Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Daria Gaust Barbara Tolak Atmosfera zawiera masy powietrza, które zatrzymują i magazynują ciepło. Podwyższenie temperatury powierzchni Ziemi jest skutkiem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Daria Gaust Barbara Tolak Atmosfera zawiera masy powietrza, które zatrzymują i magazynują ciepło. Podwyższenie temperatury powierzchni Ziemi jest skutkiem."— Zapis prezentacji:

1

2 Daria Gaust Barbara Tolak

3 Atmosfera zawiera masy powietrza, które zatrzymują i magazynują ciepło. Podwyższenie temperatury powierzchni Ziemi jest skutkiem zatrzymywania energii słonecznej przez gazy cieplarniane. Zjawisko to nazywane jest efektem cieplarnianym lub "szklarniowym", a także globalnym ociepleniem.

4 Efekt cieplarniany

5 Zawartość dwutlenku węgla w powietrzu Powietrze zawiera śladowe ilości dwutlenku węgla. Obecnie szacuje się go na 0,03%.

6 Właściwości dwutlenku węgla Bezbarwny Bezwonny Dobrze rozpuszcza się w wodzie Nie przewodzi ciepła ani prądu

7 Zastosowanie dwutlenku węgla Służy do wypełniana gaśnic, sporządzania napojów gazowanych, w cukrownictwie, do zasilania markerów w paintballu oraz w chłodnictwie jako tzw. suchy lód.

8 Udział dwutlenku węgla w fotosyntezie

9

10 Przyczyny powstania efektu cieplarnianego Przyczyną efektu cieplarnianego jest nadmierne gromadzenie się gazów cieplarnianych w atmosferze Ziemi.

11

12 Skutki powstawania efektu cieplarnianego globalne ocieplenie klimatu wędrówka stref klimatycznych wysychanie rzek i jezior-zwiększenie terenów suchych(pustyń stepów i sawann) zalanie wielkich obszarów migracja gatunków

13 Bibliografia : http://ekoproblemy.webpark.pl/efciepl.htm#gazy http://www.euro-net.pl/~adamczak/ekologia/efekt.htm http://www.sciaga.pl/tekst/57611-58- przyczyny_skutki_metody_zapobiegania_efektu_cieplarnianego http://eszkola.pl/czytaj/Przyczyny_skutki/9406 http://pl.wikipedia.org/wiki/Globalne_ocieplenie


Pobierz ppt "Daria Gaust Barbara Tolak Atmosfera zawiera masy powietrza, które zatrzymują i magazynują ciepło. Podwyższenie temperatury powierzchni Ziemi jest skutkiem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google