Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Materiały do szkolenia młodzieży PZW

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Materiały do szkolenia młodzieży PZW"— Zapis prezentacji:

1 Materiały do szkolenia młodzieży PZW
POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI Komisja Młodzieżowa przy PZW OKRĘG LUBLIN w Lublinie ul. Nałkowskich 105 Materiały do szkolenia młodzieży PZW Spławiki opracował: Andrzej Skibiński Jarosław Woźniak Marek Harasim

2 SPŁAWIKI Dysk Gutkiewicza
Specjalistyczny spławik na rzekę, którego płaski kształt (dysk) pozwala na mocniejsze przytrzymanie zestawu, a tym samym lepszą prowokację. Używany jest przy łowieniu na długą wędkę ze skróconym zestawem. Ostatnio wprowadzona płaska antena zdecydowanie poprawia widoczność brań.     

3 SPŁAWIKI      Seria KS Spławiki przeznaczone do wyczynowego połowu ryb spokojnego żeru. Zarówno kształt jak i materiały zastosowane do produkcji tego spławika pozwalają na połów ryb w wodach stojących i wolno płynących. Seria KW Są to wysokiej klasy spławiki kanałowe przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalistów. Szklana bardzo dobrze widoczna i czuła antena górna, a także węglowy dolny kil, klasyfikuje tę serię na najwyższej pozycji w kategorii spławików. Spławiki te są skonstruowane tak, ażeby spełniały swoją rolę bardzo dobrze, w kanałach jak również w rzekach o wolnym i średnim uciągu wody. Seria JN Jest to seria wysokiej klasy spławików jeziorowych przeznaczonych dla profesjonalistów. Konstrukcja spławika kwalifikuje go do połowu ryb żerujących przy dnie w stawach i jeziorach o średniej głębokości. Bardzo czuła i widoczna antena zrobiona jest z włókna szklanego, kil zaś wykonany jest z włókna węglowego. Dzięki temu spławik sprawdza się nawet przy bardzo delikatnych braniach.

4 SPŁAWIKI      Seria J Są to spławiki do łowienia w wodach stojących, zestawem skróconym jak również "batem". Seria JF To spławik skonstruowany specjalnie do połowów na wodach stojących przy sporym wietrze. Wklejenie korpusu po środku przy dokładnym wyważeniu, stabilnie utrzymuje go na powierzchni.

5 SPŁAWIKI Seria JFB Spławik do połowu metodą skróconego zestawu w wodzie stojącej i wolno płynącej (jeziora, kanały). Umieszczona na antence kulka powoduje znakomitą sygnalizację brań podnoszonych. Idealny przy delikatnych braniach. Seria JP Seria spławików kanałowych z grubą antenką. Seria ST Spławik bez antenki przystosowany do szybkiego łowienia tzw. batami na krótkich i średnich odległościach (3-5 m). Charakteryzuje się dużą stabilnością i jest bardzo dobrze widoczny na wodzie. Może być stosowany do zestawów z kołowrotkiem.     

6 SPŁAWIKI      JK Spławiki te przeznaczone są przede wszystkim do połowu ryb metodą bolońską. Bardzo dobrze widoczna antena górna, jak również solidny szklany kil pozwalają na dalekie i płynne wyrzuty zestawu. Cała konstrukcja spławika jest idealna jeżeli chodzi o widoczność brań jak również podczas prowadzenia zestawu. Seria JKP Spławiki identyczne jak seria JK. Wzbogacone o możliwość zastosowania wymiennych anten o różnych średnicach. Dzięki tym zmianom anteny spławików są bardzo dobrze widoczne, a jednocześnie super czułe w przypadku brań nawet małych ryb. Seria PR Korpus zrobiony z balsy, antena z sarakandy, kil metalowy. Montowany do zestawu za pomocą dwóch przelotowych oczek. Łowimy nim metodą bolońską, w głębokich rzekach lub kanałach, o wolnym uciągu wody.

7 SPŁAWIKI      PJ Korpus zrobiony z balsy, antena plastikowa fluo. Montowany do zestawu przelotowo przez dwa oczka, co umożliwia swobodne przesuwanie się spławika po żyłce. Konstrukcja jak i kształt spławika kwalifikuje go do połowu ryb spokojnego żeru w stawach i jeziorach. Świetnie spisuje się przy połowie ryb z łodzi. Seria UJ, UR, UB Są to spławiki przeznaczone do łowienia powierzchniowego ryb, przede wszystkim uklei i wzdręgi.

8 SPŁAWIKI      Seria LZ Konstrukcja tego spławika umożliwia jego zamontowanie przelotowo, co ułatwia wędkowanie pod lodem na dużych głębokościach. Seria LP, L1, L2 Spławiki te przeznaczone są przede wszystkim do podlodowego połowu ryb. Zarówno kształt jak i rodzaj materiałów z jakich są wykonane (pozbawione metalowych części) zapobiega obmarzaniu i oblodzeniu w zimowych warunkach.

9 SPŁAWIKI Seria JB Spławiki przeznaczone do połowu ryb w wodach stojących i wolno płynących. Kształt i budowa spławika ułatwia połów nawet przy dużej fali. Dwukolorowa antena górna wykonana z bambusa pozwala bardzo dobrze obserwować zarówno brania podnoszone jak i zatapiane. Seria BL Są to spławiki przeznaczone do połowu ryb metodą bolońską. Kształt i materiał spławika umożliwiają dalekie i płynne wyrzuty. Wmontowane u dołu oczko pozwala łowić przelotowo w głębokościach kanałowych i rzekach. W górnej części została wklejona tulejka plastikowa, która umożliwia wymianę anteny na inny kolor jak również świetlika do nocnych połowów. Wymiana anteny możliwa jest również w serii B i NBL.     

10 SPŁAWIKI      Seria R, RK, RR Spławiki do łowienia w rzece. Ich kulisty kształt pozwala bardzo dobrze prowadzić zestaw w ostrym nurcie, a dolny długi kil utrzymuje ich stabilność. Spławiki mają wklejoną rurkę igielitową w korpus, przez którą przewlekamy żyłkę. Takie rozwiązanie daje nam pewność, że przy mocnym zacięciu i podczas holu ryby żyłka nie przecina spławika.

11 SPŁAWIKI      Seria WL Spławik odległościowy z lotkami z grubą stałą antenką. Seria WLP Spławik odległościowy z lotką i wymienną plastikową antenką. Seria TD Wagler z sarakandy. Antena zrobiona z włókna węglowego, z wymienną plastikową końcówką fluo. Przeznaczony do precyzyjnego i delikatnego łowienia na dalekie dystanse, w stawach i jeziorach. Przy bezwietrznej pogodzie. Bezbłędnie pokazuje nawet najmniejsze brania, zarówno zatapiane jak i podnoszone. Zalecany do połowu leszcza.

12 SPŁAWIKI NOWOŚĆ!      Seria WD Korpus spławika z balsy. Antena zrobiona z sarakandy, przewężona włóknem węglowym o wymiennej, plastykowej końcówce fluo. Duży zakres gramatur i konstrukcja spławika pozwala łowić precyzyjnie i delikatnie nawet na dalekie odległości przy wietrznej pogodzie. Świetnie pokazuje brania podnoszone i zatapiane. Zalecany do połowu leszczy. Seria PWD Spławik do połowu metodą angielską. Korpus zrobiony jest z balsy, antena z pióra pawiego. Produkowany jest w dużej rozpiętości gramatur. Dzięki temu można go zastosować do połowu ryb na dużych odległościach, nawet przy silnym wietrze. Zmianę obciążenia zestawu można regulować ściągając lub dokładając podkładki w zakresie od 1g do 3g. Seria PWN Spławiki takie same jak PWD, lecz bez wstępnego dociążenia. Wędkarz sam decyduje, ile obciążenia zamontować przy spławiku, jak również na żyłce zestawu. Model ten może być zamontowany do zestawu przelotowego. Seria WT Spławik odległościowy z plastikową wymienną antenką z możliwością wstawienia świetlika Ø 3 mm.

13 SPŁAWIKI      Seria TPD Spławiki do połowu metodą angielską. Cały zrobiony z pawiego pióra, bardzo sprężysty i stabilny. Pozwala to na dalekie, precyzyjne wyrzuty. Ściągając lub dokładając podkładki wstępnego dociążenia spławika, możemy w niewielkim zakresie zmienić obciążenie na żyłce zestawu. Seria TPN Spławiki identyczne jak seria TPD, różni się tylko tym, że pióro nie ma wstępnego dociążenia. Pozwala to wędkarzowi indywidualnie dobierać obciążenie zarówno przy spławiku jak i na żyłce zestawu. Ten spławik może być zamontowany przelotowo. Seria WKD Krótki wagler przeznaczony do delikatnego połowu ryb w płytkich wodach. Korpus zrobiony z balsy, antena z sarakandy, przewężona w górnej części. Wstępne dociążenie pozwala w małym zakresie regulować dociążenie na żyłce. Doskonale sprawdza się przy delikatnych braniach. Seria WK Spławiki identyczny jak WKD, tylko bez wmontowanego dociążenia wstępnego. Wędkarz może decydować o wielkości i sposobie dociążenia zestawu. Może być stosowany przelotowo.

14 SPŁAWIKI      Seria WB Są to spławiki opracowane specjalnie do połowu leszczy. Przy niewielkim obciążeniu zamocowanym nad przyponem, który ryba uniesie do góry, spławik sygnalizuje długim wynurzeniem. Seria WO Spławiki przeznaczone do połowu ryb metodą angielską. Szeroki wybór w gramaturze pozwala na zamontowanie spławika przelotowo.

15 SPŁAWIKI      Seria WS Krótki Wagler do połowu ryb na małe dystanse w płytkich wodach. Korpus zrobiony z balsy. Antena dostosowana do dużych, ciężkich przynęt; zrobiona jest z wypornej rurki plastikowej. Seria WR, TR Seria waglerów o bardzo wypornej antenie do łowienia odległościowego przy zastosowaniu bardzo ciężkich przynęt takich jak kukurydza czy rosówki.

16 SPŁAWIKI      Seria WP To spławiki do połowu odległościowego z regulowanym obciążeniem u dołu i wymienną anteną. Zastosowanie przeskocznika w górnej części spławika pozwala na zmianę anteny w zależności od warunków atmosferycznych, zastosowanie anteny z przeciętnej rurki Ø 4,5 mm zdecydowanie poprawia jej widoczność. Seria WG Seria spławików przelotowych specjalnie przygotowana na wody głębokie. Spławik ten świetnie nadaje się do połowu z pomostów i łódek. Seria DS Spławik przeznaczony do połowu ryb drapieżnych. Korpus zrobiony z balsy, antena plastikowa fluo. Produkowany w dużym zakresie gramatur, pozwala na szerokie zastosowanie w zależności od rodzaju łowionego drapieżnika, jak również wielkości stosowanej przynęty. Seria DP Spławik do połowu ryb drapieżnych, montowany przelotowo w zestawie. Idealny do stosowania w wodach głębszych od długości wędziska. Wklejona tulejka plastikowa pozwala na zamontowanie świetlika w miejsce anteny fluo, podczas nocnych połowów drapieżnika.

17 SPŁAWIKI Przykładowe Zestawy
     Przykład zestawu kanałowego Przykład zestawu bolońskiego

18 SPŁAWIKI Przykładowe Zestawy
     Przykład zestawu uklejowego Przykład zestawu rzecznego Przykład zestawu odległościowego


Pobierz ppt "Materiały do szkolenia młodzieży PZW"

Podobne prezentacje


Reklamy Google