Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Photo report – szlifowanie powierzchni

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Photo report – szlifowanie powierzchni"— Zapis prezentacji:

1 Photo report – szlifowanie powierzchni
AMARGICE® PANELE LODOWISKOWE Krótki opis: Dla jednego z naszych Klientów w imię dobra współpracy - po kilkuletnim użytkowaniu i zniszczeniu powierzchni poprzez stosowanie nieodpowiedniego środka poślizgowego - odnowiliśmy panele. Wykonaliśmy szlifowanie – heblowanie / planowanie obu stron paneli, jednej na głębokość 0,4 mm, drugiej na 0,5 mm, aby otrzymać optymalne efekty i dalsze wieloletnie wykorzystywanie przy najwyższym możliwym stopniu poślizgu. Załączone zdjęcia pokazują stan poprzedni i obecny, a jednocześnie wykonaną pracę. Zauważyliśmy jednocześnie powstałe uszkodzenia w otworach na kołki łączące. Mamy nadzieję, że podczas następnego montażu przy fachowym wsparciu uda się poprawić podłoże – podest, wywiercić dodatkowe otwory i zamocować panele tak aby uniknąć uszkodzenia i łamania paneli.

2 Powierzchnię zniszczoną bardzo głęboko - łyżwami figurowymi (odpryski itp) pozostawiliśmy bez naprawy na całej głębokości uszkodzeń, gdyż wymagałoby to zbyt dużego szlifowania.

3 Efekt szlifowania syntetycznych paneli lodowiskowych PE 500 będzie już za moment bardzo dobrze widoczny – na kolejnych slajdach...

4 Po zeszlifowaniu o 0,4mm na niektórych panelach nadal widać zarysowania, ale nie mają one wpływu na komfort użytkowników - jest to tylko znikomy prawie niezauważalny efekt wizualny...

5 Gdyż nieszlifowany panel z głębokimi rysami po łyżwach figurowych po dokładnym oczyszczeniu i wymyciu - w powiększeniu wyglądał właśnie tak...

6 Tak głębokie zarysowania (nawet aż do UWAGA
Tak głębokie zarysowania (nawet aż do UWAGA! 3mm) nie są możliwe do usunięcia w całości (powstałe na skutek jazdy łyżwami figurowymi) przy racjonalnym podejściu i zamiarze wieloletniego wykorzystywania paneli do całorocznej jazdy na łyżwach.

7 Aby zabezpieczyć frez w trakcie szlifowania, zastosowano przekładki ochronne. Tego typu przekładki należy również stosować przy transporcie (zwłaszcza na wierzchnim panelu).

8 Kierunek ruchu paneli na maszynie
Paski uniemożliwiające wyginanie się paneli na maszynie Polietylenowe syntetyczne panele lodowiska PE 500 AMARGiCE® na maszynie do szlifowania / heblowania / planowania / wygładzania / polerowania powierzchni.

9 Aby uniknąć miejscowych uszkodzeń jak te widoczne na slajdzie - panele powinny być swobodnie ułożone tzn. mieć przestrzeń do wydłużania/skracania się przy zmianach temperatury otoczenia, a podest pod lodowisko powinien mieć wymaganą nośność i sztywność.

10 Sugerujemy, aby naprawić panele poprzez wywiercenie nowych otworów w piórach – 2 wzdłuż krótkiego i 4 wzdłuż długiego boku panela i użycie nowych kołków. Otwory muszą być wykonane podczas montażu przez wykwalifikowanych pracowników. WAŻNE: środek otworu musi być dokładnie 12 mm od brzegu panela.


Pobierz ppt "Photo report – szlifowanie powierzchni"

Podobne prezentacje


Reklamy Google