Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Dom szkolny służy za przybytek i mądrości, i cnoty, tu ma wzrastać, wykwitać i dojrzewać pociecha rodziny, podpora ludzkości i nadzieja przyszłych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Dom szkolny służy za przybytek i mądrości, i cnoty, tu ma wzrastać, wykwitać i dojrzewać pociecha rodziny, podpora ludzkości i nadzieja przyszłych."— Zapis prezentacji:

1

2

3 „Dom szkolny służy za przybytek i mądrości, i cnoty, tu ma wzrastać, wykwitać i dojrzewać pociecha rodziny, podpora ludzkości i nadzieja przyszłych pokoleń – młodzież nasza’’ (Kajetan Morykoni)

4 KRÓTKA HISTORIA SZKOŁY
13.X.1896r. uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej szkoły katolickiej 1.I. 1919r. kierownikiem szkoły (z tytułem rektora) zostaje Ignacy Klawek VII-VIII 1973r. budowa w czynie społecznym płyty asfaltowej na boisku szkolnym X.1986r. rozbudowa przybudówki do sali gimnastycznej (pięć klas, stołówka, kuchnia, sanitariaty, pomieszczenie administracyjne 12.X.1996r. Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 1; nadanie placówce imienia „Mazurka Dąbrowskiego’’, wpisanie jej do Księgi Honorowej, nadanie medalu „Zasłużony dla Rogoźna’’ oraz ufundowanie sztandaru 01.IX.1999r. przekształcenie Szkoły Podstawowej w Gimnazjum nr 1; obwodem naszej szkoły było terytorium Gminy Rogoźno 07.V.2009r. uroczystość nadania gimnazjum imienia „Mazurka Dąbrowskiego’’ oraz ufundowanie i poświęcenie sztandaru

5 TROFEA NASZEJ SZKOŁY

6 WAŻNE DNI W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

7 DZIEŃ PATRONA

8 PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

9 WYBORY DO RADY UCZNIÓW

10 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11 DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

12 FESTIWAL NAUK PRZYRODNICZYCH

13 DYSKOTEKA „KOTOWANIE’’

14 PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

15 JASEŁKA

16 WIGILIE KLASOWE

17 SUKCESY MŁODZIEŻY 10-dniowa wymiana młodzieży niemieckiej
w naszej szkole pod kierunkiem koordynatora p. Danuty Karolak trzech laureatów powiatowego konkursu literackiego z okazji Światowego Dnia Zwierząt I miejsce: Natalia Ziółkowska III miejsce: Anita Piechowiak wyróżnienie: Maciej Walkowiak I miejsce Weroniki Strzykały w powiatowym konkursie fotograficznym z okazji Światowego Dnia Zwierząt

18 wyróżnienie Filipa Łusiewicza w konkursie fotograficznym na Powiatowym Festiwalu Fizyki
wyróżnienie Darii Dolaty w II Gminnym Konkursie Recytatorskim „W hołdzie Ojczyźnie” I miejsce chłopców w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej i udział w turnieju powiatowym przedstawienie w RCK „Kopciuszek” w wykonaniu klasy IIIA i zdobycie nagrody pieniężnej w wysokości 150 złotych Uczestnictwo AleksandryKopaniarz i Angeliki Piątkowskiej w warsztatach dziennikarskich we Lwowie na Ukrainie uczniowie klas I i III na zajęciach artystycznych uczą się tańca; poznali już podstawy: salsy, walca angielskiego, poloneza, rock and rolla III miejsce dziewcząt i chłopców w Gminnym Turnieju Drużynowego Tenisa Stołowego II miejsce chłopców w klasyfikacji szkół gimnazjalnych „Ergowiosła”

19 AKCJE PROWADZONE NA TERENIE SZKOŁY
sprzątanie świata zbieranie karmy na schroniska „Azorek” w Obornikach zbiórka żywności dla osób samotnych i potrzebujących zbiórka nakrętek i baterii

20 UDZIAŁ W PROJEKTACH „eSzkoła – Moja Wielkopolska”
„Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń” „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy’’ Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej „Trening zastępowania agresji”

21 E-SZKOŁA

22 BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ

23 BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ

24 BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ

25 AKADEMIA ŚRODOWISKOWA DLA EMERYTOWANYCH NAUCZYCIELI ZNP

26 ZORGANIZOWANIE II GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

27 SPOTKANIE ANDRZEJKOWE W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ W WIARDUNKACH

28 WYCIECZKI do kina, na basen i na kręgle rowerowe do Ekotropikany
do Kołobrzegu

29 ZMIANY W WYGLĄDZIE KLAS
Izba Pamięci klasa nr 23

30 klasa nr 25

31 Klasa nr 28 tak było… tak jest

32 NOWY BUDYNEK NASZEJ SZKOŁY
TAK WYGLĄDA NOWY BUDYNEK NASZEJ SZKOŁY klasa nr 15 klasa nr 16 klasa nr 17

33 prezentację wykonali: Maciej Walkowiak Dawid Makowski pod opieką mgr Magdaleny Krzyśki A.D. grudzień 2012r.


Pobierz ppt "„Dom szkolny służy za przybytek i mądrości, i cnoty, tu ma wzrastać, wykwitać i dojrzewać pociecha rodziny, podpora ludzkości i nadzieja przyszłych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google