Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Śniadanie Daje Moc” uczniom klasy I w Szkole Podstawowej w Dąbrówce w roku szkolnym 2013/2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Śniadanie Daje Moc” uczniom klasy I w Szkole Podstawowej w Dąbrówce w roku szkolnym 2013/2014."— Zapis prezentacji:

1 „Śniadanie Daje Moc” uczniom klasy I w Szkole Podstawowej w Dąbrówce w roku szkolnym 2013/2014

2 8 listopada 2013 17 uczniów klasy I wzięło udział we wspólnym śniadaniu w dniu 2013r. 11 dzieci sześcioletnich 5 dzieci siedmioletnich 1 dziecko 8 letnie

3 8 listopada 2013 Klasa I liczy 8 dziewczynek i 9 chłopców.

4 8 listopada 2013

5 Wspólne posiłki nie są rzadkością Uczniowie klasy pierwszej są wdrażani do wspólnych posiłków z okazji tzw. Świąt Klasy. Świetną okazją jest Dzień Chłopca i Dzień Kobiet wpisane w kalendarz imprez klasowych.

6

7 Owoce i warzywa w szkole Podczas realizowanego programu „Owoce i warzywa w szkole” dzieci kilka razy w tygodniu zjadają wspólnie otrzymane owoce (jabłko, gruszkę, sok owocowy) i warzywa (marchewkę, rzodkiewkę, paprykę).

8

9 Śniadanie daje moc Udział uczniów klasy I w tej ogólnopolskiej akcji propagującej zdrowy styl życia uzasadniony jest faktem, że małym dzieciom należy stworzyć warunki do zjedzenia śniadania. Szczególnie jest to uzasadnione w szkole, w której nie ma stołówki, a przerwa i korytarz szkolny nie jest najlepszym miejscem do jedzenia. Dlatego też moi uczniowie w miarę możliwości często mają możliwość zjedzenia śniadania przyniesionego z domu w klasie lub owoców i warzyw otrzymanych w szkole. W ciągu roku szkolnego zostaną zrealizowane okazjonalne pogadanki dla uczniów i rodziców o roli śniadania w odżywianiu dziecka.

10 Dziękuję za uwagę Wychowawca klasy I w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Joanna Duszak


Pobierz ppt "„Śniadanie Daje Moc” uczniom klasy I w Szkole Podstawowej w Dąbrówce w roku szkolnym 2013/2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google