Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYRUSZAMY RAZEM W CYFROWY ŚWIAT… BEZPIECZNIE!!! Użytkownik to osoba, która korzysta z usług sieciowych po to, aby zapoznać się z innymi ludźmi lub w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYRUSZAMY RAZEM W CYFROWY ŚWIAT… BEZPIECZNIE!!! Użytkownik to osoba, która korzysta z usług sieciowych po to, aby zapoznać się z innymi ludźmi lub w."— Zapis prezentacji:

1

2 WYRUSZAMY RAZEM W CYFROWY ŚWIAT… BEZPIECZNIE!!!

3 Użytkownik to osoba, która korzysta z usług sieciowych po to, aby zapoznać się z innymi ludźmi lub w celu otrzymania dostępu do treści internetowych. Używa on zbioru usług sieciowych i treści internetowych dostępnych dla użytkowników.

4 Serfowanie po Internecie daje nam wiele korzyści, ale pamiętajcie o swoich prawach. Oto one:

5  Nigdy nie podawaj swoich prawdziwych danych osobowych!  Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje są autentyczne!  Nie nawiązuj bliskich znajomości przez Internet!  Pamiętaj, aby przed wyłączeniem komputera wylogować się!

6 A teraz zapoznaj się z obowiązkami użytkownika Internetu:

7  Korzystaj z konta zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa!  Nie podejmuj się prób złamania hasła innych użytkowników!  Nie działaj na szkodę innych użytkowników!  Dokonuj terminowych opłat za korzystanie z usługi!  Nie zakładaj konta o nazwie nawiązującej do wyrazów powszechnie uznanych za obraźliwe!  Nie rozsyłaj z konta niechcianej przez innych użytkowników Internetu korespondencji, czyli SPAM-u!

8 PAMIĘTAJ, KOMPUTER TO SKARBNICA WIEDZY, ALE MUSISZ Z NIEJ ODPOWIEDNIO KORZYSTAĆ!!!

9 POWODZENIA!

10 Oceń prawdziwość podanych zdań: PYTANIE 1. Użytkownik Internetu bez obaw może podawać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, adres zamieszkania). a)Prawda b) Fałsz

11 Prawidłowa odpowiedź: b

12 PYTANIE 2. Korzystający wymaga znajomości praw i obowiązków Internetu. a) Prawda b) Fałsz

13 Prawidłowa odpowiedź: a

14 PYTANIE 3. SPAM to niechciane wiadomości. a)Prawda b)Fałsz

15 Prawidłowa odpowiedź: a

16 Wykonały uczennice Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie Klaudia Borycka, Katarzyna Kućma DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "WYRUSZAMY RAZEM W CYFROWY ŚWIAT… BEZPIECZNIE!!! Użytkownik to osoba, która korzysta z usług sieciowych po to, aby zapoznać się z innymi ludźmi lub w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google