Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZEGLINIE ZA ROK SZKOLNY 2012/13 www.szczeglino.pl www.refugium.szczeglino.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZEGLINIE ZA ROK SZKOLNY 2012/13 www.szczeglino.pl www.refugium.szczeglino.pl."— Zapis prezentacji:

1 SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZEGLINIE ZA ROK SZKOLNY 2012/13

2 UCZNIOWIE I PRACOWNICY SZKOŁY
51 uczniów, w tym absolwentów 11 19 dzieci w oddziale przedszkolnym 8,45 etatu kadry pedagogicznej 2,26 etatu obsługi ZAJĘCIA DODATKOWE WYNIKI Wykres obrazujący wyniki z egzaminów zewnętrznych SP Szczeglino udostępniony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu. Koło teatralne Koło taneczne Szkolne koło Caritas Zajęcia sportowo-rekreacyjne Zajęcia logopedyczne Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze – 3 grupy Gimnastyka korekcyjna Warsztaty „Zadziwiająca wiedza” – 6 grup (w ramach realizowanego projektu) Wynik ze sprawdzianu klasy VI w roku szkolnym 2012/13: 20,09

3 SUKCESY WYGRANY KONKURS NA DOFINANSOWANIE PROJEKTU "Gość z Inari" z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. 48 004,69 zł WYGRANY KONKURS NA DOFINANSOWANIE PROJEKTU „Biało-czerwoni NA START" z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w  ramach konkursu Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2013. 30 023,70 zł OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW: - edukacyjne: II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym w Sarbinowie Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta II miejsce w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania Tytuł Najaktywniejszej Czytelniczki Powiatu Koszalińskiego - sportowe: II miejsce w Gminnych Mistrzostwach Unihokeja - kategoria chłopców IV miejsce w Gminnych Mistrzostwach Unihokeja - kategoria dziewcząt - artystyczne: Wyróżnienie w VII Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej w Koszalinie I miejsce w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Ilustrujemy bajki Pana Perrault” I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Ilustrujemy legendy Gracjana Bojara – Fijałkowskiego”. II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Ilustrujemy legendy Gracjana Bojara – Fijałkowskiego”. Nagroda w Gminnym Konkursie Plastycznym „Ilustrujemy bajki Pana Perrault” Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym „Ilustrujemy legendy Gracjana Bojara – Fijałkowskiego”.

4 REMONTY – zł REMONT ELEWACJI SALI GIMNASTYCZNEJ 9000 zł WYRÓWNANIE BOISKA SZKOLNEGO I ZASIANIE TRAWY 4000 zł BUDOWA WIATY NA DREWNO 8000 zł Dofinansowanie z UGiM w Sianowie 1004,20 zł Dofinansowanie z UGiM w Sianowie 6000 zł DOPOSAŻENIE SZKOŁY Radioodbiorniki – 2 szt. Drukarka kolorowa – 1 szt. Wykonanie „Świerkowego zakątka” Dywan do oddziału przedszkolnego – 1 szt. Malowanie sali gimnastycznej – 800 zł Malowanie sali lekcyjnej oddziału przedszkolnego – 800 zł Remont sali przyrodniczej – 800 zł Naprawa piłkołapu – 610 zł W tym: wartość wolontariatu i darowizn wyniosła ok. 11 tys. zł

5 „Świerkowy zakątek” Przed Po
"Sosnowy zakątek" został urządzony w miejscu, gdzie znajdowała się nieestetyczna rura centralnego ogrzewania. Zupełnie zmienił on wygląd szkolnego korytarza, pełni też rolę edukacyjną. Sfinansowano z funduszy EFS uzyskanych na realizację projektu „Gość z Inari”. Przed Po

6 Dofinansowanie z UGiM w Sianowie – 749 zł
IMPREZY Dofinansowanie z UGiM w Sianowie – 749 zł Organizowane corocznie w szkole „Lwowskie spotkanie” odbyło się z udziałem członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Imprezy szkolne: Sprzątanie świata, Ślubowanie uczniów klasy I, Dzień Ziemi, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Dziecka i sportu szkolnego, Dzień Wiosny, wigilia, andrzejki, mikołajki, bal karnawałowy, bal absolwentów, akademie: Dzień Papieski, Święto Niepodległości, Konstytucja 3 Maja Imprezy środowiskowe: W ramach realizacji projektu „Gość z Inari” odbyły się 3 spotkania otwarte dla mieszkańców Szczeglina, Węgorzewa, Kościernicy Imprezy powiatowe: Lwowskie Spotkanie

7 Projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Refugium” i Szkołę Podstawową w Szczeglinie w roku szkolnym 2012/13

8 na najlepszy mały grant w województwie zachodniopomorskim
I miejsce w konkursie na najlepszy mały grant w województwie zachodniopomorskim

9 Lapoński chłopiec – Uula rozmawiał z dziećmi przez Skype
Projekt angażował uczniów Szkoły do współtworzenia baśni o chłopcu uwięzionym przez lapońskiego stwora. Stwór obiecał uwolnić chłopca Uula, jeżeli uczniowie zadziwią go wiedzą i zaciekawią baśnią.

10 Spotkanie z Syreną na plaży
Syrena – postać z lapońskich bajek podczas spotkania na plaży przestrzegła dzieci, aby nakarmiły stwora. Posłuchajmy piosenki Syreny o morskiej krainie, gdzie spełniają się marzenia:  http://youtu.be/SgMNsm9QdIE

11 Warsztaty „Zadziwiająca wiedza”
Uczniowie starali się jak najwięcej dowiedzieć na warsztatach.

12 Prelekcja dr Krzysztofa Kaczmarka z Politechniki Koszalińskiej
Prelegent omówił przyczyny sukcesu edukacji w Finlandii. Myślą przewodnią prelekcji było to, że wykształcenie nie jest gwarantem sukcesu jednostki, ale daje możliwość wyboru.

13 Poznawali współczesne osiągnięcia nauki i techniki
Wycieczka do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik Warsztaty „Dzieci wszechświata” podczas wycieczki do Radowa Małego

14 Zadziwiali wiedzą lapońskiego stwora
Na spotkania otwarte w Szczeglinie, Kościernicy i Węgorzewie przybył lapoński stwór, którego uczniowie zadziwiali wiedzą. Piosenka "Cztery żywioły" zadziwiająca lapońskiego stwora:

15 Zaciekawili stwora baśnią
Kołysanka Syreny usypiająca rybaka – bohatera lapońskiej baśni:

16 Oczarowali lapońskim tańcem Ludowy taniec lapoński:

17 Łakomy stwór uwolnił Uula
Na kółku kulinarnym uczniowie przygotowali fińskie smakołyki. Starania uczniów sprawiły, że łakomy stwór uwolnił chłopca.

18 Cała szkoła uczestniczyła w projekcie
„Gość z Inari” Dzięki projektowi uczniowie docenili znaczenie nauki i przekonali się, że społeczeństwo stawiające na wiedzę osiąga wysoki stopień rozwoju.

19 W maju 2013 r. rozpoczęliśmy realizację projektu „Biało-czerwoni NA START” finansowanego z Programu Obywatelskiego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

20 Z uzyskanych funduszy Dokonano modernizacji boiska szkolnego
W pracach uczestniczyli wolontariusze

21 BIEG NIEPODLEGŁOŚCI NA 1918 METRÓW Marszałek Józef Piłsudski
Finałem projektu będzie: BIEG NIEPODLEGŁOŚCI NA 1918 METRÓW połączony z uroczystymi obchodami Święta Niepodległości, na które przyjedzie konno Marszałek Józef Piłsudski 11 listopada 2013 r. w miejscowościach: 1. Kościernica – 9:30 2. Szczeglino – 12:00 3. Węgorzewo – 14:30 Więcej na stronach:


Pobierz ppt "SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZEGLINIE ZA ROK SZKOLNY 2012/13 www.szczeglino.pl www.refugium.szczeglino.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google