Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sławni malarze.. Jan Matejko. Jan Alojzy Matejko ( ur. 24 czerwca 1838 r. W Krakowie ) – malarz polski, twórca obrazów historycznych i batalistycznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sławni malarze.. Jan Matejko. Jan Alojzy Matejko ( ur. 24 czerwca 1838 r. W Krakowie ) – malarz polski, twórca obrazów historycznych i batalistycznych."— Zapis prezentacji:

1 Sławni malarze.

2 Jan Matejko. Jan Alojzy Matejko ( ur. 24 czerwca 1838 r. W Krakowie ) – malarz polski, twórca obrazów historycznych i batalistycznych. Jego uczniem był m.in. Stanisław Wyspiański. Jego prace to ( m.in. ) Hołd pruski. Stańczyk. Kazanie Skargi. Rejtan – upadek Polski. Jan Alojzy Matejko ( ur. 24 czerwca 1838 r. W Krakowie ) – malarz polski, twórca obrazów historycznych i batalistycznych. Jego uczniem był m.in. Stanisław Wyspiański. Jego prace to ( m.in. ) Hołd pruski. Stańczyk. Kazanie Skargi. Rejtan – upadek Polski.

3 Juliusz Kossak. Ur. Się 29 października 1824 r. Należał do jednych z najwybitniejszych polskich malarzy. Zajmował się tematyką historyczną. Oprócz malarstwa zajmował się także rysunkiem i ilustracjami. Ur. Się 29 października 1824 r. Należał do jednych z najwybitniejszych polskich malarzy. Zajmował się tematyką historyczną. Oprócz malarstwa zajmował się także rysunkiem i ilustracjami.

4 Artur Grottger. Ur. Się 11 listopada 1837 r. Jego ojciec walczył w Powstaniu Listopadowym. To właśnie dzięki niemu w sercu młodego Artura zagościła miłość do Polski i pierwsze patriotyczne uczucia. Ur. Się 11 listopada 1837 r. Jego ojciec walczył w Powstaniu Listopadowym. To właśnie dzięki niemu w sercu młodego Artura zagościła miłość do Polski i pierwsze patriotyczne uczucia.

5 Edward Hopper. Jest jednym z przedstawicieli realizmu w malarstwie. Jego rodzina pochodziła z Holandii. Jest jednym z przedstawicieli realizmu w malarstwie. Jego rodzina pochodziła z Holandii.

6 Michał Anioł. Ur. Się w 1475 r. Wychowywał się we Florencji, mieście malarzy, rzeźbiarzy i architektów. Miał więc doskonałe warunki do rozwijania swoich umiejętności. Ur. Się w 1475 r. Wychowywał się we Florencji, mieście malarzy, rzeźbiarzy i architektów. Miał więc doskonałe warunki do rozwijania swoich umiejętności.

7 Bibliografia. Wikipedia. Wikipedia. http://www.magazynsztuki.pl/category/ma larze/ http://www.magazynsztuki.pl/category/ma larze/


Pobierz ppt "Sławni malarze.. Jan Matejko. Jan Alojzy Matejko ( ur. 24 czerwca 1838 r. W Krakowie ) – malarz polski, twórca obrazów historycznych i batalistycznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google