Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRADYCYJNE ŚWIĘTA… . W naszych rodzinach..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRADYCYJNE ŚWIĘTA… . W naszych rodzinach.."— Zapis prezentacji:

1 TRADYCYJNE ŚWIĘTA… . W naszych rodzinach.

2 1 święto jest już 1 stycznia!!!
Jest to NOWY ROK!!! Świętujemy w tedy razem z rodziną. Dorośli otwierają szampana, a dzieci (najczęściej) piccolo, składając sobie jednocześnie życzenia nowo roczne. Następnie wychodzimy na dwór i odpalamy na co tak długo wszyscy czekali, fajerwerki.

3 Tłusty czwartek. Jedno z ulubionych świąt wielu Polaków :D, ponieważ w ten dzień jemy tyle pączków ILE DAMY RADĘ! Święto to odbywa się dnia 27 stycznia. A wy ile pączków dacie radę zjeść w ciągu jednego dnia? ;)

4 PRIMA APRILIS :3 Święto odbywa się 1 kwietnia i jest „śmiesznym świętem”. W tym dniu wszyscy możemy robić sobie psikusy oraz żarty, mówiąc na końcu psikusa „PRIMA APRILIS”. Te 24 godziny są idealne dla figlarzy oraz osób lubiących pośmiać się z innych.

5 Śmigus dyngus Odbywa się on w poniedziałek wielkanocny. W tym dniu możemy ochlapać wszystkich wodą :D np. podchodzimy do kogoś, podając mu jedną rękę drugą zaś trzymamy za plecami gdy podajemy mu tą pierwszą żeby się z nim przywitać, to nagle z zaskoczenia wyciągamy drugą żeby go oblać wodą :D.

6 3 maja Jest to Święto Konstytucji. Święto Narodowe Trzeciego Maja to polskie święto ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy :D.

7 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości –Polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

8 Mikołajki Mikołajki obchodzi się 6 grudnia. Najpierw dzieci znajdują prezenty pod choinką, następnie rodzice (bądź ktoś starszy wręczają) wręczają im (oraz sobie nawzajem) prezenty ^^.

9 SYLWESTER. Odbywa się on 31 grudnia.
Jest to zakończenie jednego roku i oczekiwanie na nadejście kolejnego. W tym dniu wyznaczamy sobie cele na nowy rok. Tańczymy, śmiejemy się, jemy, wszystko robimy to z najbliższymi .

10 Serdecznie dziękujemy za oglądanie
I życzymy miłego przyjazdu do Polski :D. GRUPA HAPPY GIRLS


Pobierz ppt "TRADYCYJNE ŚWIĘTA… . W naszych rodzinach.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google