wzroku, zmiana ciśnienia krwi, zmęczenie nieadekwatne do wysiłku (objaw często występujący u dzieci i młodzieży), zmiany obrazu krwi (zachwianie stosunku białych i czerwonych ciałek krwi), zmiany poziomu hormonów, rozregulowanie cyklu menstruacyjnego, możliwość częstszych poronień.

6 Wiadomo bowiem, że Ziemia wytwarza swoje pole magnetyczne oraz że nawet najmniejsza cząstka organizmu żywego tworzy takie pole. Dzięki niemu, nasz organizm funkcjonuje poprawnie, możliwy jest przepływ krwi, prawidłowo przebiega metabolizm.

7 Pole magnetyczne wpływa na organizm człowieka
Pole magnetyczne wpływa na organizm człowieka. Powoduje wzbudzanie atomów i cząsteczek, a także duże zmiany na poziomie atomowym. Zwiększa aktywność cząsteczek i przyspiesza metabolizm komórek. Poza tym rozszerza naczynia krwionośne, zmniejsza krzepliwość krwi oraz zdolność płytek krwi do zlepiania się i zwiększa wychwytywanie tlenu. Łatwo więc można stwierdzić, iż w razie braku owego pola magnetycznego, nasz organizm oraz inne organizmy żywe, miałby poważne kłopoty z poprawnym funkcjonowaniem.

8 W wyniku prowadzonych od wielu lat badań nad wpływem pól magnetycznych na organizmy ryb, udało się ustalić m.in., że pole magnetyczne wykazuje znaczący i różnoraki wpływ na zachowanie się gamet (jaja i plemniki), rozwój i przejawy funkcji życiowych zarodków i larw ryb, a w tym wymianę wodną i gazową, motorykę układu krążenia oraz ich orientację przestrzenną.

9 Oddziaływanie zewnętrznego, stałego pola magnetycznego może wpływać na prędkość i kierunek przemieszczania się spolaryzowanych cząstek substancji, co w konsekwencji może decydować o tempie i kierunku wielu procesów życiowych odbywających się w roślinach.

10 Promieniowanie rentgenowskie (w wielu krajach nazywane promieniowaniem X lub promieniami X) - to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego, którego długość fali mieści się w zakresie od 5 pm do 10 nm. Zakres promieniowania rentgenowskiego znajduje się pomiędzy ultrafioletem i promieniowaniem gamma. Znanym skrótem nazwy jest promieniowanie rtg. Zdjęcie rentgenowskie dłoni żony Roetgena wykonane przez niego w 1896 roku.

11 Wpływ na zorze polarne. Wyróżnia się bogactwem barw i form, zaś przyczyną tego pięknego zjawiska jest Słońce, które emituje światło nie tylko w postaci fal elektromagnetycznych, ale również wolnych elektronów i jąder atomu wodoru. Zostają one rozproszone w przestrzeni kosmicznej, a gdy zbliżają się do Ziemi, wówczas pod wpływem jej pola magnetycznego koncentrują się w postaci pierścieni wokół obu biegunów (na północno-zachodniej Grenlandii i na Antarktydzie). Podczas przechodzenia przez atmosferę ziemską atomy i cząsteczki powietrza ulegają pobudzeniu i świecą.

12 Podsumowując... * Telewizory i komputery emitują promieniowanie jonizujące powietrze, a ono jest przyczyną bólu głowy. * Elektryzowanie ciał jest często przyczyną różnego rodzaju alergii. * Naelektryzowane tkaniny sklejają się, ich rozrywanie powoduje powstanie iskier, co grozi pożarem.


Pobierz ppt "WPŁYW ELEKTRYZOWANIA NA ORGANIZMY ŻYWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google