Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wędkarstwo Praca Damian Staszak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wędkarstwo Praca Damian Staszak."— Zapis prezentacji:

1 wędkarstwo Praca Damian Staszak

2 gruntowe Wędkarstwo spławikowo-gruntowe – metoda połowu ryb. Jest to rodzaj hobby i sportu, polegający na połowie ryb z brzegu lub łódki.Wędkarz do połowu ryb używa wędki (wędek).

3 spinningowe Spinning – metoda sportowego połowu ryb na wędkę przy użyciu wędki, kołowrotka i sztucznej przynęty polegająca na naprzemiennym zarzucaniu jej i ściąganiu za pomocą kołowrotka. Wędkarz wykonuje także wabiące ruchy wędziskiem tak, aby ruch przynęty jak najbardziej przypominał ruch chorej, przestraszonej rybki. Metoda spinningowa służy przede wszystkim do połowu ryb drapieżnych (sandaczy, szczupaków, okoni, sumów itd.) Ostatnio jednak niektórzy wędkarze wyspecjalizowali się w łowieniu na spinning ryb, które zazwyczaj odżywiają się pokarmem roślinnym i bezkręgowcami (białorybu) np. wzdręg.

4 Pod lodowe Łowienie ryb spod lodu dozwolone jest od roku 2011 przy użyciu dwóch wędek. Zabrania się stosować martwej i żywej ryby jako przynęty. Łowiąc ryby spod lodu należy wykonywać otwory o średnicy nie większej niż 20 cm. Między otworami należy zachować odległość nie mniejszą niż 1 m. Wędkujący na lodzie powinni zachować pomiędzy sobą odległości co najmniej 10 m. Zabrania się łowienia ryb spod lodu w porze nocnej, tj. od zmierzchu do świtu. Ryby złowione spod lodu, przeznaczone do zabrania, należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu.

5 morskie Wędkarstwo morskie – to rodzaj wędkarstwa, w którym poławia się ryby morskie na wędkę z pokładu łodzi, z brzegu plaży lub z nabrzeża portowego. Zazwyczaj, pod tym pojęciem rozumie się wędkarstwo kutrowe, polegające na łowieniu z pokładu łodzi.

6 zakończenie Dziękuję za obejrzenie


Pobierz ppt "Wędkarstwo Praca Damian Staszak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google