Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Liceum Ogólnokształcące w Michałowie. E- Przyrodnik: Bioróżnorodność zespołów dużych ssaków leśnych południowego Podlasia Celem projektu jest włączenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Liceum Ogólnokształcące w Michałowie. E- Przyrodnik: Bioróżnorodność zespołów dużych ssaków leśnych południowego Podlasia Celem projektu jest włączenie."— Zapis prezentacji:

1 Liceum Ogólnokształcące w Michałowie

2 E- Przyrodnik: Bioróżnorodność zespołów dużych ssaków leśnych południowego Podlasia Celem projektu jest włączenie młodzieży licealnej ze szkół zlokalizowanych w małych miasteczkach południowego Podlasia w realizację badań naukowych z dziedziny ochrony bioróżnorodności, prowadzonych przez Instytut Biologii Ssaków PAN w Białowieży.

3 W projekcie udział wzięło 10 szkół z 4 powiatów Podlasia Nadleśnictwo Bielsk Podlaski: Nadleśnictwo Bielsk Podlaski: II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim Nadleśnictwo Białowieża: Nadleśnictwo Białowieża: Technikum Leśne w Białowieży Nadleśnictwo Hajnówka: Nadleśnictwo Hajnówka: I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie w Hajnówce II Liceum Ogólnokształcące z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce Nadleśnictwo Nurzec: Nadleśnictwo Nurzec: Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie Liceum Ogólnokształcące w Siemiatyczach Nadleśnictwo Rudka: Nadleśnictwo Rudka: Liceum Ogólnokształcące w Łapach Nadleśnictwo Żednia: Nadleśnictwo Żednia: Liceum Ogólnokształcące w Michałowie Nadleśnictwo Supraśl Nadleśnictwo Supraśl Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu

4 Uczestnicy projektu

5 Naszą szkołę reprezentuje 8 uczniów klasy II a liceum ogólnokształcącego: 1.Patrycja Slusarz 2.Anita Gryko 3.Joanna Bura 4.Ewa Frankowska 5.Klaudia Waśko 6.Agata Klimaszewska 7.Joanna Geneja 8.Krzysztof Doroszko Opiekunem jest nauczyciel biologii mgr Janina Lewszuk

6 Projekt E- Przyrodnik składa się z dwóch zasadniczych części: Szkoleniowej Szkoleniowej- udział młodzieży w warsztatach w Instytucie Biologii Ssaków PAN i w Białowieskim Parku Narodowym.

7 Pracownik Instytutu Anna Wereszczuk oprowadza po instytucie.

8 Zwiedzanie instytutu

9 Wyjazd z Białowieży

10 Badawczej Badawczej- polegającej na monitorowaniu za pomocą foto- pułapek różnorodności dużych ssaków występujących w lasach znajdujących się w pobliżu szkół.

11 Rozwieszanie foto-pułapek

12 Odczytywanie współrzędnych z GPS

13 Pomoc pracownika Nadleśnictwa Żednia przy rozwieszaniu foto-pułapek

14 Pomoc przy rozwieszaniu foto-pułapek

15 Rozwieszanie foto-pułapek

16 Sarna w okolicy Majdanu

17 Dziki w okolicy Kazimierowa

18 Jeleń w okolicy Kazimierowa

19 Borsuk w lasach Nadleśnictwa Żednia

20 Zespół Szkół ul. Sienkiewicza 5 16-050 Michałowo tel. 857189037 zs.michalowo@powiatbialostocki.pl


Pobierz ppt "Liceum Ogólnokształcące w Michałowie. E- Przyrodnik: Bioróżnorodność zespołów dużych ssaków leśnych południowego Podlasia Celem projektu jest włączenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google