Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

VI Szkolna Giełda Turystyczna Przygoda Eliminacje regionu warmińsko-mazurskiego rok szkolny 2004/2005.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "VI Szkolna Giełda Turystyczna Przygoda Eliminacje regionu warmińsko-mazurskiego rok szkolny 2004/2005."— Zapis prezentacji:

1 VI Szkolna Giełda Turystyczna Przygoda Eliminacje regionu warmińsko-mazurskiego rok szkolny 2004/2005

2 Szkolna Giełda Turystyczna "Przygoda" to targi turystyczne, podczas których wystawcami są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur oraz firmy turystyczne organizujące wypoczynek dzieci i młodzieży. Tegoroczna giełda odbyły się 12 marca w godz. od 10.00 do 15.00 w naszej szkole. Fantazyjnie ubrane dzieciaki zaproszały do degustacji kuchni, były również tańce i śpiew. Każda grupa używała wszystkich "chwytów marketingowych", by przyciągnąć do swojego stoiska jak najwięcej zainteresowanych. Szkolnej Giełdzie Turystycznej "Przygoda" towarzyszyły imprezy rekreacyjne - rajd pieszy "Przygoda 2005" dla szkół podstawowych przygotowany przez współorganizatorów giełdy: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Klub Turystów Pieszych PTTK "Delta", a także warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli pn. "Bezpieczny wypoczynek" przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Elblągu oraz Grupę Wodną. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny zorganizowany i przeprowadzony przez OSD Zakrzewo. Patronat medialny nad imprezą objął portEl i Dziennik Elbląski.

3 godz. 10.00 - 10.30 - Uroczyste otwarcie giełdy, wprowadzenie uczestników, występy Zespołu Pieśni i Tańca "Młody Elbląg"; godz. 10.30 - 14.30 - Konkurs "Świat w zmysłach" - eliminacje regionalne, prezentacja wybranych państw na stoiskach i na scenie, ocena stoisk przez jury; godz. 15.00 - Ogłoszenie wyników konkursu "Świat w zmysłach" i wręczenie nagród. Targi turystyczne godz. 10.00 - 15.00 - Prezentacja ofert firm turystycznych i wszystkich organizacji zajmujących się wypoczynkiem dzieci i młodzieży szkolnej Rajd PTTK "Przygoda 2005" godz. 9.00 - 12.00 - Przejście tras szlakami Bażantarni godz. 12.00 - 12.30 - Przejazd giełdowym tramwajem do SP 18 godz. 13.00 - 13.30 - Zakończenie rajdu Warsztaty Grupy Wodnej "Bezpieczne lato nad wodą" godz. 10.00 - 14.00 - Pokazy zorganizowane przez ratowników WOPR z Grupy Wodnej. Wernisaż pokonkursowy "Portret człowieka świata" w SDK "Zakrzewo" godz. 13.00 - Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, rozdanie nagród, otwarcie wystawy pokonkursowej. Spotkanie z elbląskimi policjantami - "Bezpieczny wypoczynek" godz. 13.30 - 14.30 - Tresura psa policyjnego "Czy pies musi gryźć?", spotkanie w namiocie prewencyjnym, egzamin na kartę rowerową. Bezpłatne warsztaty Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - "Wykorzystanie ruchu w edukacji" godz. 12.00 - 13.30 - Spotkanie nauczycieli szkół podstawowych i udział w zajęciach z Agatą Ciesielską; godz. 12.00 - 13.30 - Spotkanie nauczycieli przedszkoli i udział w zajęciach z Alicją Gułą. Darmowy przejazd Tramwajem Giełdowym godz. 13.30 - 14.30 - I linia: godz. 9.20 - ul. Druska, godz. 9.28 - ul. Sadowa, godz. 9.30 - Dworzec PKP, godz. 9.37 - Wyższa Szkoła im. Jańskiego, godz. 9.38 - ul. Browarna (przy SP 7), godz. 9.50 - ul. Płk. Dąbka (przy SP18) II linia dla uczestników Rajdu PTTK "Przygoda 2005": godz.12.00 - pętla ul. Marymonckiej.

4 PATRONAT eliminacji regionalnych objęli: Pan Andrzej Ryński Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Stanisław Lech Szatkowski Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Henryk Słonina Prezydent Miasta Elbląga ORGANIZATORZY SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 ul. Wegrowska 1, 82 – 300 Elbląg e-mail: sp18elblag@wp.plsp18elblag@wp.pl tel./fax 55 2356376 WSPÓŁORGANIZATORZY GRUPA WODNA ul.12-go Lutego 8a, Elbląg 82-300 tel:055/6433344, kom:603-407234 e – mail: grupawodna@wp.plgrupawodna@wp.pl PTTK ODDZIAŁ ZIEMI ELBLĄSKIEJ Krótka 5, 82-300 Elbląg tel./fax (055) 641-12-96 OSIEDLOWY DOM KULTURY ZAKRZEWO WARMIŃSKO – MAZURSKI OŚRODEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI Ul. Saperów 20, 82-300 Elbląg tel. 55 6435252 KOMENDA MIEJSKA POLICJI ul. Tysiąclecia 3, 82-300 Elbląg www.elblag.kmp.gov.pl TRAMWAJE ELBLĄSKIE SZKOŁA WYŻSZA IM. B. JAŃSKIEGO WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY W ELBLĄGU ul. Stoczniowa 10, 82-300 Elbląg tel. (55) 230 40 60, (55) 239 25 80 fax: (55) 230 40 55 e-mail:dziekanat@elblag.janski.edu.pl

5

6

7

8

9

10 W sobotę, 12 marca br. miała miejsce wydarzenie, które w zasadzie dla większości elblążan przeszło niezauważalnie. Były to regionalne eliminacje do VI Szkolnej Giełdy Turystycznej, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu. O istnieniu tej imprezy Fundacja Pogezania została powiadomiona pocztą elektroniczną (wreszcie ta forma łączności przydała się do czegoś pożytecznego). Skontaktowałem się z panią Dorotą Życzkowską, koordynatorem regionalnym Giełdy, aby dowiedzieć się co to jest. Informację uzyskałem oraz zostałem zaproszony do udziału w jury Giełdy. Dlaczego było potrzebne jury? Dlatego, że elbląska giełda stanowiła eliminacje do finału, który odbędzie się w Szczecinie, 23 kwietnia. Fundacja Pogezania zajmuje się ostatnio bardzo paskudnymi sprawami, więc pomyślałem sobie, że warto zrobić coś innego. W dniu 12 marca w godzinach rannych w SP18 zaczął się ruch. Początkowo nie było widać nic szczególnego. Ale potem zaczęło się robić trochę dziwnie. Pojawili się uczestnicy-wystawcy, biorący udział w Giełdzie. Bo tak naprawdę to głównym zadaniem eliminacji było wyłonienie zespołu do reprezentowania naszego regionu w finale szczecińskim. Wszystkie inne sprawy stanowiły tylko otoczkę i dodatki do głównego zadania. Na korytarzach SP 18 zjawili się harcerze, Grupa Wodna, Policja, przedstawiciele biur turystycznych, a nawet prawdziwa koza z Piastowa. Na czym polegał sam konkurs? Grupy dzieciaków z różnych szkół prezentowały wybrany kraj za pomocą krótkiego występu na scenie oraz smaku, zapachu i dźwięku – oprócz występów na scenie były przygotowane stoiska poszczególnych krajów z kuchnią, zapachami i muzyką. Na elbląskiej scenie jury i zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć Włochy, Peru, Rosję i Chiny, a na stoiskach spróbować potraw właśnie z tych krajów. Jury musiało spróbować każdej potrawy, dokładnie przyjrzeć się wystrojowi stoiska i wydać werdykt. Oczywiście taka impreza nie może się odbyć bez sponsorów. Wiele firm elbląskich pomogło przy jej organizacji. Również Marszałek województwa warmińsko – mazurskiego oraz Urząd Miasta w Elblągu. Oprócz konkursu było wiele dodatkowych imprez – wycieczki do Bażantarni, tramwaj giełdowy, warsztaty dla nauczycieli... Przy ogłaszaniu werdyktu, przewodniczący jury zaznaczył, że w konkursie nie było przegranych. I to jest prawda. Ogrom włożonej pracy, zarówno przez występujące dzieci jak i nauczycieli i rodziców na pewno przyniesie efekty – zainteresowanie czymś więcej niż własne podwórko. W konkursie zwyciężył zespół z Szkoły Podstawowej nr 18 pokazujący Chiny. Trochę obawiałem się, że moja fascynacja kulturą chińską zostanie poczytana za stronniczość, ale okazało się, że jury było jednogłośne. Jerzy Zaskiewicz

11 Relacja ze Szkolnej Giełdy Turystycznej - Przygoda 200512 marca 2005 roku przedstawiciele naszej firmy po raz pierwszy uczestniczyli w Szkolnej Giełdzie Turystycznej. SGT to w założeniu połączenie dobrej zabawy oraz nauki dla dzieci i młodzieży. Podczas jednodniowej imprezy dzieci wraz z nauczycielami przygotowują stoiska krajów, których zalety przedstawiają zwiedzającym. Przedstawiciele prezentowanych krajów konkurują ze sobą w wielu ciekawych zabawach wykazując się przy okazji wiadomościami na temat reprezentowanych państw. Na każdym ze stoisk można było otrzymać wyczerpujące informacje na teamt atrakcji turystycznych, kultury, a nawet spróbować regionalnych potraw. Było nam niezmiernie miło móc wziąść udział w tak wspaniałej imprezie i zaprezentować walory naszego miasteczka obok atrakcji takich państw jak: Chiny, Rosja, Włochy, Peru :))

12 W Szkole Podstawowej nr 18 odbyły się regionalne eliminacje do Ogólnopolskiej Szkolnej Giełdy Turystycznej "Przygoda". Swoje stoiska przygotowały biura podróży oraz uczniowie. Był również pokaz ratownictwa wodnego, można było także skosztować przysmaków z całego świata. Po raz pierwszy eliminacje regionalne do "Przygody" odbyły się w Elblągu. Ich organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 18. Z okazji do prezentacji swoich ofert wypoczynku dla dzieci i młodzieży skorzystało kilkunastu wystawców z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Jednak głównym punktem programu giełdy był konkurs pt. "Świat w zmysłach". Pięć szkół podstawowych z Elbląga i Fromborka przygotowało prezentacje przybliżające kulturę, tradycje, obyczaje i kuchnię Peru, Chin, Rosji i Włoch. Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja przygotowana przez uczniów SP nr 18. Ich "chiński" program zajął pierwsze miejsce i zdobył puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Swoją nagrodę przyznała mu również publiczność giełdy. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Peru ze Szkoły Podstawowej we Fromborku, trzecie zaś reprezentacja Rosji ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu. Nagrodę wystawców otrzymała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu. Zwycięski zespół z "osiemnastki" będzie reprezentował nasze województwo na Ogólnopolskiej Giełdzie Turystycznej, która odbędzie się 23-24 kwietnia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

13 W imieniu hufca bardzo dziękuję za stworzenie nam możliwości wzięcia udziału w targach turystycznych. Myślę, że idea targów jest słuszna. Impreza została przygotowana profesjonalnie. Była to dla nas prawdziwa przyjemność współpracować z Panią Dorotą Życzkowska i Szkołą Podstawową Nr 18. Z wielką przyjemnością weźmiemy udział kolejnej edycji targów. To był nasz pierwszy raz, kiedy mogliśmy brać udział w takiej inicjatywie. Zrobiliśmy wszystko, by stanąć na wysokości zadania. W przyszłości postaramy się jeszcze lepiej przygotować do takiej imprezy. Życzę wielu sukcesów w życiu osobistym i pracy zawodowej Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj! Komendant Hufca Elbląg hm. Adam Krause HR "Zając"

14 Szkolna giełda turystyczna Przysmaki z całego świata, oferty wypoczynku, pokaz ratownictwa wodnego i wernisaż - te i wiele innych atrakcji czekało na zwiedzających szkolną giełdę turystyczną. Eliminacje regionalne VI Ogólnopolskiej Szkolnej Giełdy Turystycznej Przygoda odbyły się w sobotę w Szkole Podstawowej nr 18. - Przygoda po raz pierwszy dotarła do Elbląga. Wcześniej nie mieliśmy doświadczenia w organizowaniu tego typu imprez. Myślę, jednak, że tę możemy zaliczyć do naprawdę udanych - mówi Dorota Życzkowska, koordynator regionalny giełdy. - Tego dnia w szkole tyle się działo, że nikt kto do nas trafił nie miał prawa się nudzić. Kilkunastu wystawców z województw: pomorskiego i warmińsko- mazurskiego na różne sposoby prezentowało oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Żywa reklamą jednego z biur podróży była koza. Pięć szkół podstawowych z Elbląga i Fromborka wprowadziło zwiedzających w Świat w zmysłach. Konkurs tak zatytułowany był głównym punktem programu giełdy. Uczniowie przedstawili wybrane kraje, ich specyfikę i zwyczaje przez oddziaływanie na zmysły widzów. Zaprezentowano kulturę, kuchnię i obyczaje Włoch, Peru, Chin i Rosji. Młodzi wystawcy starannie przygotowali się do tego zadania. - Przyrządziłyśmy typowe włoskie potrawy. Każdy mógł ich skosztować. Opracowałyśmy krótkie informacje o najbardziej znanych włoskich miastach i zabytkach. Całość prezentacji uzupełniała muzyka - mówi Anna Mościńska, szóstoklasistka ze Szkoły Podstawowej nr 1. - W trakcie przygotowań do konkursu same bardzo dużo dowiedziałyśmy się na temat tego kraju, jego mieszkańców i kultury - dodaje Alicja Małolepsza, koleżanka z klasy. Największe wrażenie na zwiedzających i jury wywarła grupa z SP nr 18 reprezentująca Chiny, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie i otrzymała puchar marszałka warmińsko-mazurskiego. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Peru z SP we Fromborku, a trzecie reprezentacja Rosji z SP nr 18 w Elblągu. Ogólnopolski finał giełdy odbędzie się 23 kwietnia w Szczecinie w salach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Zaprezentują się tam najlepsze szkoły z całej Polski, także te z Elbląga. Natasza Jatczyńska

15 WYSTAWCY Firma PPHU Grupa Marcin Trudnowski GRUPA WODNA ul.12-go Lutego 8a. 82-300 ElblągFirma PPHU Grupa JĘDRUŚ Przedsiębiorstwo Turystyczno – Usługowe JĘDRUŚ Przedsiębiorstwo Turystyczno – Usługowe Paweł Byliński ul. Słoneczna 8 13 – 230 Lidzbark STRUSIOGRÓD Marek Winiarski ul. Czereśniowa 7 82 – 200 MalborkSTRUSIOGRÓD POLAR Ośrodek Wypoczynkowy POLAR Ośrodek Wypoczynkowy Michał Nadolski ul. Smoleńska 154 85 – 871 Bydgoszcz POD LASEM Gospodarstwo Agroturystyczne Katarzyna Nazarewicz Piastowo 24 82 – 316 Milejewo ZHP Komenda Hufca ZHP Komenda Hufca Paweł Jastrzębski Mazurska 2 82 – 300 Elbląg zhp@elblag.com.pl TURYSTA Biuro Turystyczne TURYSTA Biuro Turystyczne Włodzimierz Gadomski Huzarska 15 a 82 – 300 Elbląg IZYDA Biuro Turystyczne Iwona Hoppe Gwiezdna 21 82 – 300 Elbląg bt.izyda@neostrada.pl TEACHER Szkoła Języka Angielskiego ul. Janowska 21/4 82-300 Elbląg ciechteach@msn.com

16 ZAKOŃCZYŁO SIĘ TEGOROCZNE, WSPANIAŁE SZALEŃSTWO ZWIĄZANE Z PRZEBIEGIEM VI SZKOLNEJ GIEŁDY TURYSTYCZNEJ "PRZYGODA 2005 ZWYCIĘSTWEM REGIONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO Szkolna Giełda Turystyczna "Przygoda" to targi turystyczne, podczas których wystawcami są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur. Fantazyjnie ubrane dzieciaki zapraszały do degustacji kuchni, były również tańce i śpiew. Każda grupa używała wszystkich "chwytów marketingowych", by przyciągnąć do swojego stoiska, jak najwięcej zainteresowanych. Dla zwiedzających giełda to raj dla oka, ucha i podniebienia. Dla uczestników giełda to tygodnie przygotowań. I chociaż makijaże zostaną zmyte, a wszystkie przysmaki zjedzone, to na pewno w głowach coś zostanie. W dniach 23-24 kwietnia w Szczecinie odbył się Ogólnopolski Finał VI Szkolnej Giełdy Turystycznej "Przygoda 2005". W konkursie "Świat w zmysłach" najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa Nr 18 z Elbląga, przedstawiająca Chiny. Jej reprezentanci - uczniowie klasy III, nie tylko częstowali wyśmienitymi jabłuszkami w sezamie i ciasteczkami z wróżbami, podanymi w pudełeczkach w formie chińskiej pagody, ale także bez zająknienia byli w stanie długo opowiadać o chińskich wynalazkach i zwyczajach, cierpliwie uczyć przybyszów trudnej sztuki trzymania chińskich pałeczek oraz wypowiadania słów po chińsku. W konkursie "Region w zmysłach" najlepsi okazali się gimnazjaliści z Gietrzwałdu. Oba zespoły wyjechały do domu z nagrodami od Ministra Edukacji i Sportu. Organizatorzy eliminacji regionu warmińsko – mazurskiego: Świat w zmysłach- Elbląg, Szkoła Podstawowa Nr 18 im. Franciszka II Rakoczego Koordynator: Dorota Życzkowska - tel 055 2356376 ; e-mail-sp18elblag@wp.pl www.sp18elblag.webpark.pl Region w zmysłach - Olsztyn, VI Liceum Ogólnokształcące im.G.Narutowicza Koordynator: Wiesław Żarczyński- tel. (0-89) 535 38 62; e-mail; 6liceum@wp.ple-mail-sp18elblag@wp.pl www.sp18elblag.webpark.pl6liceum@wp.pl ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W ELIMINACJACH W ROKU SZKOLNYM 2005/2006


Pobierz ppt "VI Szkolna Giełda Turystyczna Przygoda Eliminacje regionu warmińsko-mazurskiego rok szkolny 2004/2005."

Podobne prezentacje


Reklamy Google