Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mądrzejsza droga do perfekcyjnego polerowania Nowy, niezwykle poręczny kształt Niezwykła precyzja polerowania Wygoda użycia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mądrzejsza droga do perfekcyjnego polerowania Nowy, niezwykle poręczny kształt Niezwykła precyzja polerowania Wygoda użycia."— Zapis prezentacji:

1 Mądrzejsza droga do perfekcyjnego polerowania Nowy, niezwykle poręczny kształt Niezwykła precyzja polerowania Wygoda użycia

2 Dlaczego jednorazowe gumki Polishette? Cena wszystkich jednorazowych systemów jest zazwyczaj zbyt wysoka dla większości gabinetów stomatologicznych, które po prostu nie mogą sobie pozwolić na tego typu produkty. Dentyści, którzy zdecydowali się jednak na jednorazowe systemy produktów narzekają na ich ograniczone kształty. Odczuwają brak małych, wygodnych i precyzyjnych gumek, które docierają do każdej przestrzeni. Wszystkie systemy wieloetapowe są uciążliwe w użytkowaniu poprzez wymaganą sekwencję gumek, jaką często ciężko jest zapamiętać. Wszystkie powyższe obserwacje doprowadziły nas do stworzenia systemu, który łączy ze sobą wszystkie korzyści i zalety łatwego polerowania – system Polishette. Ten wysoce efektywny, jednorazowy system dzięki swoim małym i stożkowym kształtom zapewnia precyzyjne i wygodne polerowanie. Gumki Polishette mają jasną i przejrzystą strukturę składającą się z trzech różnych kolorowych nasypów. Każdy z nich zapewnia optymalne rozwiązanie w odniesieniu do zakresu zastosowania: gumki zbierające, wygładzające oraz nadające połysk. Lekarz sam wybiera odpowiednią gumkę do danego rodzaju polerowania. Firma KENDA dostrzegła ogromny potencjał do stworzenia czegoś lepszego, niż zwykłe gumki do polerowania Tak właśnie powstały Polishette. Małe, bardzo wygodne, jednorazowe gumki do polerowania.

3 Zielone do usuwania i konturowania Wyjątkowe działanie ścierne Szybki efekt pracy

4 Czerwone do wszechstronnego wygładzania Wygładzają kompozyty i ceramikę na wysoki połysk Usuwają nadmiary żywic i cementów Usuwają drobne przebarwienia Delikatne dla szkliwa

5 Fioletowe do uzyskania diamentowego połysku By osiągnąć wyjątkowo wysoki połysk w ciągu kilku sekund

6 Mini kształty gumek Polishette są dużo mniejsze, bardziej zwinne i wygodne, niż większość tradycyjnych kształtów gumek. Umożliwiają precyzyjne i dokładne polerowanie. Kształty

7 Zastosowanie Materiał ścierny jest równomiernie osadzony na obydwu kształtach gumek Polishette, dlatego też można je stosować pod każdym kątem nachylenia. Płomyk jest idealny do powierzchni zgryzowej. Gumka wygładzająca w kolorze czerwonym polecana jest do polerowania bruzd. Płomyk może być również stosowany do powierzchni policzkowej. Powyżej, zielona gumka zbierająca używana w celu nadania ostatecznych konturów.

8 Zastosowanie Pomyk do precyzyjnej pracy blisko dziąsła. Na zdjęciu widzimy bardzo wysoki połysk uzyskany za pomocą gumki fioletowej. Polerowanie powierzchni międzyzębowych.

9 Zastosowanie Polerowanie powierzchni podniebiennej. Gumka w kształcie kubka – polerowanie powierzchni aproksymalnych.

10 Zastosowanie Gumka w kształcie kubka – kształtowanie powierzchni okluzyjnej. Gumki w kształcie kubka są bardzo wygodne podczas polerowania większych powierzchni. Polerowanie powierzchni wargowej siekacza.

11 Nowe, niezwykle poręczne kształty. Gumka w kształcie płomyka pozwala na precyzyjny dostęp do przestrzeni międzyzębowych oraz do dokładnego polerowania blisko dziąsła. Jego smukły kształt pozwala na dłuższą pracę, niż gumkami o szerszej strukturze. Kształt MiniCup (mały kubek) zapewnia większą rozpiętość polerowania w porównaniu do większych gumek w kształcie kubka. Ten kształt gumki pozwala na łatwiejsze polerowanie powierzchni guzków i powierzchni aproksymalnych. Konwencjonalne gumki są zazwyczaj znacznie większe, co utrudnia widoczność polerowanej powierzchni. W większych gumkach szybciej ścierają się czubki czy krawędzie co utrudnia później dotarcie i wypolerowanie trudno dostępnych powierzchni.

12 . W systemie Polishette specjalnie zaprojektowany trzonek z plastiku solidny jest trwały i nie zagina się. Zwężany trzonek Zazwyczaj systemy gumek mają prosty trzonek, który ogranicza pole widzenia. Prosty trzonek Plastikowe stożkowe trzonki dla zwiększenia widoczności.

13 Trwały plastikowy trzonek. Trzonek jest niezwykle odporny na zginanie. Jego stożkowy kształt wpływa na zwiększoną widoczność pola polerowania. Systemy z plastiku często wyginają się pod siłą nacisku, jaka jest wskazana podczas polerowania by uzyskać intensywniejszą pracę gumki.

14 System Polishette zapewnia doskonałe rezultaty uzyskania bardzo gładkiej powierzchni o wysokim połysku. Gumki zostały opracowane wg pomiarów profilometrycznych oraz pomiarów połysku. Należy pamiętać, że niewypolerowana powierzchnia odbudowy często jest siedliskiem bakterii wywołujących płytkę nazębną, co zwiększa ryzyko próchnicy i próchnicy wtórnej. Idealnie gładka powierzchnia o wysokim połysku.

15 Wygodny, niedrogi, jednorazowy system do dokładnego polerowania. Mini gumki Polishette są sprzedawane w bardzo przystępnych cenach i nie wymagają kosztownych akcesoriów takich jak np. pasta polerska. Polishette to oszczędność czasu i wysiłku podczas montażu innych systemów, jakie często są sprzedawane w częściach. To także oszczędność pieniędzy i czasu poświęconych na czyszczenie – jest to system jednorazowego zastosowania. Gumki do wielkokrotnego użytku w kształcie kubka wymagają długiego czasu czyszczenia po zabiegu polerowania. Zanieczyszczenia pozostają wewnątrz gumki i są bardzo trudne do usunięcia.

16 Bezpieczeństwo! Gumki jednorazowego użytku eliminują ryzyko zakażenia krzyżowego. Gumki Polishette to produkty jednorazowego użytku, zapobiegające zakażeniom krzyżowym. Stosowanie ich jest bezpieczne i oszczędza czas na czyszczenie i dezynfekcję. Każdy z nas popełnia błędy! Bywają sytuacje niedokładnego oczyszczenia gumki lub jego pominięcia. Dodatkowo, wybór właściwych środków dezynfekujących do silikonu, z jakiego jest wykonana gumka nie jest taki prosty, jak wybór roztworów do czyszczenia np. wierteł wykonanych w pełni z metalu. Silikon jest znacznie bardziej podatny na zniszczenie i przestrzeganie surowych zasad dezynfekcji jest bardzo dużym wyzwaniem podczas intensywnego dnia pracy w gabinecie.

17 Perfekcyjne kształty gumek systemu Polishette sprawiają, że polerowanie jest bardzo łatwe i przyjemne. Standardowe gumki ulegają stopniowemu ścieraniu. Kształt gumki staje się mniej wygodny w docieraniu do trudnych powierzchni, a polerowanie zaczyna stawać się uciążliwe. Ostateczne wypolerowanie za pomocą mniej kształtnych gumek będzie mniej zadawalające, niż polerowanie systemem jednorazowym. Zawsze idealny kształt gumki.

18 Jednorazowe gumki Polishette to oszczędność czasu pracy asysty na czyszczenie instrumentów po zabiegu polerowania. Gumki uniwersalnych systemów w kształcie kubka wymagają długiego czyszczenia, dlatego że podczas polerowania zanieczyszczenia pozostają wewnątrz i jest je ciężko oczyścić. Asysta musi poświęcić mnóstwo czasu na oczyszczanie instrumentów po zabiegu, co jest w pewnym stopniu nieopłacalne. Brak czasochłonnego czyszczenie gumek w kształcie kubka.

19 Zawsze idealny kształt. Wysokiej jakości silikon z jakiego są wykonane gumki Polishette został zoptymalizowany w taki sposób, aby wytrzymać więcej tarcia niż tradycyjne gumki do polerowania. Nadmierne ścieranie standardowych gumek silikonowych jest uciążliwe i szybko doprowadza do utraty kształtu gumki. To znacznie obniża jej przydatność dokładnego polerowania.

20 Bez montażu, bez śrubek, bez mandrelek! Gumki Polishette są złożone. Silne połączenie części pracującej z trzonkiem. Gumki, które wymagają dodatkowego montażu pochłaniają dodatkowy czas pracy. Trzeba zawsze przestrzegać zasad prawidłowego ich połączenia oraz mieć miejsce na przechowywanie małych części systemów, które łatwo zagubić.

21 Polishette nie wymagają stosowania pasty polerskiej – materiał ścierny jest impregnowany na całej powierzchni gumki. Dodatkowo gumki fioletowe nadające ostateczny, wysoki połysk, także nie wymagają stosowania dodatkowej pasty polerskiej. Polerowanie bez pasty. Polerowanie z użyciem pasty polerskiej jest często brudzące. Dodatkowe zastosowanie pasty to również dodatkowy koszt jaki trzeba wziąć pod uwagę wyliczając cenę gumki.

22 Gumki Polishette mają plastikowe trzonki, które podczas kontaktu z zębem nie pozostawiają śladów oraz nie niszczą powierzchni szkliwa lub odbudowy. Metalowe trzonki gumek standardowych w momencie kontaktu z zębem mogą pozostawić ciemne ślady, które trzeba potem również wypolerować. Polerowanie bez uszkodzenia powierzchni i bez przebarwień.

23 Małe, poręczne, plastikowe pudełeczko zawiera 30 gumek. Pudełeczko jest zaprojektowane tak, by zmieścić się w większości szuflad asystorów. Po zużyciu gumek, pudełko zawsze można uzupełnić nową ilością gumek. Często duże, nieporęczne opakowania zajmują dużo miejsca w gabinecie. Nie ma potrzeby zabierania cennego miejsca poprzez zbędne, niewygodne pudełka. Poręczne opakowanie.

24 Zestawy Każdy zestaw jest dobrze dostosowany do różnych potrzeb. Pakiet Super Mix to idealny zestaw wprowadzający. Inne zestawy są idealne jako uzupełnienia. System jednorazowego użytku, pozwala łatwo oszacować zużycie gumek Polishette. Jedna gumka na jednego pacjenta można łatwo oszacować ilość zapotrzebowania na podstawie ilości umówionych pacjentów. 24 gumki 10 zielonych gumek zbierających, do konturowania, 10 czerwonych gumek do wygładzania i nadawania połysku, 4 gumki fioletowe do nadawania wysokiego połysku

25 Zestawy Zestaw Point Mix 24 gumki 10 zielonych gumek zbierających, do konturowania, 10 czerwonych gumek do wygładzania i nadawania połysku, 4 gumki fioletowe do nadawania wysokiego połysku Zestaw Cup Mix 24 gumki 10 zielonych gumek zbierających, do konturowania, 10 czerwonych gumek do wygładzania i nadawania połysku, 4 gumki fioletowe do nadawania wysokiego połysku

26 Uzupełnienia Płomyki zielone, gumki zbierające Kubki zielone, gumki zbierające

27 Uzupełnienia Płomyki czerwone, gumki wygładzające Gumki w kształcie kubka czerwone, gumki wygładzające

28 Uzupełnienia Płomyki fioletowe, nadające połysk Gumki fioletowe, kubek – nadające połysk

29 Jak stosować gumki Polishette? # Krok 1 Zastosuj technikę wypełnienia, zachowaj anatomię zęba za pomocą wiertła. # Krok 2 Polerowanie należy rozpocząć od zielonej gumki zbierającej w celu szybkiego zebrania materiału lub jego finalnego konturowania. Ta gumka pozwoli wyeliminować ostre przejścia w szkliwo i pozwoli na bardzo szybkie wygładzenie nierówności. Tą gumką można usunąć więcej materiału poprzez dociśnięcie gumki do wypełnienia. Wskazówka: Kiedy nie ma potrzeby zbierania nadmiarów z powierzchni, można rozpocząć procedurę polerowania z pomocą czerwonych gumek. # Krok 3 Jeśli zdecydowaliśmy się użyć zielonej gumki zbierającej: Należy zastosować czerwoną gumkę w celu uzyskania idealnie, gładkiej powierzchni. Nacisk gumki czerwonej pozwala na wolniejszą pracę z powierzchnią, niż podczas używania gumek zielonych. W ten sposób można dokonywać drobnych poprawek. Jeśli procedura polerowania została rozpoczęta za pomocą gumek czerwonych: Należy użyć więcej siły w celu wygładzenia powierzchni po konturowaniu jej wiertłami. # Krok 4 Wszystkie wypełnienia kompozytowe i hybrydowe ceramiczne jakie wymagają estetycznego wykończenia muszą być finalnie wypolerowane za pomocą gumek fioletowych. Wystarczy tylko delikatne muśnięcie by uzyskać spektakularne nabłyszczenie. Przed zastosowaniem gumek fioletowych należy zawsze upewnić się czy powierzchnia odbudowy została dokładnie przygotowana gumkami zielonymi i czerwonymi. # Krok 5 Należy zutylizować użyte gumki. System jest jednorazowy – dla każdego pacjenta nowa gumka.

30 Jak stosować gumki Polishette? Usuwanie plam, przebarwień i polerowanie szkliwa. Należy zastosować czerwone gumki wygłądzające. Poprzez delikatny nacisk można wypolerować wybrane powierzchnie. Usuwanie pozostałości po zamkach ortodontycznych. Należy zastosować czerwone gumki wygłądzające. Poprzez delikatny nacisk można wypolerować wybrane powierzchnie. Siła nacisku i prędkość. Gumki Polishette są kompatybilne z kątnicami o maksymalnej prędkości 5000 obrotów na minutę. By uniknąć przegrzania i uszkodzenia zębów, należy kontrolować nacisk i stosować chłodzenie wodą podczas procesu polerowania. Maksymalny nacisk:nie powinien przekraczać 1N. Minimalny nacisk:0,3N. Wskazówka:Można sprawdzić siłę nacisku na wadze: 1N wynosi około 3,5 uncji lub 100 g.

31 Informacje dla zamawiających KEPS710 Gumki jednorazowe POLISHETTE, asortyment 24szt. mini kubeczki (5 x zielone, 5 x czerwone, 2 x filetowe), mini płomyki (5 x zielone, 5 x czerwone, 2 x filetowe) 115,00 KEPS715X Gumki jednorazowe POLISHETTE, asortyment 24szt. mini kubeczki (10 x zielone, 10 x czerwone, 4 x filetowe) 115,00 KEPS716X Gumki jednorazowe POLISHETTE, asortyment 24szt. mini płomyki (10 x zielone, 10 x czerwone, 4 x filetowe) 115,00 KEPS715CGumki jednorazowe POLISHETTE, mini kubeczki zielone, zgrubne, 30szt.115,00 KEPS716CGumki jednorazowe POLISHETTE, mini płomyki zielone, zgrubne, 30szt.115,00 KEPS715M Gumki jednorazowe POLISHETTE, mini kubeczki czerwone, wygładzające, 30szt. 115,00 KEPS716M Gumki jednorazowe POLISHETTE, mini płomyki czerwone, wygładzające, 30szt. 115,00 KEPS715F Gumki jednorazowe POLISHETTE, mini kubeczki fioletowe, do nabłyszczania, 10szt. 75,00 KEPS716F Gumki jednorazowe POLISHETTE, mini płomyki fioletowe, do nabłyszczania, 10szt. 75,00 Zamów: POLDENT sp. z o.o. Al. Jana Pawła II 80 lok. VI 00-175 Warszawa Tel: (022)351-76-50 do 54 Fax: (022)351-76-79 www.poldent.pl poldent@poldent.pl


Pobierz ppt "Mądrzejsza droga do perfekcyjnego polerowania Nowy, niezwykle poręczny kształt Niezwykła precyzja polerowania Wygoda użycia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google