Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Edytory tekstowe stron WWW

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Edytory tekstowe stron WWW"— Zapis prezentacji:

1 Edytory tekstowe stron WWW
Damian Urbańczyk Tworzenie stron WWW Edytory tekstowe stron WWW

2 Edytor stron WWW Edytor stron WWW to – w wielkim skrócie – program, który pozwala na pracę nad stroną internetową. Zgodnie z powyższym, edytorem może być również zwykły edytor tekstu (np. Notatnik). Oczywiście! Notatnik również jest edytorem, dzięki któremu można tworzyć strony WWW. Każda strona składa się z różnych znaków, a każdy z nich dostępny jest z poziomu edytora tekstu Ale, mówiąc – edytor stron WWW – mamy na myśli program, który został stworzony z myślą o twórcach stron i ma im jak najlepiej służyć, oferując dodatkowe funkcje.

3 Jakie funkcje? Edytor stron może oferować różne funkcje, np.:
wbudowane kreatory (tabel, formularzy), kolorowanie składni (języka HTML i innych), klient FTP, pozwalający edytować dokumenty HTML, znajdujące się na serwerze internetowym, kreator map odsyłaczy, pozwalający na szybkie stworzenie linków (URL), korzystając z obrazka, rozbudowana pomoc lub kurs (poradnik) HTML, podpowiedzi (np. atrybuty do znaczników).

4 Gdzie znaleźć edytor? Do niedawna nie było żadnego dobrego i bezpłatnego polskiego edytora stron WWW. Teraz jest ich wiele, a każdy kolejny, który powstaje, jest lepszy i oferuje więcej funkcji, niż poprzedni. Dobre, sprawdzone i bezpłatne edytory stron WWW można pobrać ze strony Po wejściu na stronę, wybieramy z górnego menu opcję „Programy” i szukamy kategorii „Internet i Komunikacja” oraz podkategorii „Tworzenie stron internetowych”.

5 Jaki program wybrać? W ramach serwisu prezentowane są zarówno płatne, jak i bezpłatne programy. W większości są to jednak dobre programy . Niestety, wybór programu, który będzie spełniał oczekiwania użytkownika nie jest prosty, gdyż należy program pobrać, zainstalować, popracować trochę i dopiero potem można ocenić…

6 Edytor tekstowy? Praktycznie nie istnieją już edytory stron WWW tylko i wyłącznie tekstowe, w których twórca strony wpisuje wszystko samodzielnie. Niektóre edytory oferują więcej funkcji (więcej automatyzacji) inne mniej, ale wszystkie coś oferują. Dobrym edytorem, który nie zawiera ogromnej ilości funkcji, a jednocześnie jest bardzo przyjazny twórcom stron internetowych jest EditPlus. Niestety, program ten ma dwie – ale za to bardzo poważne – wady: nie jest bezpłatny (rejestracja kosztuje około 30$), nie ma polskiej wersji językowej. Program (również wersję trial) można pobrać ze strony

7 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Edytory tekstowe stron WWW"

Podobne prezentacje


Reklamy Google