Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZZmiana pór roku to dla nas naturalny cykl. Kolejne pory przynoszą zmiany w przyrodzie i ten sam proces powtarza się każdego roku. Zastanówmy się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZZmiana pór roku to dla nas naturalny cykl. Kolejne pory przynoszą zmiany w przyrodzie i ten sam proces powtarza się każdego roku. Zastanówmy się."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 ZZmiana pór roku to dla nas naturalny cykl. Kolejne pory przynoszą zmiany w przyrodzie i ten sam proces powtarza się każdego roku. Zastanówmy się jak to się dzieje, że latem jest ciepło, a zimą zimno. RRuch obiegowy Ziemi to jej ruch wokół Słońca. Ziemia obiega Słońce w ciągu 365 dni 6 godzin i 9 minut. WWystępowanie pór roku jest ściśle związane z faktem obiegania Słońca przez Ziemię. WW różnych momentach roku Ziemia znajduje się w różnej odległości od słońca, zmienia się także jej prędkość liniowa. Najbliżej słońca nasza planeta znajduje się 2 stycznia, zaś najdalej 3 lipca. OOś ziemska jest nachylona względem płaszczyzny orbity co powoduje nierównomierne oświetlenie Ziemi, zmieniające się w rytmie rocznym. WW ciągu całego roku, Słońce góruje w zenicie nad różnymi szerokościami geograficznymi. FFakt, że poszczególne strefy Ziemi są w różnym stopniu oświetlone, w zależności od etapu obiegu Ziemi wokół Słońca, ma wpływ na cykliczne zachodzenie zmian klimatycznych, czyli występowanie pór roku. PPory roku wyróżniamy w zależności od strefy klimatycznej. W strefie umiarkowanej są to wiosna, lato, jesień i zima. DDaty rozpoczęcia astronomicznych pór roku wyznaczają dni równonocy (21 marca i 23 września) oraz dni przesilenia letniego (22 czerwca) i zimowego (22 grudnia).

5  BlackAngel2001  Liczę na naj

6  Jak hades porwał Kore to jej matka płakała (Demeter) bogini urodzaju wtedy nic nie rodziło, było brzydko wtedy bogowie i ludzie się buntowali i Hades oddał Kore na pół roku matce. Wtedy była wiosna -potem lato. Jak hades ja zabierał Korę - była jesień a potem zima


Pobierz ppt "ZZmiana pór roku to dla nas naturalny cykl. Kolejne pory przynoszą zmiany w przyrodzie i ten sam proces powtarza się każdego roku. Zastanówmy się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google