Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka klas 4c i 4d 19 maja 2011r. Kraków Muzeum Żydowskie Galicja piknik przy Smoczej Jamie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka klas 4c i 4d 19 maja 2011r. Kraków Muzeum Żydowskie Galicja piknik przy Smoczej Jamie."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka klas 4c i 4d 19 maja 2011r. Kraków Muzeum Żydowskie Galicja piknik przy Smoczej Jamie

2 Wyjazd Zgromadzeni o 8.00 na miejscu zbiórki oczekiwaliśmy na rzecz najmniej przewidywalną – przybycie autokaru. Sprawny pojazd i sympatyczny kierowca pojawili się, zanim upadliśmy na duchu, wyjedliśmy zapasy i oklapliśmy w upale. Te atrakcje zostały przesunięte w programie na ciąg dalszy, który niechybnie nastąpił. Jednak nie uprzedzajmy wydarzeń... Podróż autostradą Tychy- Kraków przebiegła banalnie, bez zakłóceń – były tradycyjne korki, zwężenia i opóźnienie wpisane w każdą podróż tym królewskim traktem …

3 U stóp wieszcza na Rynku Krakowskim

4 A oto i wieszcz...

5 Bazylika Mariacka

6 W drodze z rynku do muzeum... Upał tężał, słońce zawieszone niemalże w zenicie utrudniało znalezienie cienia wzdłuż prostej marszruty. Dźwięki dochodzące z gardeł uczestników naszej długiej karawany przypominały odgłosy konania ludzi i wielbłądów na dalekiej Saharze. Jednak wytrwale (choć spóźnieni) dążyliśmy na umówione miejsce.

7 Biegniemy...

8 Zasłużony odpoczynek na miejscu

9 W muzeum czekały na nas warsztaty na temat kultury żydowskiej oraz zadania do wykonania podczas badania ekspozycji muzealnej.

10 Sympatyczna Pani przewodnik przybliżyła nam fakty dotyczące bogatej kultury Żydów. Dowiedzieliśmy się co to jest synagoga, bima, Tora, jak wygląda menora i symbol Izraela – Gwiazda Dawida.

11 Zadanie wykonane! Tak wypoczywaliśmy...

12 Zajęcia warsztatowe

13 Następnym punktem programu był piknik pod Smoczą Jamą, u podnóża Wzgórza Wawelskiego, ku któremu zmierzaliśmy bulwarem wzdłuż Wisły. Tu można było dać nura w stragany pamiątkowe, zjeść loda, zagryźć go półmetrową zapiekanką ;).

14 Zmęczeni mogli spocząć na murawie, sprawni mogli pograć w piłkę. Istoty o mocniejszych nerwach zdolne były zachwycać się ziejącym smoczyskiem.

15 I tak, pełni wrażeń, pożegnaliśmy piękny gród Kraka, obiecując sobie, że jeszcze nieraz tu wrócimy

16 Tekst: J. Ferdek Zdjęcia, skład: M. Nowicka


Pobierz ppt "Wycieczka klas 4c i 4d 19 maja 2011r. Kraków Muzeum Żydowskie Galicja piknik przy Smoczej Jamie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google