Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU COMBO AQUA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU COMBO AQUA"— Zapis prezentacji:

1 INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU COMBO AQUA

2 1. PODSTAWOWE INFORMACJE
1. PODSTAWOWE INFORMACJE. System Combo Aqua jest to system służący do awaryjnego magazynowania, transportowania i dostarczania czystej wody pitnej na obszary jej pozbawione w wyniku sytuacji kryzysowej. System składa się z kontenera składanego o pojemności 1 m3 oraz wkładu workowego o objetości 1000l zaopatrzonego w 2 zawory. Zawór dolny wpinany jest do otworu dolnego kontenera i służy do opróżniania skrzyniopalety. Zawór górny służy do napełniania worka. Po dostarczeniu wody w miejsce docelowe do zaworu dolnego wpinany jest system kraników służących do opróżniania kontenera. Aby ułatwić dostęp do kraników kontener Combo Aqua powinien być postawiony na 2 paletach drewnianych lub na innej stabilnej powierzchni (przyczepa samochodu, podstawa, itp.). Każdy element systemu jest łatwy w użytkowaniu i obsłudze. Gwarantuje wszelkie normy bezpieczeństwa oraz wysokie higieniczne normy do kontaktu z żywnością. Wszystkie komponenty systemu spełniają normy i deklarację zgodności do kontaktu z żywnością. Przed rozpoczęciem użytkowania systemu dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi. W przypadku zgubienia lub zniszczenia elementu systemu powinien być on wymieniony na identyczny. Tylko kompletne i opisane elementy gwarantują prawidłowe funkcjonowanie całego systemu.

3 2. Elementy Systemu Combo Aqua.

4 Cd.

5 3. Schemat rozłożenia kontenera Combo.
Złożone kontenery Combo Zdejmij pokrywę z kontenera. Podnieś ścianki boczne. Mocnym ruchem zatrzaśnij je. Odchyl drzwiczki dostępowa na „zewnątrz”. Ostrożnie na dnie kontenera połóż worek. Wepnij zawór dolny worka w otwór znajdujący się na dnie kontenera. Uważaj, by kawałek folii nie zatrzasnął się. Odkręć zawór górny worka i przyciągnij go ku górze, by dostało się powietrze. Po bokach worka znajdują się 4 „przylepce”, które naklej na bokach kontenera. W zawór górny wkręć adaptor 2” camlock x 2” BSP (SCA ) Podłącz wąż z końcówką camlock 2” (SCA – 02 – 02). Wkręć łącznik 2” camlock do hydrantu i podłącz 2 końcówkę węża camlock 2”. Odkręć ostrożnie hydrant. Napełnij kontener wodą do poziomu kilku cm poniżej górnej krawędzi. Gdyby było dużo powietrza odepnij na chwilę camlock i wypuść je Nałóż pokrywę górną i umieść rączki pokrywy w pozycji „closed” W celu zabezpieczenia pokrywy górnej i zaworu dolnego możesz założyć plomby SCA – 04 – 01 i SCA 04 – 02. Uwaga !!! Schemat składania kontenera jest identyczny jak rozkładania. Aby nie doszło do pomylenia kolejności składania ścianek każda ścianka jest ponumerowana od 1 do 4. Po złożeniu kontenera i nałożeniu pokrywy nie ma możliwości zablokowania zawiasów (rączek). Jest to celowe rozwiązanie konstrukcyjne uniemożliwiające wygięcie, złamanie zawiasów przy obciążeniu zesztaplowanymi kontenerami.

6 4. Schemat opróżniania kontenera.
Po przetransportowaniu kontenera w miejsce docelowe umieść go na 2 paletach przemysłowych, podstawie kontenera (SCA – 01 – 03) lub bezpośrednio na samochodzie. Kontener musi być umiejscowiony w sposób solidny i trwały. Zerwij plombę zabezpieczającą (SCA – 04 – 02), wyjmij ją z otworu zaworu dolnego kontenera. Odkręć nakrętkę zabezpieczającą zawór dolny worka. Wkręć adaptor Camlock 2” (SCA – 02 – 03) do zaworu dolnego worka. Do wkręconego adaptora Camlock 2” (SCA – 02 – 03) wepnij zestaw kraników (SCA – 03 – 01 lub SCA – 03 – 02). Upewnij się, że wszystkie elementy systemu są dobrze do siebie dopasowane i zmontowane w sposób zgodny z instrukcją. Upewnij się, że zawory kraników (SCA – 03 – 01 lub SCA – 03 – 02) są zamknięte. Przekręć powoli zawór motylkowy worka (SCA – 01 – 02). Kontener jest gotowy do wykorzystania. Przekręć powoli zawory kraników.

7 5. Schemat zakładania i zrywania plomb zaworu górnego i dolnego.
Zawór górny: Zawór dolny:

8 6. Dokładny opis elementów systemu Combo Aqua. 6. 1
6. Dokładny opis elementów systemu Combo Aqua Kontener Combo 285 DD/BD Numer : SCA – 01 – 01 Opis: Kontener Combo 285 Materiał: Polipropylen Objętość: 1000 L Wymiary: 1145 x 1145 x 1132 mm Waga: 88,5 kg Kolor: jasno szary Combo Aqua 285 jest składanym kontenerem wielokrotnego użytku służącym do magazynowania, transportowania i dostarczania czystej wody pitnej. Cechy i zalety kontenera: Higieniczność (kontener nie koroduje). Gładka powierzchnia ułatwia mycie. Bezpieczeństwo (podwójne, masywne ścianki idealnie chronią zawartość). Prosty w obsłudze (przygotowanie, napełnianie i opróżnianie). Znaczna oszczędność miejsca w transporcie i magazynowaniu. Drzwiczki dostępowe umieszczone w ściance umożliwiają: Łatwe i proste zamontowanie worka. Usunięcie zanieczyszczeń z dna kontenera.

9 6.2. Worek Combo Aqua 6.3. 2” Camlock—2” BSP M
Numer : SCA – 01 – 02 Opis: Worek Materiał: Polietylen (VLDPE) Objętość: 1060 L Wymiary: 1200 x 1200 x 1000 mm Waga: około 2,5 kg Kolor: przeźroczysty Zawór górny: 2” BSP M Zawór dolny: DN 50 Wszystkie materiały użyte do produkcji worka Combo Aqua są zgodne i spełniają dyrektywy EC 90/128/EEC & S13145 do kontaktu z żywnością. Worek składa się z dwóch warstw o grubości 1000 mikronów. Warstwy folii są zgrzane w ten sposób, by worek miał kształt sześcianu. 6.3. 2” Camlock—2” BSP M Numer : SCA – 02 – 01 Opis: 2” Camlock x 2” BSP M Materiał: Polipropylen Informacje: służy do połączenia zaworu górnego z wężem.

10 6.4. Wąż 5 m 6.5. Łącznik 2” Camlock – DN 50 6.6. Kranik typ 1
Numer : SCA – 02 – 02 Opis: Wąż 5 m Materiał: PCV, stalowe wzmocnienie wewnątrz Kolor: przeźroczysty Informacje: odporny na promienie UV 6.5. Łącznik 2” Camlock – DN 50 Numer : SCA – 02 – 03 Opis: łącznik 2” Camlock – DN 50 Materiał: Polipropylen Kolor: czarny Informacje: łącznik służy do łączenia zaworu dolnego worka (SCA – 01 – 02) z kranikami (typ 1 lub typ 2) 6.6. Kranik typ 1 Numer : SCA – Opis: Kranik 1 otwór wylotowy Materiał: Polipropylen Kolor: czarny, rączka niebieska Informacje: służy do opróżnienia kontenera Combo 285.

11 6.7. Kranik typ 2 6.8. Pojemnik Integra Numer : SCA – 03 - 02
Opis: Kranik 3 otwory wylotowe Materiał: Polipropylen Kolor: czarny, rączka niebieska Informacje: służy do opróżnienia kontenera Combo 285. 6.8. Pojemnik Integra Numer : SCA – Opis: Pojemnik Integra Materiał: Polipropylen Kolor: niebieski Objętość: 60 L Wymiary: 600x400x300 Informacje: służy do magazynowania worków, złączek, adaptorów, przejściówek.

12 Ważne informacje: Do prawidłowego funkcjonowania systemu konieczne jest wykorzystanie tylko i wyłącznie asortymentu i materiałów zawartych w niniejszej instrukcji. Wykorzystanie innego sprzętu może spowodować nieprawidłowe funcjonowanie systemu oraz jego trwałe uszkodzenie. Po wykorzystaniu systemu upewnij się czy komplet zawiera wszystkie niezbędne elementy, czy nie zostały uszkodzone lub nie zginęły. Zapobiegnie to problemom przy kolejnym wykorzystaniu systemu. W razie stwierdzenia uszkodzenia lub zgubienia elementu/ów spisz na kartce brakujące elementy i symbole. Po wykorzystaniu systemu wyczyść dokładnie każdy element. Pamiętaj !!! Zwróć kontener i elementy systemu w takim samym stanie w jakim go otrzymałeś przed wkorzystaniem !!! W razie dodatkowych informacji lub pytań prosimy o kontakt: SCHOELLER ARCA SYSTEMS Sp. z o.o. ul. Elektrownia 16 Bytom Tel Mobile Fax


Pobierz ppt "INSTRUKCJA OBSŁUGI SYSTEMU COMBO AQUA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google