Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co możemy robić razem? PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co możemy robić razem? PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”"— Zapis prezentacji:

1 Co możemy robić razem? PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”

2 Antarktyda Antarktyda jest to kontynent znajdujący się na południowej półkuli Ziemi, w tak zwanej strefie podbiegunowej. Większa część kontynentu pokryta jest polarną czapą lodową. Na tych terenach nie zamieszkują ludzie, można jedynie spotkać naukowców ze stacji badawczych. Antarktyda leży w strefie klimatu bardzo zimnego i wietrznego, przez co jest tam bardzo mało roślin. Średnia temperatura wynosi ok. -50* C. Najcieplejszy miesiąc to styczeń, kiedy temperatura wynosi ok. -30 stopni, a najzimniej jest w sierpniu -70*C. Rośliny występują gdzieniegdzie na małych odcinkach lądu wolnego od pokrywy lodowej. Zwierzęta zamieszkujące te tereny to między innymi pingwiny, foki, słonie morskie.

3 Pingwiny żyją na……………………………………. Są ptakami, ale nie umieją……………………………
1. Na podstawie tekstu i zdobytych wcześniej informacji uzupełnij zdania. Przepisz je do zeszytu. Pingwiny żyją na……………………………………. Są ptakami, ale nie umieją…………………………… Na lądzie poruszają się na dwóch……….. w pozycji pionowej, w wodzie …………… i nurkują. Podczas zimy odbywają dalekie……………., ale zawsze powracają do swoich gniazd.

4 2. Uporządkuj podane zdania zgodnie z kolejnością wydarzeń.
Ucieczka pingwinów Budowa zagrody dla pingwinów. Odkrycie rzez naukowców sposobu ucieczki pingwinów. Oznakowanie pingwinów. Nazwanie pingwina, który nie uciekł Elegancikiem. Zbadanie drogi podróży pingwinów.

5 3. Na podstawie lektury uzupełnij podstawowe informacje
Tytuł:…………………………………………… Autor:…………………………………………. Miejsce akcji:………………………………. Bohater główny:…………………………….. Reszta bohaterów……………………….. Dotyczy przedmiotu: edukacja wczesnoszkolna Typ szkoły/etap edukacyjny: szkoła podstawowa/edukacja wczesnoszkolna Opracowany przez: Izabela Trąbińska Prawa autorskie: Miasto Interaktywne Sp. z o.o.


Pobierz ppt "Co możemy robić razem? PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO „Mali konstruktorzy i poligloci”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google