Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Finlandia to lasy, jeziora, bagna Nazwa kraju Suomi pochodzi prawdopodobnie od fińskiego suo- bagno i oznacza bagienny kraj. Tysiące jezior podarowanych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Finlandia to lasy, jeziora, bagna Nazwa kraju Suomi pochodzi prawdopodobnie od fińskiego suo- bagno i oznacza bagienny kraj. Tysiące jezior podarowanych."— Zapis prezentacji:

1

2 Finlandia to lasy, jeziora, bagna Nazwa kraju Suomi pochodzi prawdopodobnie od fińskiego suo- bagno i oznacza bagienny kraj. Tysiące jezior podarowanych zostało przez lodowiec. Nazwa kraju Suomi pochodzi prawdopodobnie od fińskiego suo- bagno i oznacza bagienny kraj. Tysiące jezior podarowanych zostało przez lodowiec. Lasy są największym bogactwem naturalnym i zajmują 70% powierzchni kraju. Lasy są największym bogactwem naturalnym i zajmują 70% powierzchni kraju.

3 Tu na każdym kroku można czuć się odkrywcą. Wystarczy tylko zboczyć z szosy i przysiąść na brzegu jednego z wielu polodowcowych jezior lub rwącego, szemrzącego potoku z krystalicznie czystą wodą. Tu na każdym kroku można czuć się odkrywcą. Wystarczy tylko zboczyć z szosy i przysiąść na brzegu jednego z wielu polodowcowych jezior lub rwącego, szemrzącego potoku z krystalicznie czystą wodą. To raj dla spragnionych ciszy i spokoju… To raj dla spragnionych ciszy i spokoju…

4 Helsinki Białe Miasto Północy- położone jest tak, jakby któregoś dnia wyłoniło się z fal Bałtyku i rozsiadło nad cichymi zatoczkami i na niezliczonych wyspach. Białe Miasto Północy- położone jest tak, jakby któregoś dnia wyłoniło się z fal Bałtyku i rozsiadło nad cichymi zatoczkami i na niezliczonych wyspach. Jedna z wysp należących do Helsinek Jedna z wysp należących do Helsinek Luterańska Katedra Luterańska Katedra i Plac Senacki

5 Laponia Laponia to dzikie, rozległe pustkowia porośnięte niskim lasem lub jałową tundrą. Tajemnicza, północna kraina, gdzie przez kilka miesięcy słońce nie zachodzi, a po drogach dostojnym krokiem przechadzają się stada reniferów.

6 Lapończycy są mniejszością narodową Finlandii. Lubią przystrajać swoją odzież ozdobami o żywych kolorach. W czasie wędrówek ze stadami reniferów używają prowizorycznych namiotów pokrytych skórami tych zwierząt. Renifery dostarczają wszystkiego, co jest im niezbędne do życia.

7 Białe noce i zorze polarne

8 Centrum spełniania życzeń Dzieci na całym świecie wiedzą, ze Święty Mikołaj mieszka w Laponii na górze Korvatunturi. Na jej szczycie znajduje się coś, co przypomina uszy, dlatego Mikołaj słyszy wszystkie dzieci i wie, które były niegrzeczne. Na terenie Wioski Świętego Mikołaja mieści się jego główna poczta. Można stąd wysłać pocztówkę z firmowym znaczkiem. Dzieci na całym świecie wiedzą, ze Święty Mikołaj mieszka w Laponii na górze Korvatunturi. Na jej szczycie znajduje się coś, co przypomina uszy, dlatego Mikołaj słyszy wszystkie dzieci i wie, które były niegrzeczne. Na terenie Wioski Świętego Mikołaja mieści się jego główna poczta. Można stąd wysłać pocztówkę z firmowym znaczkiem. … stara siedziba św. Mikołaja Nowa i …


Pobierz ppt "Finlandia to lasy, jeziora, bagna Nazwa kraju Suomi pochodzi prawdopodobnie od fińskiego suo- bagno i oznacza bagienny kraj. Tysiące jezior podarowanych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google