Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

. W fińskich szkołach nie ma ocen i nie można nikogo zostawić na drugi rok w klasie, nie ma żadnych nakazów co do matur i tego typu głupot, a według.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ". W fińskich szkołach nie ma ocen i nie można nikogo zostawić na drugi rok w klasie, nie ma żadnych nakazów co do matur i tego typu głupot, a według."— Zapis prezentacji:

1

2 .

3 W fińskich szkołach nie ma ocen i nie można nikogo zostawić na drugi rok w klasie, nie ma żadnych nakazów co do matur i tego typu głupot, a według badań fińscy uczniowie to najlepiej wyedukowani uczniowie ze wszystkich przedmiotów na świecie. No, może nie ze wszystkich. Np. w matmie przegrywają z Hongkongiem.

4 W Finlandii nikt w szkole nie oszukuje i nie uchyla się od pracy,. Młodzież zachowuje się w zgodnie z ogólnymi normami społecznymi, dlatego w szkołach nie są potrzebni nie tylko ochroniarze, ale nawet woźni, a o zachowanie czystości i pilnowanie porządku dbają sami uczniowie. Na szczęście w Polsce mamy naszych kochanych woźnych. ;)

5 Wakacje Finlandczycy najczęściej spędzają na nartach,łyżwach lub grając w hokeja Znanym sportem są skoki narciarskie Słynnym ośrodkiem sportowym jest miasteczko Lahti

6 Oprócz tego,że Lahti to słynny ośrodek wypoczynkowy znany jest również z zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich.To właśnie z tąd pochodzi jeden z lepszych skoczków narciarskich Janne Ahonen.

7 Kuchnia fińska opiera się głównie na rybach i warzywach. Jest bardzo zdrowa i smaczna. Wiecie, że to właśnie ten kraj zasłyną z obwarzanek ? Najpopularniejszymi potrawami są ; zielone naleśniki, Karjalanpiirakka czyli pierogi karelskie, zapiekana z brukwi lub marchwi i zupa rybna. Karjalanpaisti inaczej karelski kociołek mięsny.

8

9

10 Nie zapominajmy o najważniejszych sprawach! Przecież to on co roku meczy się w srogą zimę aby wszyscy dostali prezenty. Wraz ze swoją ekipą czyli z reniferami i swoimi pomocnikami mieszka w Laponii. Adres :Santa Claus, Artict Cirle 96930 Rovaniemi, Finlandia

11 Muminki, jedna z najpopularniejszych bajek świata została stworzona przez finkę Tove Jansson. Nokie pochodzą z Finlandii. Nordic walking czyli marsz z kijakami jest właśnie fińskim wynlazkiem

12 Ich ulubioną muzyką jest metal i rock Najważniejszym elementem fińskiej kultury jest sauna Fiński student Linus Torvaldos stworzył znany system operacyjny Linux

13 Wykonały; Aneta Szymańska Kamila Panasewicz Magda Krajewska Martyna Mancewicz Klaudia Czech


Pobierz ppt ". W fińskich szkołach nie ma ocen i nie można nikogo zostawić na drugi rok w klasie, nie ma żadnych nakazów co do matur i tego typu głupot, a według."

Podobne prezentacje


Reklamy Google