Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Cyfrowy Endometr służący do dokładnego pomiaru długości kanału korzeniowego zęba. Dzięki wdrożeniu technologii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Cyfrowy Endometr służący do dokładnego pomiaru długości kanału korzeniowego zęba. Dzięki wdrożeniu technologii."— Zapis prezentacji:

1 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Cyfrowy Endometr służący do dokładnego pomiaru długości kanału korzeniowego zęba. Dzięki wdrożeniu technologii cyfrowej, całkowite wskazanie położenia pilnika jest wyświetlane przez diody LED w różnych kolorach. Technologia cyfrowa umożliwia dokonanie pomiaru z dokładnością do 0.1 mm w obrębie tkanek około-wierzchołkowych.

2 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Innowacyjna technologia umożliwia poprawienie jakości leczenia kanałowego poprzez kontrolowanie całego procesu. Wysoka czułość urządzenia daje możliwość całkowitej kontroli pomiaru.

3 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Endometr ApexDAL eliminuje typowe trudności występujące podczas leczenia kanałowego: Niepewność co do dokładnego położenia pilnika w kanale korzenia zęba. Niebezpieczeństwo perforacji miazgi. Zbędne narażenie pacjenta na działanie promieni Roentgena. Trudności podczas leczenia kanałowego

4 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Badania wykazują, że skuteczne leczenie kanałowe zależy bezpośrednio od jakości odkażenia kanału korzeniowego. Część przywierzchołkowa jest nie tylko miejscem, w którym zazwyczaj występuje duża koncentracja bakterii, lecz również miejscem, trudno dostępnym dla środków odkażających. Ważne jest odkażenie i ukształtowanie obszaru tkanek okołowierzchołkowych oraz stosowanie niezawodnego urządzenia pomiarowego o wysokiej rozdzielczości. Dlatego też zarówno dokładność jak i niezawodność w wyznaczaniu długości roboczej kanału w zakresie mm są niezwykle ważne. Znaczenie dokładności i rozdzielczości

5 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Zagadnienie dokładności i rozdzielczości Korzystanie z Endometru ApexDAL znacznie zwiększa szanse powodzenia leczenia kanałowego, zwłaszcza w porównaniu z działaniem aparatu Roentgena. Na rysunku po lewej można zobaczyć sytuację, kiedy promienie Roentgena określają położenie pilnika przed wierzchołkiem, a w rzeczywistości pilnik właśnie sperforował tkankę okołowierzhołkową, co może spowodować infekcję i konieczność ponownego leczenia. Zdjęcia RTG są dwuwymiarowe i dlatego mogą wystąpić znaczne różnice pomiędzy wskazaniem wierzchołka na zdjęciu RTG a faktyczną lokalizacją wierzchołka – w granicach od 0.20 do 3.80 mm (Gutierrez i Aguayo 1995). Ten sam ząb na zdjęciu Roentgena i obraz rzeczywisty, który pokazuje przejście pilnika poza wierzchołek.

6 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Zaawansowana technologia cyfrowa, oparta na opatentowanym oprogramowaniu MEDIC NRG, odczytuje sygnały powracające z kanału korzeniowego jako wynik elektrycznego impulsu wysłanego w kierunku otworu wierzchołkowego. Zasada pomiaru

7 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Opatentowany algorytm stale przetwarza dane otrzymywane poprzez mikroelektryczne sygnały przekazując je w trybie ciągłym na ekran w taki sposób, aby każdy ruch pilnika mógł być odczytany w czasie rzeczywistym. Innowacyjne cyfrowe przetwarzanie sygnału pozwala na przetwarzanie danych w setnej części sekundy, dając użytkownikowi możliwość precyzyjnej i pełnej kontroli nad procesem pomiaru, z maksymalną tolerancją 0,1 mm w obszarze przywierzchołkowym. Zalety pomiaru cyfrowego

8 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Zagadnienie dokładności i rozdzielczości Zastosowanie technologii cyfrowego przetwarzania danych umożliwia stałe przeliczanie nowych danych otrzymywanych z kanału korzenia zęba. W wyniku zwiększonej czułości diody LED nieprzerwanie przekazują za pomocą sygnałów świetlnych aktualne dane. Diody LED przekazują stopniowe przesuwanie się pilnika tylko w sytuacji, gdy pilnik wprowadzany jest powoli do kanału. To jest szczególnie ważne, gdy pilnik wprowadzany jest po raz pierwszy do kanału. Endometr ApexDAL oblicza dokładną odległość pilnika aż do momentu, gdy dioda LED potwierdzi dojście do wierzchołka. Dlatego jest bardzo ważne, aby wprowadzać pilnik do kanału bardzo powoli, nie gwałtownie, ruchem rotacyjnym, co zwłaszcza ma znaczenie przy wykorzystaniu elektronicznego endometru, który ma większą czułość niż inne urządzenia.

9 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Głębokość wprowadzania pilnika jest przekazywana co 0.25-mm za pomocą 8 diod LED, które przejrzyście i dokładnie pokazują długość kanału poprzez zapalanie się świateł kolejnych diod, co jest bardzo czytelne dla użytkownika. Wyjątkowa rozdzielczość dla uzyskania maksymalnej kontroli leczenia.

10 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Zwężenie wierzchołkowe ApexDAL z technologią cyfrową wyświetla miejsce lokalizacji pilnika z tolerancją pomiaru 0.1 mm w obszarze przywierzchołkowym. Kanał korzeniowy jest optymalnie odkażony aż do otworu wierzchołkowego, bez ryzyka perforacji tkanki okołowierzchołkowej. Niezawodność wyświetlania

11 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Krwawiący Suchy Wilgotny Automatyczne dostosowanie prądu pomiarowego do zmieniających się warunków w kanale korzeniowym ApexDAL jest w stanie dokładnie lokalizować otwór fizjologiczny w każdych, zmieniających się warunkach, w tym w kanałach suchych, wilgotnych i z obecnością krwi, dzięki unikalnej technologii automatycznego dostosowywania się prądu pomiarowego. Inne urządzenia używają zazwyczaj prądu skalibrowanego, który dostosowany jest tylko do typowych warunków wewnątrz kanału. Oznacza to, że gdy pojawią się inne warunki, dokładność urządzenia może zostać w znaczny sposób ograniczona.

12 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator W momencie, kiedy pilnik osiągnie położenie oznaczone jako 0.5 mm zostaje uruchomiony sygnał dźwiękowy zmieniający natężenie głośności i jego częstotliwość wraz ze zbliżaniem się pilnika do otworu wierzchołkowego. Przekroczenie wierzchołka powoduje, że sygnał dźwiękowy osiąga największą częstotliwość, co daje wyraźną wskazówkę, że należy wycofywać pilnik z kanału. Umożliwia to stałe kontrolowanie przebiegu leczenia bez konieczności wpatrywania się w diody LED. Ostrzeżenie dźwiękowe o położeniu pilnika Automatyczna kalibracja Endometr ApexDAL kalibruje się automatycznie, w odróżnieniu od podobnych urządzeń, które okresowo muszą być ręcznie skalibrowane. Po włączeniu ApexDAL urządzenie rozpocznie test samo-sprawdzający i potwierdzi gotowość urządzenia do użycia.

13 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Minimalny rozmiar To kompaktowe urządzenie (27 gramów) jest łatwe do przechowywania i łatwe do obsługiwania w trakcie leczenia. Umiejscowienie endometru w pobliżu ust pacjenta, w zasięgu wzroku lekarza dentysty, pozwala na łatwe i wygodne obserwowanie przesuwanie się pilnika w kanale.

14 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Krótkie kable Krótkie kable zapobiegają zakłóceniom elektromagnetycznym, które występują podczas stosowania długich kabli, co spowodowane jest słabym i wrażliwym sygnałem, który musi pokonać długą odległość. Krótkie kable są bardzo wygodne w użyciu w klinice dentystycznej – unika się w ten sposób ich przydeptywania i potykania się o nie. Krótkie przewody można także umieścić w autoklawie w przeciwieństwie do porównywalnych urządzeń, których przewodów nie wolno sterylizować.

15 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Akcesoria Akcesoria do sterylizowania w autoklawie, łącznie z podwójnym kompletem kabli, haczykiem wargowym, klipsem zaciskowym a także miniaturowym uchwytem do pilnika.

16 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Wyjątkowy miniaturowy uchwyt do pilnika Endometr ApexDAL posiada nowy typ uchwytu do pilnika. Zamiast wykorzystywać zwykły duży uchwyt można wykorzystać kompaktowy mini uchwyt. Możliwość ponownego wykorzystania – mini uchwyt do pilnika można sterylizować. Zwiększa ograniczoną przestrzeń wewnątrz jamy ustnej Wygodny w użyciu – pomocny zwłaszcza przy leczeniu zębów trzonowych. Kompatybilny z pilnikami NiTi. Może być wykorzystywany razem z większością narzędzi ręcznych.

17 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Dwie opcje włączania Urządzenia można włączyć w prosty sposób dotykając pilnik do haczyka wargowego bez konieczności naciskania włącznika. Jest to wyjątkowo ważne podczas pracy na małych przestrzeniach. Łatwość zmieniania baterii poprzez odsunięcie osłony zamykającej komorę baterii Endometru ApexDAL. Przewidywana żywotność baterii: procedur leczniczych. Bateria nie jest droga i łatwo dostępna. Nie ma możliwości ponownego ładowania baterii. Mała bateria o długiej żywotności !

18 ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Gwarancja: Czyż można się spodziewać, że jakikolwiek Endometr będzie miał 50-miesięczną gwarancję producenta? Części te posiadają pełną gwarancję na taki właśnie okres. Skuteczność działania


Pobierz ppt "ApexDAL Digital Apex Locator Digital Apex Locator Cyfrowy Endometr służący do dokładnego pomiaru długości kanału korzeniowego zęba. Dzięki wdrożeniu technologii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google