Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZEGLINIE ZA ROK SZKOLNY 2012/13 www.refugium.szczeglino.pl www.szczeglino.pl 1.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZEGLINIE ZA ROK SZKOLNY 2012/13 www.refugium.szczeglino.pl www.szczeglino.pl 1."— Zapis prezentacji:

1 SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZEGLINIE ZA ROK SZKOLNY 2012/13 1

2 UCZNIOWIE I PRACOWNICY SZKOŁY 8,45 etatu kadry pedagogicznej 2,26 etatu obsługi 51 uczniów, w tym absolwentów dzieci w oddziale przedszkolnym 1.Koło teatralne 2.Koło taneczne 3.Szkolne koło Caritas 4.Zajęcia sportowo-rekreacyjne 5.Zajęcia logopedyczne 6.Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze – 3 grupy 7.Gimnastyka korekcyjna 8.Warsztaty Zadziwiająca wiedza – 6 grup (w ramach realizowanego projektu) ZAJĘCIA DODATKOWE 2 Wykres obrazujący wyniki z egzaminów zewnętrznych SP Szczeglino udostępniony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu. WYNIKI Wynik ze sprawdzianu klasy VI w roku szkolnym 2012/13: 20,09

3 SUKCESY WYGRANY KONKURS NA DOFINANSOWANIE PROJEKTU "Gość z Inari" WYGRANY KONKURS NA DOFINANSOWANIE PROJEKTU "Gość z Inari" z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich ,69 zł WYGRANY KONKURS NA DOFINANSOWANIE PROJEKTU Biało-czerwoni NA START" WYGRANY KONKURS NA DOFINANSOWANIE PROJEKTU Biało-czerwoni NA START" z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ,70 zł OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW: - edukacyjne: II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym w Sarbinowie Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta II miejsce w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania Tytuł Najaktywniejszej Czytelniczki Powiatu Koszalińskiego - sportowe: II miejsce w Gminnych Mistrzostwach Unihokeja - kategoria chłopców IV miejsce w Gminnych Mistrzostwach Unihokeja - kategoria dziewcząt - artystyczne: Wyróżnienie w VII Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej w Koszalinie I miejsce w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym Ilustrujemy bajki Pana Perrault I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym Ilustrujemy legendy Gracjana Bojara – Fijałkowskiego. II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym Ilustrujemy legendy Gracjana Bojara – Fijałkowskiego. Nagroda w Gminnym Konkursie Plastycznym Ilustrujemy bajki Pana Perrault Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym Ilustrujemy legendy Gracjana Bojara – Fijałkowskiego. 3

4 REMONTY – zł Malowanie sali gimnastycznej – 800 zł Malowanie sali lekcyjnej oddziału przedszkolnego – 800 zł Remont sali przyrodniczej – 800 zł Naprawa piłkołapu – 610 zł BUDOWA WIATY NA DREWNO 8000 zł REMONT ELEWACJI SALI GIMNASTYCZNEJ 9000 zł WYRÓWNANIE BOISKA SZKOLNEGO I ZASIANIE TRAWY 4000 zł Dofinansowanie z UGiM w Sianowie 1004,20 zł Dofinansowanie z UGiM w Sianowie 6000 zł DOPOSAŻENIE SZKOŁY Radioodbiorniki – 2 szt. Drukarka kolorowa – 1 szt. Wykonanie Świerkowego zakątka Dywan do oddziału przedszkolnego – 1 szt. W tym: wartość wolontariatu i darowizn wyniosła ok. 11 tys. zł

5 Świerkowy zakątek 5 PrzedPo "Sosnowy zakątek" został urządzony w miejscu, gdzie znajdowała się nieestetyczna rura centralnego ogrzewania. Zupełnie zmienił on wygląd szkolnego korytarza, pełni też rolę edukacyjną. Sfinansowano z funduszy EFS uzyskanych na realizację projektu Gość z Inari.

6 IMPREZY Imprezy szkolne: Sprzątanie świata, Ślubowanie uczniów klasy I, Dzień Ziemi, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Dziecka i sportu szkolnego, Dzień Wiosny, wigilia, andrzejki, mikołajki, bal karnawałowy, bal absolwentów, akademie: Dzień Papieski, Święto Niepodległości, Konstytucja 3 Maja Imprezy środowiskowe: W ramach realizacji projektu Gość z Inari odbyły się 3 spotkania otwarte dla mieszkańców Szczeglina, Węgorzewa, Kościernicy Imprezy powiatowe: Lwowskie Spotkanie Dofinansowanie z UGiM w Sianowie – 749 zł 6 Organizowane corocznie w szkole Lwowskie spotkanie odbyło się z udziałem członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

7 Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Refugium i Szkołę Podstawową w Szczeglinie w roku szkolnym 2012/13

8 na najlepszy mały grant w województwie zachodniopomorskim 8 I miejsce w konkursie

9 Lapoński chłopiec – Uula rozmawiał z dziećmi przez Skype 9 Projekt angażował uczniów Szkoły do współtworzenia baśni o chłopcu uwięzionym przez lapońskiego stwora. Stwór obiecał uwolnić chłopca Uula, jeżeli uczniowie zadziwią go wiedzą i zaciekawią baśnią.

10 Spotkanie z Syreną na plaży 10 Syrena – postać z lapońskich bajek podczas spotkania na plaży przestrzegła dzieci, aby nakarmiły stwora. Posłuchajmy piosenki Syreny o morskiej krainie, gdzie spełniają się marzenia:

11 11 Warsztaty Zadziwiająca wiedza Uczniowie starali się jak najwięcej dowiedzieć na warsztatach.

12 Prelekcja dr Krzysztofa Kaczmarka z Politechniki Koszalińskiej Prelegent omówił przyczyny sukcesu edukacji w Finlandii. Myślą przewodnią prelekcji było to, że wykształcenie nie jest gwarantem sukcesu jednostki, ale daje możliwość wyboru.

13 13 Wycieczka do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik Warsztaty Dzieci wszechświata podczas wycieczki do Radowa Małego Poznawali współczesne osiągnięcia nauki i techniki

14 Zadziwiali wiedzą lapońskiego stwora 14 Na spotkania otwarte w Szczeglinie, Kościernicy i Węgorzewie przybył lapoński stwór, którego uczniowie zadziwiali wiedzą. Piosenka "Cztery żywioły" zadziwiająca lapońskiego stwora:

15 15 Zaciekawili stwora baśnią Kołysanka Syreny usypiająca rybaka – bohatera lapońskiej baśni:

16 16 Oczarowali lapońskim tańcem Ludowy taniec lapoński:

17 Łakomy stwór uwolnił Uula 17 Na kółku kulinarnym uczniowie przygotowali fińskie smakołyki. Starania uczniów sprawiły, że łakomy stwór uwolnił chłopca.

18 18 Cała szkoła uczestniczyła w projekcie Gość z Inari Dzięki projektowi uczniowie docenili znaczenie nauki i przekonali się, że społeczeństwo stawiające na wiedzę osiąga wysoki stopień rozwoju.

19 19 W maju 2013 r. rozpoczęliśmy realizację projektu Biało-czerwoni NA START finansowanego z Programu Obywatelskiego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

20 W pracach uczestniczyli wolontariusze 20 Dokonano modernizacji boiska szkolnego Z uzyskanych funduszy

21 BIEG NIEPODLEGŁOŚCI NA 1918 METRÓW połączony z uroczystymi obchodami Święta Niepodległości, na które przyjedzie konno Marszałek Józef Piłsudski 11 listopada 2013 r. w miejscowościach: 1. Kościernica – 9:30 2. Szczeglino – 12:00 3. Węgorzewo – 14:30 21 Finałem projektu będzie: Więcej na stronach:


Pobierz ppt "SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZCZEGLINIE ZA ROK SZKOLNY 2012/13 www.refugium.szczeglino.pl www.szczeglino.pl 1."

Podobne prezentacje


Reklamy Google