Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Drewno jest to jedna z tkanek u roślin naczyniowych jest ona umiejscowiona między rdzeniem, a kambium. Drewno jest tkanką przewodzącą, czyli transportuje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Drewno jest to jedna z tkanek u roślin naczyniowych jest ona umiejscowiona między rdzeniem, a kambium. Drewno jest tkanką przewodzącą, czyli transportuje."— Zapis prezentacji:

1

2 Drewno jest to jedna z tkanek u roślin naczyniowych jest ona umiejscowiona między rdzeniem, a kambium. Drewno jest tkanką przewodzącą, czyli transportuje wodę oraz sole mineralne pobrane z gleby. Drewno pełni funkcję mechaniczną, ponieważ ściany w jego komórkach są zdrewniałe.

3 BUDOWA DREWNA

4 Drewno jest materiał niejednorodny ponieważ jego komórki mają różnorodny: kształt, właściwości, zespoły w których występują. Funkcje mechaniczne drewna zależą od kierunków jego budowy anatomicznej.

5

6 W drewnie możemy wyróżnić trzy główne przekroje: -poprzeczny -podłużny promieniowy -podłużny styczny

7 Drewno tworzą cztery typy elementów: 1.Elementy przewodzace -cewki (tacheidy) -naczynia (tracheje) 2.Elementy wzmacniające i spichrzowe -włókna drzewne -miękisz drzewny

8 Dziękuje za uwagę. Prezentacje przygotowała: Ewa Jakubczyk


Pobierz ppt "Drewno jest to jedna z tkanek u roślin naczyniowych jest ona umiejscowiona między rdzeniem, a kambium. Drewno jest tkanką przewodzącą, czyli transportuje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google