... zwyczaje wielkanocne.... Wielkanoc Wielkanoc (Pascha, Niedziela Wielkanocna) - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie.

Opublikował , Został zmieniony 5 lat temu

  • Wyświetlenia

Prezentacja na temat: "... zwyczaje wielkanocne.... Wielkanoc Wielkanoc (Pascha, Niedziela Wielkanocna) - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie." — Zapis prezentacji:

Pobierz "... zwyczaje wielkanocne.... Wielkanoc Wielkanoc (Pascha, Niedziela Wielkanocna) - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie."
Podobne prezentacje
WIELKANOC – TRADYCJE I ZWYCZAJE Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Wielkanoc jest świętem ruchomym. Może wypadać pomiędzy. WIELKANOC – TRADYCJE I ZWYCZAJE Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Wielkanoc jest świętem ruchomym. Może wypadać pomiędzy.
TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄTWIELKANOCNYCH ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI Przed Wielkanocą robimy wielkie świąteczne porządki nie tylko po to, by mieszkanie lśniło. TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄTWIELKANOCNYCH ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI Przed Wielkanocą robimy wielkie świąteczne porządki nie tylko po to, by mieszkanie lśniło.
WIELKANOC. PALMA WIELKANOCNA jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. W tym dniu obchodzimy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W Polsce ta. WIELKANOC. PALMA WIELKANOCNA jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. W tym dniu obchodzimy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W Polsce ta.
Najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa.
Jest to święto w kościołach chrześcijańskich upamiętniające ostatnie dni Jezusa Chrystusa. Jest to również okres przygotowań do obchodów Święta Zmartwychwstania, Jest to święto w kościołach chrześcijańskich upamiętniające ostatnie dni Jezusa Chrystusa. Jest to również okres przygotowań do obchodów Święta Zmartwychwstania,
Kiedy milkły kościelne dzwony, rozlegał się dźwięk Kołatek. Obyczaj ten był okazja do urządzania psot. Młodzież biegała po mieście z grzechotkami, hałasując. Kiedy milkły kościelne dzwony, rozlegał się dźwięk Kołatek. Obyczaj ten był okazja do urządzania psot. Młodzież biegała po mieście z grzechotkami, hałasując.
POLSKIE ZWYCZAJE WIELKANOCNE. TROCHĘ HISTORII… Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Są to święta upamiętniające śmierć. POLSKIE ZWYCZAJE WIELKANOCNE. TROCHĘ HISTORII… Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Są to święta upamiętniające śmierć.
CZAS WIELKANOCNY Opracowała: Julia Kołodziejczyk kl. VI b CZAS WIELKANOCNY B. Ogrodowska,,Polskie obrzędy i zwyczaje Warszawa 2006. Opracowała: Julia Kołodziejczyk. CZAS WIELKANOCNY Opracowała: Julia Kołodziejczyk kl. VI b CZAS WIELKANOCNY B. Ogrodowska,,Polskie obrzędy i zwyczaje Warszawa 2006. Opracowała: Julia Kołodziejczyk.
Wielkanoc. Głos Żółkiewki - Wielkanocne obyczaje Palemki na szczęście Wielki tydzień zaczyna się Niedzielą Palmową. Kiedyś nazywano ją kwietną lub wierzbną. Wielkanoc. Głos Żółkiewki - Wielkanocne obyczaje Palemki na szczęście Wielki tydzień zaczyna się Niedzielą Palmową. Kiedyś nazywano ją kwietną lub wierzbną.
WIELKANOCNE ZWYCZAJE. DZIADY LUB ŚMIERGUŚNIKI WIELKANOCNE Dziady śmigustne – zwyczaj ludowy związany ze Świętem Wielkanocnym. Zwyczaj ten występuje na. WIELKANOCNE ZWYCZAJE. DZIADY LUB ŚMIERGUŚNIKI WIELKANOCNE Dziady śmigustne – zwyczaj ludowy związany ze Świętem Wielkanocnym. Zwyczaj ten występuje na.
Jaka sztuka ludowa i kuchnia regionalna gości w Polsce i na Węgrzech? Jaka sztuka ludowa i kuchnia regionalna gości w Polsce i na Węgrzech?
Małopolskie zwyczaje i tradycje wielkanocne Dr Marek Banach. Małopolskie zwyczaje i tradycje wielkanocne Dr Marek Banach.
Mozaika Wywiady przygotowane przez uczniów Gimnazjum im.dr.Leszka Nosa w Michałowie. Mozaika Wywiady przygotowane przez uczniów Gimnazjum im.dr.Leszka Nosa w Michałowie.
Ważnym dniem Wielkiego Tygodnia jest Wielka Środa. Młodzież, zwłaszcza chłopcy, topili tego dnia Judasza. Ze słomy i starych ubrań robiono wielka kukłę, Ważnym dniem Wielkiego Tygodnia jest Wielka Środa. Młodzież, zwłaszcza chłopcy, topili tego dnia Judasza. Ze słomy i starych ubrań robiono wielka kukłę,
Wielkanoc, Pascha, Niedziela wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie Wielkanoc, Pascha, Niedziela wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie najstarsze i najważniejsze. Wielkanoc, Pascha, Niedziela wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie Wielkanoc, Pascha, Niedziela wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie najstarsze i najważniejsze.
Ważnym dniem Wielkiego Tygodnia jest Wielka Środa. Młodzież, zwłaszcza chłopcy, topili tego dnia Judasza. Ze słomy i starych ubrań robiono wielka kukłę, Ważnym dniem Wielkiego Tygodnia jest Wielka Środa. Młodzież, zwłaszcza chłopcy, topili tego dnia Judasza. Ze słomy i starych ubrań robiono wielka kukłę,
Wielkanoc w Polsce. Wielkanoc  Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Są to święta upamiętniające śmierć krzyżową i zmartwychwstanie. Wielkanoc w Polsce. Wielkanoc  Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Są to święta upamiętniające śmierć krzyżową i zmartwychwstanie.
Niech Wam będzie wiosennie, słonecznie i świątecznie. Niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki i wielkanocne baranki. Niech się w śmigus-Dyngus woda na. Niech Wam będzie wiosennie, słonecznie i świątecznie. Niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki i wielkanocne baranki. Niech się w śmigus-Dyngus woda na.
Polkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku 2012 rok 2012 rok Autor: Mirosław Zbieroń Polkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku 2012 rok 2012 rok Autor: Mirosław Zbieroń
Niedziela Palmowa – jest to Święto poprzedzające Wielkanoc. Święto to obchodzone jest przez katolików w całym kraju na cześć wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa – jest to Święto poprzedzające Wielkanoc. Święto to obchodzone jest przez katolików w całym kraju na cześć wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
Wielkanoc 2012 Małgorzata Piątkowska. Wielkanoc (Pascha) – to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie. Wielkanoc 2012 Małgorzata Piątkowska. Wielkanoc (Pascha) – to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie.
WIELKANOC W POLSCE I NA ŚWIECIE. Święta wielkanocne obchodzi się na całym świecie, ale świąteczne zwyczaje wyglądają w różnych punktach globu bardzo różnie. WIELKANOC W POLSCE I NA ŚWIECIE. Święta wielkanocne obchodzi się na całym świecie, ale świąteczne zwyczaje wyglądają w różnych punktach globu bardzo różnie.
ŚWIĘTA WIELKANOCNE 1.Niedziela Palmowa 2. Wielki Tydzień 3.Wielkanoc 4.Lany Poniedziałek. ŚWIĘTA WIELKANOCNE 1.Niedziela Palmowa 2. Wielki Tydzień 3.Wielkanoc 4.Lany Poniedziałek.
Święta Wielkanocne Tradycje….. Data świąt 24-25 kwietnia 2011. Święta Wielkanocne Tradycje….. Data świąt 24-25 kwietnia 2011.
Hanna Szymanderska,,Polskie tradycje świąteczne Warszawa 2003. Opracowała: Karolina Sawicka kl. V b. Hanna Szymanderska,,Polskie tradycje świąteczne Warszawa 2003. Opracowała: Karolina Sawicka kl. V b.
Boże Narodzenie w krajach Unii Europejskiej. AUSTRIA W Austrii po piątej po południu rozbrzmiewa w oknach mały dzwoneczek. To znak, że rozpoczyna się Boże Narodzenie w krajach Unii Europejskiej. AUSTRIA W Austrii po piątej po południu rozbrzmiewa w oknach mały dzwoneczek. To znak, że rozpoczyna się
Dawne zwyczaje Wielkanocne Według naszych babci i dziadków. Dawne zwyczaje Wielkanocne Według naszych babci i dziadków.
ŚWIĘTA WIELKANOCNE Czym jest Wielkanoc i kiedy ją obchodzimy ? Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Dość długo spierano. ŚWIĘTA WIELKANOCNE Czym jest Wielkanoc i kiedy ją obchodzimy ? Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim. Dość długo spierano.
Tradycje i obyczaje w Niemczech Wykonali: Marek Zmuda Trzebiatowski Ewelina Malek i Natalia Czech. Tradycje i obyczaje w Niemczech Wykonali: Marek Zmuda Trzebiatowski Ewelina Malek i Natalia Czech.
Wigilia Bożego Narodzenia (wieczerza wigilijna, wieczór wigilijny, niekiedy także gwiazdka) (z łac. vigilia - czuwanie, straż) - w tradycji chrześcijańskiej. Wigilia Bożego Narodzenia (wieczerza wigilijna, wieczór wigilijny, niekiedy także gwiazdka) (z łac. vigilia - czuwanie, straż) - w tradycji chrześcijańskiej.