Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi im. Konstytucji 3 Maja

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi im. Konstytucji 3 Maja"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi im. Konstytucji 3 Maja
Łódź, ul. Centralna 40 tel. (42) tel. komórkowy

2 Szkoła położona jest w otulinie Lasu Łagiewnickiego, z dala od ruchliwych ulic. Zajęcia często prowadzimy na świeżym powietrzu, wykorzystując nasze naturalne warunki. Uczniowie szkoły uczestniczą w licznych działaniach ekologicznych na rzecz ochrony środowiska.

3 Szkoła uzyskała wiele certyfikatów potwierdzających prace i zaangażowanie w wielu dziedzinach życia codziennego.

4 W szkole realizowane są liczne projekty i programy edukacyjne rozwijające zainteresowania uczniów.

5 W szkole znajdują się przestronne, wyremontowane sale lekcyjne, wyposażone w nowoczesny sprzęt, świetlica, biblioteka, stołówka szkolna.

6 Zajęcia w szkole prowadzone są w kolorowych salach lekcyjnych
Zajęcia w szkole prowadzone są w kolorowych salach lekcyjnych. Często pracujemy metodami aktywnymi, dzięki którym uczniowie poznają otaczający świat wszystkimi zmysłami.

7 Mamy dwie grupy przedszkolne „Stokrotki” i „ Biedronki”, które uczą się w dobrze wyposażonych i kolorowych salach. W naszych działaniach często wspierają nas rodzice, dzieląc się swą wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.

8 matematyki, przyrody, języka polskiego,
CYFROWA SZKOŁA W ramach Rządowego programu pilotażowego "Cyfrowa Szkoła" otrzymaliśmy laptopy do korzystania przez uczniów oraz tablice interaktywne. Ten sprzęt zapewni uatrakcyjnienie lekcji, pogłębi umiejętności uczniów w zakresie TI. W drugim półroczu zrealizujemy 4 duże projekty edukacyjne z wykorzystaniem nowego sprzętu z: matematyki, przyrody, języka polskiego, języka angielskiego.

9 Mamy dużą i kolorową świetlicę szkolną, w której uczniowie aktywnie spędzają czas po skończonych zajęciach na zabawie i różnorodnych działaniach plastycznych.

10 Biblioteka szkolna to przyjazne miejsce pracy i wypoczynku uczniów.
Rozwijane są tu wielokierunkowe zainteresowania czytelnicze dzieci.

11 Posiadamy również stołówkę, w której uczniowie mogą zjeść smaczny, dwudaniowy obiad, przygotowany we własnej kuchni.

12 W szkole zorganizowane są zajęcia logopedyczne
W szkole zorganizowane są zajęcia logopedyczne. We wrześniu przeprowadza się również badania przesiewowe mające na celu wyłonienie dzieci, u których wystąpiły problemy dotyczące wad wymowy. W szkole uczniom i ich rodzicom służą pomocą pani pedagog, a także pani psycholog z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 2 w Łodzi.

13 Posiadamy również salę teatralną, w której odbywa się większość uroczystości szkolnych, uczących nas miłości do sztuki i kultywujących tradycje narodowe naszego kraju.

14 W szkole odbywa się mnóstwo przedstawień teatrów i zespołów muzycznych oraz przedstawicieli różnych środowisk artystycznych.

15 W szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne pomagające uczniom pokonać szkolne trudności oraz rozwijające ich zainteresowania. Koło teatralne Koło plastyczne Zajęcia Sprawnych Rąk Koło języka angielskiego Koło języka francuskiego Szkolne koło LOP Odyseja Umysłu Zajęcia rytmiczno-ruchowe Gimnastyka korekcyjna Gry i zabawy dydaktyczne Koło czytelnicze Zajęcia komputerowe Zajęcia wyrównawcze

16 Uczestniczymy w konkursach międzyszkolnych , podczas których odnosimy wiele sukcesów, m.in. zajęliśmy I miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Odyseja Umysłu”, a następnie reprezentowaliśmy nasze miasto na konkursie międzynarodowym w Stanach Zjednoczonych.

17 Jesteśmy organizatorami wielu konkursów międzyszkolnych, które cieszą się zainteresowaniem łódzkich szkół. „Przegląd Sceny Szkolnej” „OMNIBUS” „Ortograficzna Rywalizacja o Srebrne Pióro” „Informatyczny dla klas VI” „Przyrodnicze Skarby Łodzi”

18 W szkole realizowane są trzy innowacje pedagogiczne z zakresu edukacji teatralnej „Mój teatr- moja przygoda, edukacji plastycznej „Edukacja plastyczna z elementami terapii” i edukacji przyrodniczej „Przygoda z przyrodą- z wykorzystaniem TI”.

19 Należymy do sieci szkół promujących zdrowie
Należymy do sieci szkół promujących zdrowie. Podczas zajęć poznajemy zasady zdrowego odżywiania, zasady udzielania pierwszej pomocy.

20 Przez cały rok dbamy o nasz rozwój fizyczny, czynnie uprawiamy sport, odwiedzamy różne ośrodki sportowe.

21 Bierzemy udział w wielu zawodach sportowych, w których zajmujemy miejsca na podium. Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów znajdują się przyszli olimpijczycy.

22 Oferujemy dzieciom dobrze wyposażoną salę zabaw oraz plac zabaw w ramach Rządowego programu „Radosna Szkoła”.

23 Położenie szkoły pozwala nam na częste przebywanie na świeżym powietrzu. Zamiast bać się zimy, my się z zimą bawimy i ze śniegiem też, bo z niego ulepisz to, co chcesz.

24 Ucząc się dbać o bezpieczeństwo, często uczestniczymy w zajęciach organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Każdego roku odwiedza nas 6 grudnia Niebieski Mikołaj.

25 Współpracujemy z wieloma ośrodkami zajęć pozaszkolnych: Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej, Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1; Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym, Teatrem Arlekin, Klubem Obserwatorów Ptaków.

26 Poznajemy tradycje naszego kraju i obrzędy ludowe, wspólnie witamy Wiosnę, wróżymy w andrzejki, spotykamy się ze Świętym Mikołajem mamy klasową Wigilię, bawimy się na Balu Karnawałowym.

27 Rodzice wspierają nas w pracy, organizują imprezy szkolne, chodzą z nami na wspólne wycieczki, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz wspierają szkołę finansowo, kupując pomoce dydaktyczne, bądź wykonując drobne prace remontowe.

28 Często w szkole gościmy naszych rodziców, dziadków znajomych, zaprzyjaźnione dzieci z pobliskich przedszkoli, aby pochwalić się naszą pracą i osiągnięciami.

29 W naszej szkole organizowane są wspólne wyjazdy kolonijne, które cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców.

30 STODWUDZIESTKĘ stać na wszystko, By zawładnąć w mig boisko!!!
By zdobyć  konkursów szczyt Wygrać mądrze i uczciwie W tym nasz spryt! W mig pokonać - W tym nasz cel!!! STODWUDZIESTKA MISTRZEM wszystkich gier!!! Co tam bieg, rzut, skok? STODWUDZIESTKA to zwyczajnie sportu SMOK!!! Dla nas ruch, gra, fair play walka Świeci złotem – niczym siarka!!! Ognia doping – w tym jest moc!!! My najlepsi – w dzień i w noc!!! Nikt nie dorówna STODWUDZIESTCE, sami o tym wiecie! Ani struś, lew, gepard, ani babcia na latającym berecie!!! Dla STODWUDZIESTKI puchary złote to poziomki pestki!!! Dla nas w nauce zwyciężyć to wzlecieć parasolką na Księżyc!!! Dla nas cieszyć się w konkursach wygraną – To jeść potem-  zawsze razem Złote lody z poziomkową śmietaną!!!


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 120 w Łodzi im. Konstytucji 3 Maja"

Podobne prezentacje


Reklamy Google